Prowadzenie biznesu w sieci wymaga zainteresowania się narzędziami, które w konsekwencji będą prowadzić do zdobycia konkretnych zysków i kto wie, może w przyszłości będą same się pomnażać bez konieczności Twojej interwencji.

Aby dojść do takiego stanu trzeba jednak rozpocząć walkę o Klienta, który jak to w każdym przedsięwzięciu, stanowi trzon jego sukcesu. To przecież dzięki nim Twój biznes może się rozwijać, to dzięki nim wzbijasz się ponad konkurencję.

Pojawia się więc znaczące pytanie – jak zdobyć Klientów, zainteresować ich swoim produktem i co najważniejsze pokazać, że warto z Tobą zostać?

Nasuwa się tylko jedna odpowiedź – lista mailingowa.

 

3Jeśli w jakikolwiek sposób wykorzystujesz Internet w swoim biznesie, a nie posiadasz listy mailingowej, tracisz na tym Klientów, a w konsekwencji sporą sumę pieniędzy, jaką mogliby u Ciebie zostawić.

Dziś chcę Ci przedstawić 5 powodów, dla których warto jest budować listę mailingową. Czasami przedsiębiorcy nie traktują jej poważnie, a tak naprawdę to ona może przynosić konkretne zyski, jeśli odpowiednio zadbasz o jej rozwój. Każdy model marketingowy, a szczególnie ten internetowy, potrzebuje pewnego rodzaju listy, która w jednym miejscu zbierze Klientów i będzie im przekazywać konkretną, wartościową wiedzę, a także Twoją ofertę produktów i usług.

 

Dlaczego warto poświęcać jej uwagę? Co może dać Ci budowa i komunikacja z własną listą adresową? Dlaczego warto dbać o ciągłe pozyskiwanie Klientów?

 

01

Przede wszystkim posiadasz swój własny kanał komunikacyjno – informacyjny.

 

To dzięki liście masz kontakt z subskrybentami 24 godziny na dobę. Docierasz do tej grupy docelowej, która stanowi target dla Twoich produktów. Komunikacja odbywa się na tyle swobodnie, że dzięki odpowiednim autoresponderom możesz ustawić otrzymywanie wiadomości o konkretnych porach – szczególnie w tych, kiedy Klienci w sieci są najbardziej skorzy do poświęcenia chwili uwagi na zakupy. Możesz dopasować termin wysyłki e-maila, jego zawartości, formatowania itp.

Maile otrzymują tylko te osoby, które wyraziły zgodę na subskrybcje Twojego kanału czy newslettera. Nie ma więc tutaj przypadkowych osób, niezainteresowanych ofertą. Z takimi osobami zdecydowanie łatwiej jest prowadzić dialog i wejść w interakcję. Fajnie jest również prosić o informacje zwrotną i dążyć do ulepszania oferty, dzięki opinii Klientów, którzy mają kluczowy głos w tym temacie.

Komunikacja to również dawanie czegoś w zamian. Jeśli zobowiązałeś się dostarczać Klientom konkretnej wiedzy, dotrzymaj słowa! Wtedy masz pewność, że oni zostaną razem z Tobą. Dodatkowym plusem jest to, że mogą polecać Twoje usługi wśród innych osób, które nawet z ciekawości zapiszą się na newsletter, a Ty będziesz mieć niepowtarzalną szansę pokazać się im z jak najlepszej strony.  Nie tylko zachęcisz ich do siebie swoją osobowością ale również umiejętnie przemycisz ważne informacje i wartościowe teksty. O to właśnie chodzi w liście mailingowej. Ona powinna żyć, a nie być jedynie zbiorem mało istotnych adresów. Jeśli już je masz, zrób z nich użytek.

 

02Zwróć uwagę również na kwestię finansową. Lista email zdecydowanie obniża koszty prowadzonych działań marketingowych,a przy okazji zwiększa sprzedaż.

Klienci, którzy już z Tobą są i pamiętają o Twojej ofercie, będą chętnie wracać jeśli zapewnisz im odpowiednią dozę informacji. Raz, porządnie stworzony newsletter może być o wiele bardziej efektywny niż mnóstwo bezwartościowych e-maili. Taki newsletter trafia od razu do wszystkich potencjalnie zainteresowanych, oszczędzając czas i pieniądze. Twoja oferta może stać się na tyle interesująca, że Ci sami Klienci powrócą i przyniosą ze sobą nowych – znajomych, kolegów z pracy, rodzinę. W ten sposób początkowy koszt uzyskania jednego Klienta rozkłada się na więcej niż jeden zakup. Im więcej razy Klient coś od Ciebie kupi, ty więcej zarobisz. Wysłanie newslettera jest zdecydowanie tańsze niż przekierowanie Klienta na stronę internetową bądź fanpage.

 

03
Lista mailingowa to dodatkowe i przyjemne możliwości zarobku


Jeśli z głową i pomysłem podchodzisz do biznesu online, jeśli stawiasz na dobre relacje w ramach swojej listy email, znasz potrzeby swoich Klientów, możesz stać się partnerem przedsiębiorców, których grupa docelowa jest podobna do Twojej. Korzystanie z tak zwanej afiliacji działa korzystnie dla modelu biznesowego jeśli jest dobrze przemyślane. Umieszczanie bowiem linków reklamowych w każdym mailu może być negatywnie odbierane przez Twoich subskrybentów.

[sociallocker id=”4303″]

04Lista mailingowa pomaga również dokonywać sprzedaży w momentach kryzysowych.

W momencie kiedy nie posiadasz wolnych środków na sprzedaż, dzięki swojej liście mailingowej możesz ciągle dokonywać akcji sprzedażowo-reklamowych. Dobrze przemyślana kampania marketingowa jest dodatkową alternatywą na sprzedaż Twoich produktów lub usług. Dzięki swojej liście możesz również rozszerzyć zakres promocyjny na innych, znajomych ludzi z Twojej listy.

 

05
Kreowanie siebie jako eksperta w danej dziedzinie


Działając w ramach email marketingu, wraz z newsletterem możesz przesyłać również swoim subskrybentom krótkie porady, które będą pomagały rozwiązać ich problemy biznesowe. Dzięki tego typu zabiegom stajesz się w ich oczach profesjonalnym doradcą. Dlatego dobrym pomysłem jest też stworzenie krótkiego poradnika czy ebooka zawierającego dobre praktyki działania. Informacja o przesłaniu takiego poradnika z pewnością poprawi Twoją relacje z Klientami.

 

Warto jest porządnie budować listę email ponieważ w późniejszym czasie może ona przynieść zdecydowane korzyści dla Twojego biznesu.

robot-biznesu

 

[/sociallocker]

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

 

polub

Podziel się