Czy reklama na facebooku jest skuteczna?

Reklama na Facebooku jako niezawodny sposób na pozyskanie nowych klientów

Poszukując nowych sposób dotarcia do potencjalnych klientów w sieci należy zwrócić szczególną uwagę na możliwości jakie daje reklama na Facebooku. Social media kryją w sobie niesamowity potencjał. Są świetną platformą do komunikacji ale przede wszystkim stanowią pole do popisu dla marketingowców chcących rozszerzyć zainteresowanie swoimi usługami.

reklama na facebookuDzięki social mediom możemy docierać do szerokiego grona potencjalnych klientów, a reklama na Facebooku sprawia, że kontakt z Internautami przenosi się również na inne witryny. Oprócz tego Facebook to nieskończona baza danych, przepełniona ważnymi informacjami z punktu widzenia przedsiębiorców. Nazwiska, emaile, numery telefonów, adresy zamieszczania, to wszystko sprawia, że reklama na Facebooku jest jeszcze bardziej pożądana.

Zanim jednak zaczniesz doceniać skuteczność promocji, zauważ, że reklama na Facebooku ma w sobie ukryty cel, który powinien przyświęcać podczas całego procesu trwania  działań marketingowych. O sukcesie decyduje nie tylko maksymalnie sprecyzowana grupa odbiorców ale przede wszystkim działania skierowane zarówno wewnątrz na i jak zewnątrz portalu.

Reklama na Facebooku może przybierać różne formy. Najpopularniejszą jest jednak fanpage, mini witryna, na której komunikujemy się ze swoimi klientami, zamieszczamy posty, informacje o produktach, a także różnego rodzaju grafiki i wizualizacje zachęcające do kupna i zainteresowania się usługami.

 

Reklama na Facebooku a nowatorskie rozwiązanie GetFace

W momencie gdy dopiero jesteś na początku swojej przygody z online biznesem, warto mieć przy sobie pomocną dłoń, która wskaże kierunek działania. Na rynku pojawiły się firmy oferujące pomocnicze narzędzia do usprawniania biznesu w sieci. Jednym z nich jest GetFace, narzędzie dzięki któremu Twoja reklama na Facebooku stanie się jeszcze bardziej skuteczna. GetFace precyzyjnie dobiera grupę docelową, a co najważniejsze pobiera dane, niezauważalnie wkraczając do zamkniętych grup. Do tej pory mało kto miał dostęp do tego rodzaju grup. Aby się do nich dostać trzeba było wykonać konkretne kroki, co przy rozkręcaniu przedsięwzięcia może pochłonąć dużo czasu. GetFace „wchodzi” do grupy i pobiera dane w sposób dyskretny. To samo tyczy się wydarzeń i eventów. Te witryny zrzeszają osoby, które wspólnie będą uczestniczyć w jakimś wydarzeniu. Jeśli np. znany coach organizuje webinar, Ty za pomocą GetFace możesz pobrać listę wszystkich osób, które zgłosiły chęć udziału. Reklama na Facebooku, podrasowana za pomocą GetFace przynosi niesamowite efekty. 

 

Reklama na Facebooku to doskonała metoda na Twój biznes w sieci

reklama na facebookuSkuteczne działania marketingowe na portalach społecznościowych muszą być odpowiednio zaplanowane. Dzięki promocji swoich usług na Facebooku można zdobyć szerokie grono potencjalnych klientów stosując różnego rodzaju narzędzia. Oprócz fanpage’y, zaangażowania na innych witrynach, stałej komunikacji z użytkownikami warto jest zainwestować w narzędzia, które wspomogą pracę i dadzą wyraźny efekt.

Epoka social mediów zbiera swoje żniwa, daj się ponieść fantazji i postaw na działania marketingowe, w których reklama na Facebooku przyniesie pożądane efekty

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama na facebooku przynosiła Ci 
bardzo konkretne rezultaty to Kliknij Tutaj>>> 

Ale zostaw to tylko dla siebie… To będzie nasza tajemnica ok? 🙂

reklama na facebook

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

16 komentarzy

 1. Sandra

  Jak dla mnie reklama na facebooku jest dziś bardzo potrzebna. Wiem po sobie-przed wybraniem się do na przykład kosmetyczki, szukam jej strony na facebooku i czytam opinie, przeglądam zdjęcia jej prac.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Facebook to idealne narzędzie do skutecznej reklamy. Bardzo łatwo można idealnie sprecyzować grupę docelową. Więcej o tym tutaj>

   Odpowiedz
 2. Waldi

  Witam, prowadzę firmę zajmującą się produkcją mebli na wymiar. Jak mogę zachęcić na facebooku klientów do kupna moich produktów? Dodam, że nie posiadam jeszcze tam konta “fan page”. Słyszałem, że te social media dają bardzo dużo, ale też trzeba używać ich umiejętnie. Ja ustalam ceny w większości indywidualnie jak taki przypadek zareklamować? Pozdrawiam, Waldemar
  Waldi ostatnio opublikował…Hello world!My Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Na pewno dobrym rozwiązaniem jest częste pokazywanie Twoich mebli z osobą korzystającą z nich. Ważne abys pokazywał zadowolone osoby, które kupiły Twój produkt i owy produkt rozwiązał ich problem w jakiś sposób. Umiejętne używanie social media to nic innego jak systematyczne działanie, czyli często stosuj w/w metodę. Jeśli Ty ustalasz konkretne ceny to może zachęcać do rozmowy dzięki temu, że cena jest kwestią dogadania. Także pisz dużo wpisów (2-3 zdania) i pokazuj dużo. Ogólnie chodzi o systematyczne działanie.

   Odpowiedz
 3. pistacja

  Od jakiegoś czasu przeglądając facebooka zaczęłam się męczyć. Dosłownie męczyć. Nawałnica reklam nie daje mi cieszyć się tablicą, na której chciałabym widzieć aktualności związane z moimi przyjaciółmi. Jak dla mnie takie reklamy, to jedynie namolne żerowanie na użytkownikach, w nadziei, że ktoś zapamięta fajny obrazek lub chwytliwy slogan. No ale jakoś trzeba się promować, rzecz jasna.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Z jednej strony masz racje, ponieważ facebook teraz głównie zarabia na reklamie. Jednak większość osób nie potrafi skutecznie reklamować się na portalu, dlatego trzeba edukacji. Facebook w dużym stopniu stał się platformą biznesową, aby obserwować działania naszych znajomych musimy w sposób rzeczywisty ich obserwować. Ale wydaje mi się, że można to połączyć 🙂

   Odpowiedz
 4. wypozyczalnia

  Bardzo fajny artykuł i porady. Zgadzam się, że nie każdy umie się reklamować na FB i z niego korzystać! Trzeba mieć wiedzę i.. pomysł także;)

  Odpowiedz
 5. Edyta

  Wśród wielu metod promowania się w sieci, jedną z lepszych jest właśnie reklama na facebooku. Znam przypadki, że taka reklama przyniosła duże korzyści, jeżeli chodzi o pozyskanie potencjalnych klientów. Pamiętajmy także żeby oprócz reklamowania się na facebooku stosować także inne formy promocji jak SEO czy AdWords.
  Edyta ostatnio opublikował…Linki sponsorowane to skuteczna forma reklamy internetowejMy Profile

  Odpowiedz
 6. ski

  Tak, to najlepsze co można zrobić – połączenie różnych źródeł promocji, FB, adwords, pozycjonowanie i jeszcze wiele innych np. promocje na blogach, artykuły sponsorowane/gościnne.

  Odpowiedz
 7. Justyna

  Reklama na Facebooku jest dobrą i skuteczną metodą, jeśli prowadzimy ją posiadając odpowiednią wiedzę, ktoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z Facebokiem może narazić się na koszty i zniechęcić się do tej formy reklamy, dlatego czasem warto skorzystać z pomocy specjaistów
  Justyna ostatnio opublikował…Certyfikowana agencja semMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Zgadzam się. Aby skutecznie wykorzystać reklamę na Facebook, należy posiadać odpowiednią wiedzę i narzędzia. Niestety wiele osób najpierw traci swoje pieniądze, a później szuka wiedzy. Spotykasz takie osoby Justyna?

   Odpowiedz
   • Justyna

    Spotykam i to niestety bardzo często. Są to też takie osoby, które i tak uważają, że wiedzą lepiej i nie pozwalają sobie pomóc.

    Odpowiedz
    • Artur Wiktor

     No niestety tacy będą zawsze, ale trzeba robić swoje i nadal iść do przodu 🙂 Można wiedzieć w czym się specjalizujesz dokładnie?

     Odpowiedz
 8. Adam Wołyń

  Moim zdaniem reklama na Facebooku to bardzo pomocna rzecz. Nie wierzyłem w to, bo jestem troche starej daty i raczej staram się promować swoje usługi jedynie lokalnie. Córka założyła mi profil na Facebooku i czytała na https://fabrykamarketingu.pl/reklama-na-facebooku/ o tym jak można reklamować się na social mediach. Skontaktowała się z tą firmą i zajęli się mną. Aktualnie po kilku miesiącach prowadzenia kampanii reklamowej na Facebooku mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z efektów. Dużo nowych klientów mam i moja firma cieszy się większym zainteresowaniem i mamy więcej lajków ale to już pilnuje moja córa 😀 Trzeba iść z duchem czasu, ja zakładałem firmę w latach 90-tych więc od tego czasu trochę w reklamie się pozmieniało nie da się ukryc.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Świetnie 🙂 dobrze, że trafiłeś na wsparcie ekspertów w tej branży, ja również chętnie pomagam w tym zakresie. Jesteś dowodem, że wszystkie można się nauczyć. Powodzenia 🙂

   Odpowiedz
 9. szymon spychała

  Facebook ma ogromna siłę przebicia i inwestycja w jego reklamę to moim zdaniem priorytet, zwłaszcza jeżeli mamy sklep internetowy.

  Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *

CommentLuv badge
Artur Wiktor - Jak Zarabiać przez Internet
Podziel się