Czym jest Revolut i dlaczego warto? Artur Wiktor

Sam projekt Revolut nie jest stricte nowością na polski rynku. Rozwija się on od kilku lat, natomiast dopiero teraz przeżywa bum, a zainteresowanie potencjalnych Klientów rośnie.

Revolut nie jest bankiem ale posiada pełną funkcjonalność nowoczesnego banku, zarządzanego w całości z poziomu jednej aplikacji mobilnej połączonej z kartą Mastercard. Revout to rewolucyjna forma banku, dzięki której możesz trzymać środki na koncie, które z łatwością założysz w domu, a da Ci ono możliwość trzymania pieniędzy w ponad 25 walutach. Co więcej będziesz mógł wykonywać darmowe przelewy międzynarodowe, a także używać jednej karty do płatności za granicą, korzystając z międzybankowego kursu wymiany – unikasz w ten sposób marży i dodatkowych opłat.

Revout oferuje coś więcej niż tylko kartę do zarządzania wieloma walutami. Pomysł jest taki, aby całkowicie zdefiniować usługi finansowe, oprzeć je na nowych technologiach, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowych budżetem i kategoryzacji wydatków.

Jak możesz zacząć korzystać z Revolut?

Jest to banalnie proste. Po pierwsze, w zależności z jakiego systemu korzystasz, wchodzisz na sklep Google Play lub ApStore i pobierasz aplikację. Kolejnym krokiem będzie przejście procesu konfiguracji i wprowadzenie swoich danych. Możesz od razu potwierdzić swoją tożsamość. Do tego będziesz potrzebować zeskanować swój dokument (dowolny, potwierdzający tożsamość) oraz zrobić selfie za pomocą narzędzi wbudowanych w aplikację.

Następnym krokiem będzie wpłacenie co najmniej 20 zł i wyrobienie karty płatniczej. Dzięki aplikacji Revolut będziesz mógł stworzyć wirtualną kartę, która jest wystarczająca do korzystania z zagranicznych sklepów, np. Amazona lub Aliexpress.

Zawsze jednak warto mieć przy sobie tradycyjną kartę płatniczą, wyposażoną w pasek magnetyczny oraz chip. Wykonywanie płatności zbliżeniowych jest coraz bardziej popularne w wielu krajach na świecie. To chyba najwygodniejszy, bezgotówkowy sposób płatności. Dzięki Revolut również możesz ich dokonywać z taką różnicą, że karta, którą wyrobisz będzie odpowiednia do wielu walut. Możesz wyrobić taką kartę podając swoje dane i zgadzając się na pobranie jednorazowej płaty wynoszącej 9zł ( lub 25 zł jeśli ma się kartę wirtualną). Niedługo potem powinna do Ciebie zawitać przesyłka z kartą.

Odbierz darmową kartę internetową Revolut

Dzięki karcie Revolut możesz nie tylko dokonywać płatności ale też bezpłatnej wypłacać z bankomatów na całym świecie nawet 200 euro miesięcznie.

Będąc za granicą na pewno spotkałeś się z sytuacją, że niespodziewanie potrzebowałeś gotówki, która akurat była naa wykończeniu. 200 euro to nie jest zawrotna kwota ale podczas wakacyjnych wypadów może okazać się ratunkiem w niejednej sytuacji. Konto możesz doładować za pomocą karty kredytowej. Możesz to robić absolutnie bezpłatnie.

To, co o czym warto pamiętać to fakt, że pierwszą transakcję kartą Revolut trzeba wykonać w tradycyjny sposób z wpisaniem PINu, niezależnie od kwoty zakupu. Terminal, w graficzny sposób, może zapytać o walutę, za pomocą której powinna zostać dokończona transakcja. Potem już wszystko idzie gładko. Dostaniesz powiadomienie od Revolut, że wszystkie funkcje zostały odblokowane i kolejne płatności mogą odbywać się już zbliżeniowo.

Oprócz kart fizycznych w Revolut masz możliwość korzystania z kart wirtualnych.

Karty wirtualne to po prostu karty płatnicze, które przechowujesz w aplikacji Revolut. Jeśli ktoś nie zamierza używać tej usługi do płacenia w sklepach stacjonarnych, to spokojnie może poprzestać na tym rozwiązaniu. Płacąc w sieci wystarczy podać wygenerowany numer karty, datę ważności i CW. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które są przewrażliwione na punkcie bezpieczeństwa swoich finansów. Kartę wirtualną można w dowolnym momencie dezaktywować z poziomu aplikacji i nie martwić się, że numer zostanie przechwycony.

Kolejne pytanie, jakie nasuwa się potencjalnym posiadaczom Revolut to kwestia zasilania konta. Możesz to zrobić na trzy sposoby. Po pierwsze, za pośrednictwem karty wydanej przez bank – wystarczy podać jej dane w aplikacji Revolut. Konto zostanie zasilone od ręki. Po drugie przelewając środki ze swojego konta bankowego na konto w Revolut – musisz tutaj pamiętać o tym, że mamy do czynienia z przelewem międzynarodowym, co wiąże się z opłatą oraz koniecznością dłuższego oczekiwania zaksięgowania wpłaty ( 1 – 3 dni). Po trzecie, przy pomocy Apple Pay – pieniądze wpłaczasz na subkonto prowadzone w walucie rozliceniowej usługi Apple Pay.

Revolut – wymiana walut, płatność za granicą i wypłaty z bankomatu.

Revolut oferuje wymianę walut po kursie międzybankowym z niewielkim spread’em (różnica między ceną zakupu, a ceną sprzedaży waluty).

Kurs oferowany przez Revolut jest zazwyczaj o 1-5% lepszy, niż kurs oferowany przez banki i kantory internetowe. Dodatkowym atutem jest to, że przewalutowanie odbywa się w sposób automatyczny, robiąc zakupy w obcej walucie nie trzeba się więc nim przejmować. Mamy pewność, że kurs, po którym zostanie dokonane przewalutowanie jest bardzo korzystny. Trzeba również pamiętać, że kurs w Revout jest nieco gorszy w weekendy ponieważ jest stosowany dodatkowy narzut mający chronić firmę przed ewentualnymi stratami, kiedy rynki walutowe są zamknięte. Nie warto się jednak tym zrażać ponieważ kurs i tak będzie korzystniejszy niż w banku.

Konto Revolut pozwala na posiadanie salda w 25 różnych walutach.

Płatności za granicą można dokonywać jednak w ponad 150 walutach. Podczas płatności za granicą, transakcja wymiany walut wykonywana jest automatycznie, nie ma więc konieczności zasilać salda wcześniej. Podczas płatności jeśli terminal pyta o przewalutowanie zawsze należy zaznaczać opcję bez przewalutowania.

Karty Revolut możesz używać do wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów obsługujących karty Visa lub Mastercard.

Tak jak wspomniałem wcześniej , w każdym miesiąciu można wypłacić środki do równowartości 200 euro. Jeśli wypłacasz pieniądze z bankomatu musisz pamiętać, że jeśli bankomat zapyta o wybór konta należy wybrać rozliczeniowe lub oszczędnościowe. Jeśli natomiast pojawi się pytanie o typ transakcji, gdzie do wyboru będzie „z przeliczeniem” lub „bez przeliczenia” – zawsze powinieneś wybrać „bez przeliczenia”.

Zanim wybierzesz się za granicę sprawdź również czy bankomaty nie pobierają opłaty za korzystanie z nich – będzie to dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie.

Czy Revolut ma wady?

Dla niektórych wadą tego systemu może być fakt, że firma nie jest bankiem, nie podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego oraz nie jest częścią Bankowego Funduszu Gwarancyjnego tylko brytyjskiego Financial Conduct Authority. Jeśli jednak nie masz pewności co do funkcjonowania FCA, nie trzymaj na tym koncie oszczędności życia, a jedynie kwoty, które w danej chwili są Ci potrzebne na wakacjach, wyjeździe służbowym itp.

Drugą wadą aplikacji jest to, że karty Revolut nie można wykorzystać płacąc w kantorach wymiany walut oraz bezobsługowych stacjach benzynowych. Problemy mogą pojawić się również jeśli terminal płatniczy będzie offline (występują wtedy też problemy z innymi kartami).

Pojawia się więc zasadnicze pytanie … Czy warto korzystać z konta Revolut?

Jeśli jesteś podróżnikiem, często wyjeżdżasz służbowo albo po prostu dopiero planujesz wyjazdy zagraniczne, aplikacja Revolut z pewnością Ci się przyda.

Sama karta działa świetnie, zapewnia wygodę na najwyższym poziomie. Poza tym korzytanie z Revolut jest zupełnie bezpłatne ( jedyne, co musisz uiścić to początkową opłatę).

Karta jest szczególnie dopasowana do osób, które na co dzień obią zakupy przez Internet w sklepach zagranicznych. Jest też świetnia dla osób, które szukają tańszej i wygodniejszej alternatywy dla karty walutowej lub wielowalutowej – prócz Revolut na rynku nie ma obecnie nic lepszego.

Dodatkowo Revolut obsługuje również polską walutę, także jeśli masz ochotę nic nie stoi na przeszkodzie aby tą kartą płacić w każdym sklepie w Polsce, zarówno przy użyciu technologii zbliżeniowej jak i przy użyciu paska magnetycznego – niezależnie czy z PINem czy bez.

Odbierz darmową kartę internetową Revolut

Dzięki aplikacji Revolut możesz dokładnie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące każdej, wydanej złotówki – ze szczegółowym opisem gdzie i na co zostało ona spożytkowana. Coe lepsze, pojawia się nawet mapka z Google Maps z przypiętą pinezką w miejscu, w którym dokonano płatności lub wypłaty środków. Wszelkie dokonane transakcje są pogrupowane na kategorie.

Możesz swobodnie obsługiwać swoje płatności w wielu walutach, podejmując świadomą decyzje ile gotówki chcesz na niej umieścić.

Zapisz się na Newsletter!

Wypełnij formularz poniżej i odbierz prezent powitalny dla moich subskrybentów. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach na blogu.

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

5 komentarzy

 1. maria

  Nic dziwnego, ta metoda jest bardzo efektywna 🙂

  Odpowiedz
 2. Revolut jest genialny

  Revolut jest po prostu genialny. Nie dość, że w tym momencie ciężko im o jakąś konkurencję na rynku finansowym, to jeszcze ta aplikacja, gdzie w łatwy sposób możemy kontrolować nasz budżet i przesyłać gotówkę w kilka sekund. Banki powinny się uczyć.
  Revolut jest genialny ostatnio opublikował…Jak myślą bogaci? Sposób myślenia milionerów.My Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Zgadzam się 🙂 revolut jest świetną opcją i alternatywą dla innych instytucji finansowych, a szczególnie walutowych. Dzięki za komentarz 🙂

   Odpowiedz
 3. Michał

  Revolut w swojej najbogatszej opcji oferuje wstęp do saloników lotniskowych w zasadzie na całym świecie. Brzmi świetnie prawda? Normalnie za skorzystanie z takiego salonika gdzie można odpocząć i coś przekąsić przed lotem często trzeba zapłacić równowartość 150-200 zł. Ostatnio przy okazji oczekiwania na lot wszedłem do saloniku na Okęciu i chciałem dopytać o szczegóły (nie posiadałem jeszcze tej opcji w Revolut). Pani nie wiedziała o czym mówię i powiedziała, że skorzystać mogę tylko jeśli zapłacę 159 zł. ŻAL. Czy ktoś z Was korzystał z tej opcji?

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Możliwe, że stało się tak, ponieważ opcja nie jest jeszcze tak dobrze znana. Ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Tym bardziej, że jest to bardzo opłacalna opcja 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *

CommentLuv badge
Podziel się