Kim jest hejter i dlaczego jest tak ważny dla funkcjonowania Twojego biznesu? Ponieważ to on może stanowić wartość dodaną dla Twojej firmy. W jaki sposób?

 

hejter - darmowa reklamaHejter to określenie na osobę, którą cechuje kłótliwe zachowanie oraz wyrażanie swojej agresji w Internecie poprzez tworzenie obraźliwych i często mijających się z prawdą komentarzy. Tego typu zachowania często są postrzegane jako akt cyberprzemocy, która ma za zadanie jedynie przytłoczyć pozostałych Internautów i nadać ich wypowiedziom nijaki sens. Chociaż tak naprawdę najczęściej to hejter myli się w swoich komentarzach, zastrasza i chce ubliżyć reszcie forumowiczów.

Anonimowość w sieci jest na tyle powszechna, że hejter może być ukryty praktycznie w każdym Internaucie. Często bowiem wydaje im się, że pisząc coś pod przykrywką nicka są w Internecie niewidzialni, co jest zasadniczym błędem w ich myśleniu. Każdą osobę można zidentyfikować za pomocą chociażby adresu IP.

Hejter jest natomiast osobą bardzo wyrafinowaną. Wszystko, co robi ma jakiś ukryty sens. Chce zwrócić na siebie uwagę poprzez prowokacyjne komentarze, które wywołują powszechną i często niezbyt miłą dyskusję. Anonimowość sprawia, że takie osoby często czują się bezkarne i myślą, że wszystko im wolno.

Internetowe biznesy są również narażone na tego typu opryskliwe komentarze ze strony anonimowych Internautów. Często pojawiają się komentarze lub posty, które w sposób bezpośredni obrażają i krytykują produkty, chociaż najczęściej wcale nie mieli z nimi styczności. Jako przedsiębiorca w sieci powinieneś być wyczulony na tego typu zachowania i umieć bezpośrednio się do nich odnosić. Hejter może bowiem stać się Twoim sprzymierzeńcem w biznesie. Jeśli nie dasz się sprowokować i odpowiednio poprowadzisz z nim dyskusję, możesz jedynie zyskać na takim działaniu. Nie wolno jednak dać się wyprowadzić z równowagi, odpowiadać rzeczowo i odbijać piłeczkę w taki sposób żeby hejter zrozumiał, że jesteś profesjonalistą w swojej branży. Przy okazji staraj się udowodnić na forum, że to co mówi hejter jest informacją totalnie wyssaną z palca. W jego wypowiedziach najczęściej nie ma bowiem żadnej logiki ani wartości. Ty, jako specjalista, jesteś po to, by poprowadzić tą dyskusję w taki sposób, aby pozostałe osoby, które są zaangażowane w dyskusje, przyznały Ci racje.

 

Z kłamstwami w sieci można sobie też łatwo poradzić. Poznaj kilka sposobów, którym hejter nie zaradzi, a Ty skutecznie odepchniesz jego argumenty.

 

01Nigdy, w dyskusji z hejterem, nie staraj się dolewać oliwy do ognia. To właśnie Twoja złość jest jego ukrytym celem. Zadanie polega na tym, żeby wyprowadzić Cię z równowagi, a hejter chce wyznaczyć własne reguły postępowania. Nigdy nie rzucaj przysłowiowym mięsem tylko bądź twardy i wytaczaj rzeczowe i konkretne argumenty.

 

02Nigdy nie udostępniaj i nie lajkuj treści, które w jakikolwiek sposób uwłaczają Tobie i Twojemu biznesowi. Hejter musi wiedzieć, że jego komentarze nie pójdą dalej ponieważ jemu właśnie o to chodzi. Jeśli możesz schować jego wpis jest duża szansa, że hejtera zniechęci to do dalszego działania. Sam musisz jednak ocenić w jakim kierunku idzie dyskusja. Jeśli stwierdzisz, że hejter nie jest na tyle groźny, a może w jakiś sposób rozpromować Twój biznes, pociągnij konwersacje dalej ale w łagodny sposób.

 

03Nie bądź agresywny w stosunku to hejtera i nie próbuj go pouczać w sposób ironiczny. Tej skali  nie ma co poszerzać, trzeba jedynie odpowiadać w sposób przemyślany i zrównoważony. Hejter jedynie czeka na odpowiedź na jego zaczepki. Zastanów się czy jego wpis jest w ogóle wart Twojej reakcji i czy w jakikolwiek sposób może zaszkodzić Twojemu biznesowi.

 

Hejter nie powinien jednak hamować Cię przed wyrażaniem własnej opinii w sposób świadomy i zrównoważony.

 

Hejter jest żywym przykładem reklamy dla przedsięwzięcia. Mądrze wykorzystaj jego opryskliwe komentarze ponieważ czasem mogą być dobrą reklamą do biznesu, który prowadzisz.

Ci, co krytykują najczęściej nie mają bladego pojęcia jak działa dane przedsięwzięcie. Łatwo jest im więc wylewać fale oszczerstw. Ty jednak, jako mądry biznesman, możesz złe komentarze obrócić przeciwko nim i wykorzystać je do wypromowania swojej firmy. Jeśli dobrze poprowadzisz konwersacje hejter może zrozumieć przesłanie biznesu i niedługo później stać się i Twoim klientem.  Odpowiednio argumentując jego kłamstwa możesz wykorzystać jego hejt do promocji własnego wizerunku w danej branży. Nieważne jak mówią, byleby mówili – oto najlepszy przekaz reklamowy, który po części ma swoje uzasadnienie.

Pamiętaj, że hejter to dobre źródło marketingu, jeśli tylko wie się jak wykorzystać jego komentarze w swoim biznesie.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

Chcesz Poznać Więcej Sposobów Promocji Swojego Biznesu? Wejdź Tutaj>

zobacz

 

 

polubiudostepnij

Podziel się