Jak budować biznes na youtube sprawnie i efektywnie?

Youtube już lata temu wprowadził program partnerski dla użytkowników, którzy publikują autorskie filmy wideo. Jego idea jest bardzo prosta – Ty udostępniasz nagranie, a youtube wyświetla na nim konkretne reklamy. To właśnie za ich opublikowanie na materiale będziesz mógł otrzymać część zysków.

Jak zatem budować biznes na youtube? Trzeba też spełnić kilka warunków, aby móc w pełni korzystać z zysków w ramach reklam.

jak budować biznes na youtubePo pierwsze należy spełnić warunki techniczne czyli posiadać konto na youtube. Kolejna rzecz to właśnie założenie własnego kanału. Najważniejsza jednak rzecz tyczy się publikowani autorskich, oryginalnych filmów. Youtube bardzo ostrzega przed łamaniem praw autorskich. Posiada filtry, które wychwytują plagiaty. W momencie gdy portal wykryje wszelkie naruszenia, trzeba liczyć się z automatycznym zablokowaniem konta, a przez to utraceniem możliwości zarabiania.

Sama sprawa zarabiania na youtube zależy od wielu czynników. Nie da się precyzyjnie określić ile w danym czasie można zarobić. Jest to kwestia takich czynników jak np. ilość wyświetleń, ilość subskrybcji czy polubień konkretnego filmu. Każdy z partnerów youtube może mieć naliczaną indywidualną stawkę za jedną odsłonę nagrania. Dlatego odpowiadając na pytanie, jak budować biznes na youtube, nie należy zrażać się od samego początku lecz spróbować swoich sił w sferze nagrań video.

Co jest tutaj bardzo ważne??

 

Jak budować biznes na youtube za pomocą konkretnego kanału?

Otóż właśnie. Dobry pomysł na kanał na youtube to tak naprawdę połowa sukcesu. Musisz bowiem przygotować plan.

Po pierwsze staraj się określić ramy swojej koncepcji. Nie da się tego zrobić w jeden dzień. Tworzenie koncepcji kanału jest procesem, zbieraniem danych, porównywaniem tego, co jest, z tym co może być.

Kolejna sprawa to śledzenie trendów i odnalezienie konkretnej grupy docelowej, do której kanał będzie skierowany. Jak budować biznes na Youtube? Powinna być to kompilacja Twojej pasji, czegoś, czym możesz podzielić się z innymi,  z obecnie panującą modą. To mu być coś, co się sprzeda, co ludzie chętnie będą oglądać i do czego będą wracać.

Liczy się Twoja kreatywność i wyobraźnia ale także samo wykonanie nagrania, efekty multimedialne i dźwiękowe oraz sama jego jakość. W przypadku youtube haczyk jest jednak taki, że nie da się w 100% określić czy dany kanał spodoba się Internautom. Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie takiego przedsięwzięcia, musisz być konsekwentny w działaniu i regularnie wrzucać nagrania i dbać o to, aby sty filmów był w miarę jednorodny i powiązany z konkretną tematyką.

Kanał na youtube warto mieć z jednego, prostego powodu – nieograniczona jest nie tylko forma treści marketingowych ale również ich treść. Oznacza to, że możesz równocześnie oddziaływać na wiele różnych zmysłów. Możesz nie tylko reklamować ale bawić, edukować czy po prostu zachęcać do dyskusji.

Twój kanał na youtube jest sposobem na szeroką promocję nawet niszowej działalności przy minimalnym koszcie.

Jeśliby spojrzeć na sprawę realnie i zadając sobie pytanie jak budować biznes na youtube, opowiem prostopraktycznie z zerowym kosztem. Jeśli pominiesz koszty przygotowania materiałów, potrzebny jest w zasadzie tylko czas. Oczywiście chcąc nagrać filmiki lepsze jakościowo, musisz poświęcić na niego więcej czasu. 

Oczywiście im bardziej profesjonalne narzędzia do budowy kanału i kręcenia filmów wykorzystasz, tym bardziej szanowanym youtuberem się staniesz.

 

Jak budować biznes na youtube poprzez optymalizacje i pozycjonowanie filmów?

Jak budować biznes na youtubeZanim przejdziesz do fazy pozycjonowania filmów w pierwszej kolejności powinieneś jednak skupić się na zoptymalizowaniu wideo pod wyszukiwane frazy kluczowe. Już samą optymalizacją filmy z niską konkurencją można bardzo szybko pozycjonować w serwisie jak również w wyszukiwarce.

Jak budować biznes na youtube przy pomocy najważniejszych pól do optymalizacji?

Po pierwsze tytuł z umieszczoną frazą kluczową

Po drugie opis filmu – najlepiej jak umieścisz w opisie link do strony, która rozwija zagadnienie prezentowane w wideo.

Po trzecie tagi – Umieść 3-4 frazy kluczowe z dużą ilością wyszukiwań, które nawiązują do filmu.

Pamiętaj, żeby umieszczać takie frazy kluczowe, które rzeczywiście są omawiane w trakcie nagrania.

Na pozycjonowanie Twojego filmu w dużej mierze wpływa liczba jego wyświetleń. Aby je zwiększyć zadbaj o jakość filmu czy np. typy reklam jakie wykorzystujesz.

Podsumowując – jak budować biznes na youtube? Twój pomysł na kanał i jego rozwój to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego przedsięwzięcia w tym serwisie 🙂

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Jeśli chcesz poznać więcej technik odpowiedniego działania na YouTube to skorzystaj z mojego darmowego kursu tutaj >>>
Jak budować biznes na youtube

Podziel się