jak znaleźć grupę docelowąCzytając ten artykuł poznasz sprawdzone reguły, jak skutecznie wybrać i znaleźć swoją grupę docelową, która z czasem przerodzi się w grupę Twoich zaufanych klientów.

 

 

 

Mareting Partnerski to branża, która żyje z marketingu i promocji. Niestety w większości przypadków działają tutaj osoby, które nie mają zielonego pojęcie o reklamie i marketingu. Na podstawie tej tezy można stwierdzić, że marketing partnerski powinien już dawno przestać istnieć.

Niestety 95% Network Marketerów nie wie lub nie chce wiedzieć, jak stać się odnoszącym sukcesy biznesmenem :(

 

jak znaleźć grupę docelowąDzisiaj nadal przekazywane są metody i techniki mało konkretne aby skutecznie działać w marketingu sieciowym, które były skuteczne na samym początku. Nie twierdze, że te metody są złe i nie tępię osób działających w ten sposób. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że pochłaniają one bardzo dużo czasu, a nie każdy może sobie na to pozwolić.

Są o wiele szybsze i wygodniejsze metody pracy w Marketingu Partnerskim… 

i o to właśnie tutaj chodzi.

Dlaczego należy działać w najbardziej możliwy zautomatyzowany sposób?

Odpowiedź jest bardzo prosta: „Żaden wegetarianin nie kupi od Ciebie kawałka mięsa!”

 

Dlatego nie sprzedawaj produktu tam gdzie nie ma na niego zapotrzebowania. A to oczywiście oznacza, żeby nie sprzedawać pomysłu na biznes np. cioci kloci, której robienie jakiegokolwiek biznesu nie interesuje.

I to naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia, jaki wspaniały jest ten biznes i ile można na tym zarobić.

 

Pierwsza reguła marketingu brzmi:

  • Sprzedawaj produkty osobą, które chcą i potrzebują tych produktów.

Przestrzegaj tej reguły, a zobaczysz jak prosta i przyjemna stanie się Twoja praca.

 

Istnieją dwie grupy docelowe w Marketingu Partnerskim:

  • Pierwsza grupa to Twoi potencjalni współpracownicy. Ta grupa składa się ze specjalnej frakcji: są to inni Networkerzy, ludzie korzystający już z produktów lub usług, czyli znający temat marketingu, oraz osoby szukające nowych możliwości. Polecam Ci głównie szukać współpracowników wśród tej grupy. Są to ludzie kupujący pomysł na biznes, a Ci którzy szukają nowych możliwości i rozwiązań, chcą również zarabiać pieniądze.
  • Druga grupa składa się ze sprzedawców. Aby wyjaśnić Ci o co chodzi, weźmy za przykład branżę wellness. Większość sprzedawców uważa, że ich główną grupą docelową są osoby mające problemy zdrowotne. A co jeśli ta grupa składa się z osób, które wcale nie mają problemów ze zdrowiem, ale myślą o tym i są gotowe wydać miesięcznie jakaś kwotę X? To jest Twoja grupa docelowa, ponieważ jedni tylko się informują, a drudzy korzystają z produktów.

 

Jak znaleźć odpowiednią grupę docelową?

narzedziastronyDzięki Internetowi stało się to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Do dyspozycji masz takie narzędzia jak: blog, pisanie artykułów, wielokrotny autoresponder, Google Adwords, capture page (strony przechwytujące), produkt informacyjny (e-book lub kurs szkoleniowy), media społecznościowe oraz publikacja ogłoszeń w odpowiednich miejscach (nie typu: jeśli chcesz zarabiać xxx to napisz mi maila).

Zdecydowanie najlepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu, to budowanie marki eksperta (wykorzystując powyższe narzędzia). Dlatego nie ustawiaj się do kolejki tysięcy Networkerów, którzy zadowalają się tą samą i coraz to na nowo kopiowaną stroną WWW swojej firmy.

 

Zaoferuj coś więcej, niż tylko puste obietnice.

 

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

Kliknij Tutaj!

 

Podziel się