Musisz wiedzieć jak pisać na blogu żeby nie tylko zaciekawić obecnych czytelników ale równocześnie starać się przyciągnąć nowe grono odbiorców.

jak pisać na bloguBlog nie jest jednorazową zabawą. Jeśli decydujesz się na jego prowadzenie musisz wytrwać w postanowieniu i angażować się w promowanie kolejnych artykułów. Regularność to w tym wypadku podstawa. Tworzenie kolejnych wpisów z pewnością daje dużo radości Twoim fanom. Z drugiej strony nie możesz ciągle opierać się na ich sympatii. Staraj się więc pozyskać nową wiedzę jak pisać na blogu, by zdobyć kolejnych czytelników. W ten sposób napędzasz ruch na witrynie. Dodatkowo Twoja osobista marka w sieci staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Im więcej ludzi przyciągniesz na swoją stronę, tym uzyskasz większy dochód.

Specjalizacja bloga ma istotne znaczenie. Nie możesz bowiem pisać o wszystkim. Przekazywane informacje muszą być wartościowe jednak co trzeba zrobić, jak pisać na blogu aby jakość artykułów była ciekawa dla czytelników?

 

Dobra treść to nie wszystko. Ważne są techniki jak pisać na blogu ponieważ to one będą determinować Cię jako twórcę portalu. W tym przypadku ważne jest wyjście przed konkurencje i skorzystanie z innowacyjnych metod – jakich?

Zapewnie zdajesz sobie sprawę, że wizualizacja bardzo dobrze działa na zmysły użytkowników. Dlaczego nie skorzystać z tego przywileju i wprowadzić taką zmianę na swoją witrynę? Jak pisać na blogu? Czasem nie trzeba pisać – wystarczy na przykład przełożyć treść artykułu na krótki film. To samo możesz zrobić z recenzją książki lub jej rozdziałem. Stwórz wideo, w którym nie tylko przekażesz wartościową treść ale dodasz również coś od siebie. Odpowiednie tło, ciekawe hasła, obrazy. Wszystko to sprawi, że nie będziesz zastanawiać się jak pisać na blogu ponieważ przeniesiesz swoją witrynę na inny poziom nowoczesności.

Chcesz jeszcze pozostać przy tradycyjnym tworzeniu wpisów? Nie wiesz natomiast skąd czerpać na nie pomysły? Zwróć się do swoich czytelników. Stwórz krótką ankietę. Zapytaj się o czym chcieliby przeczytać, co ich interesuje. W ten sposób zbierzesz informacje jak pisać na blogu, by zaciekawić odbiorców. To oni sami podpowiedzą Ci tematykę artykułów. Twoim zadaniem będzie jedynie odpowiednie ubranie treści w słowa.

To czytelnik musi przyświecać Ci cel. Dlatego najlepiej zwrócić się z pytaniem jak pisać na blogu do nich. Co więcej staraj się również wciągnąć ich w dyskusje. Sam inicjuj taką tematykę, zobacz jaka jest opinia czytelników na dany wątek. Tego typu informacje możesz następnie wykorzystać w kolejnych artykułach.

Dlaczego również nie wrócić do starych treści? Internet ciągle się zmienia. W blogowaniu odgrzewanie starych kotletów wcale nie jest złe. Zwłaszcza gdy zajmujesz się chodliwą tematyką. Jeśli już dłużej prowadzisz bloga, spokojnie możesz wracać do treści sprzed np. dwóch lat. Problem jak pisać na blogu rozwiąże się sam. Wystarczy, że odświeżysz stare artykuły, odniesiesz się do nich i pokażesz co przez ten czas się zmieniło i voila, wpis gotowy! Jest to chyba najprostsza technika, która nie wymaga wiele zachodu.

 

Głowienie się nad kolejnym artykułem na bloga nie musi spędzać Ci snu z powiek. Możesz skorzystać z sekretu google i z nich czerpać inspiracje o czym i jak pisać na blogu, by każdy z czytelników był usatysfakcjonowany.

Jaki to sekret? Alerty Google> Monitorowanie sieci w poszukiwaniu, nowych, ciekawych treści jest obecnie bardzo proste. Google same sugerują jakich ewentualnie informacji będziesz poszukiwać. Dodatkowo ułatwiają sprawę dzieląc je na podgrupy dotyczące różnej tematyki. Tworząc własny google alert możesz odbierać powiadomienia o każdej porze i na każdy interesujący Cię temat. Stąd będziesz na przykład wiedzieć jak pisać na blogu ciekawie, wplątując w artykuły najnowsze nowiki ze świata technologii czy marketingu. Codziennie będziesz mieć pomysł na wpis lub dłuższy artykuł.

Wszystkie Twoje pomysły jak pisać na blogu będą dobre, o ile będziesz skupiać się na wartościowej treści i oczekiwaniach czytelników

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

Jeszcze więcej pomysłów na to, jak pisać na blogu>

Bezpłatny kurs marketing internetowy w praktyce

Podziel się