Fanpage jest świetnym narzędziem, które umożliwia przepływ informacji między przedsiębiorcą, a Internautami. Duża część z nich przynajmniej kilka razy dziennie sprawdza co ciekawego dzieje się na Facebooku. Stąd też warto posiadać tam witrynę, na której sukcesywnie można zamieszczać posty dotyczące naszych usług i produktów.

 

Fanpage czyli marketing we własnych rękach

fanpagePatrząc na możliwości Facebooka, z perspektywy właściciela firmy, nie trudno zauważyć rodzące się szanse na pozyskanie wielu, potencjalnych klientów. Facebook to niekończąca się baza użytkowników, o różnych potrzebach i upodobaniach. Warto poświęcić więc czas, by stworzyć ciekawy fanpage, prezentujący nie tylko wizerunek naszej firmy ale przede wszystkim oferowany zakres usług, mogących zainteresować klientów i przyciągnąć ich uwagę. Fanpage jest swoistym, darmowym narzędziem marketingowym, z którego wręcz żal nie skorzystać. Jeśli masz firmę, ale nie masz fanpage, z pewnością tracisz okazję do gratisowej reklamy.

 

Powody, dla których warto mieć fanpage

Główną motywacją, dla której warto założyć własny fanpage na Facebooku jest niewątpliwie fakt stałej interakcji z klientem. Jeśli ktoś polubi fanpage to jednocześnie staje się followersem otrzymującym stały update na temat aktualizacji, zamieszczanych informacji i wszelkich pojawiających się nowości. Co więcej, od momentu kiedy ktoś polubił już Twoją witrynę, masz szansę na podtrzymywanie stałej komunikacji poprzez dyskusje czy ankiety. To dobry moment, by bezpośrednio zaangażować się w dialog z klientami i móc podkreślać ich ważność. Kolejną zaletą fanpage jest niewątpliwie łatwość poszerzania bazy klientów. Prowadząc fanpage musisz pamiętać o rozsądku i odpowiednim zarządzaniu zamieszczanymi treściami. Jeśli dobrze dysponujesz postami, filmami czy wizualizacjami i oddziaływujesz na wszystkie zmysły klientów, możesz być pewien, że Twoje treści będą udostępniane dalej. Świat Facebooka działa na zasadach „share’owania” , dzielenia się zainteresowaniami,  ciągłego przekazywania nowo poznanych informacji.

 

Wykorzystaj fanpage i wzbogać swoje możliwości promocyjne

Mówiąc o reklamie na Facebooku trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dostarcza on dla fanpage niezbędnych narzędzi statystycznych, które pozwalają poznać preferencje klientów odwiedzających daną witrynę. Kluczem do sukcesu jest bowiem wiedza na temat oczekiwań użytkowników, które chcemy zaspokoić. Obsługa fanpage jest dziecinnie prosta. Nie wymaga znajomości zaawansowanych technologii. Mając już konto na Facebooku na pewno z łatwością poradzisz sobie z założeniem i zarządzaniem tego typu witryną. Starannie jednak zaplanuj swoje działania by fanpage przynosił korzyści zarówno Tobie jak i jego użytkownikom.

 

Jak stworzyć skuteczny FanPage?

 

Baw sie dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Poznaj najsilniejsze strategie marketingowe na facebook.
Aż 30 konkretnych strategii! Wejdź Tutaj>>>

fanpage

Podziel się