Dostosowanie produktów i usług pod kątem potrzeb i oczekiwań docelowych klientów – indywidualnych i firmowych, powinno być priorytetem w działalności większości firm. Strategia marketingowa orientacji na klienta jest pożądana we współczesnej branży handlowej i usługowej. Wypełnia ją firma Grow Poland.
W odpowiedzi na wymagania klientów
Koncepcja tzw. podróży klienta została stworzona przez firmę Grow Poland, funkcjonującą w sektorze usług typu B2B (Business to Business), która oferuje działania wspomagające systemy sprzedaży w innych przedsiębiorstwach. Podróż, w którą wyrusza klient, rozpoczyna się każdorazowo od koncepcji dokonania zakupu. Już w tym momencie firma powinna podejmować określone działania, aby komunikować się z potencjalnym odbiorcą i robić wszystko, w celu osiągnięcia przez niego satysfakcji. Model podróży klienta pozwala na dostosowanie jego potrzeb do rozwiązań oferowanych przez firmę.
Należy towarzyszyć swoim klientom od momentu pozyskania przez nich informacji o oferowanych produktach, po ich sprzedaż. Perfekcyjna obsługa konsumentów daje ich lojalność i wierność marce, a jak wiadomo, stały klient jest bezcenną wartością dla każdej firmy.
Wbrew pozorom owa podróż klienta nie kończy się na zakupie produktu i jego odbiorze, ale trwa w dalszym ciągu przez cały etap jego posiadania i wykorzystywania. Firma powinna zadbać o jak najlepsze rekomendacje dla swojej marki, o to, aby klient chciał korzystać z jej produktów. Dlatego usługi posprzedażowe mają niebagatelne znaczenie dla budowania efektywnej i skutecznej komunikacji marketingowej.
Co zyskuje firma?
Korzystając z usług wspierających procesy sprzedażowe w firmie, przedsiębiorca może zacząć rzeczywiście trafnie rozpoznawać potrzeby konsumentów stanowiących jego grupę docelową. Może ich wspierać i wpływać na ich decyzje zakupowe w taki sposób, aby wybrali produkty jego marki. Doświadczony przewodnik po podróżach kupujących umożliwi odkrycie ich modeli dokonywania zakupów i motywów, jakie kierują ich do określonych produktów. Dzięki niemu komunikacja w firmie może zacząć przynosić znacznie większe korzyści i zwiększy się rzeczywista stopa zwrotu z budżetu przeznaczonego na rozwijanie marketingu firmy i technik sprzedaży. Skuteczność komunikacji można budować tylko wtedy, gdy będziemy ją dopasowywać do zmieniających się realiów rynkowych. Skupianie się tylko na technikach sprzedaży powoduje, że tracimy ogląd na całościowy obraz procesu obsługi klienta.
Uśmiechnij się 🙂