W każdym medium społecznościowym potęga tkwi w marce, którą trzeba rozpromować – jak zatem zwiększyć oglądalność na youtube i stać się rekinem wideo? Oto kilka prostych porad, które sprawią, że Twoje filmy zyskają na popularności.

 

Jak zwiększyć oglądalność na youtube za pomocą odpowiedniego planu?

Jak zwiekszyć oglądalność na youtubeAby zacząć publikować na youtube musisz mieć założone konto. Zupełnie nieprofesjonalnie będzie wyglądać sytuacja, gdy filmy Twojej marki będzie publikował ktoś zupełnie obcy. Dlatego warto jest w pierwszej kolejności pomyśleć nad założeniem kanału, z chwytliwą i przykuwającą uwagę nazwą oraz przygotowanie kilku elementów:


Przygotowanie odpowiedniej grafiki, która doda charakter Twojej marce.

Zrób ciekawy opis kanału, aby potencjalne osoby, które będą wyświetlać filmy wiedziały z czym mają do czynienia. Niech Klienci poznają Cię lepiej.

W dziale informacje możesz umieścić odnośniki do innych kanałów social media – dzięki temu będziesz wiedzieć jak zwiększyć oglądalność na youtube poprzez odsyłanie Klientów do innych podstron, które reprezentują Twoją działalność.

Odpowiednie pogrupowanie Twoich wideo pozwoli również na łatwiejsze odnalezienie materiałów, które będą interesować konkretnych odbiorców. Stwórz playlisty oraz rozważ ich kolejność na kanale.

 

Jak zwiększyć oglądalność na youtube dzięki odpowiedniej komunikacji i kooperacji?

Pewnie zastanawiasz się co jest dlaczego niektórzy z youtuberów mają świetne wyniki oglądalności, a niektórzy takie sobie. Otóż wszystko zależy od tego, jakie masz podejście do potencjalnych odbiorców i czy współpracujesz z innymi osobami z branży. Uwierz mi, że te dwa elementy mają bardzo podobny wydźwięk i obydwie są odpowiedzią na pytanie jak zwiększyć oglądalność na youtube.

Po pierwsze musisz bardzo dobrze wiedzieć czego oczekuje od Ciebie grupa docelowa i tworzyć filmy pod ich potrzeby. Podpatrz u konkurencji jaki rodzaj filmów jest teraz na topie i co warto zamieszczać. Co więcej możesz podpytywać obecnych odbiorców czego od Ciebie oczekują, jakie rodzaje wideo chcieliby zobaczyć na Twoim kanale. To sprawi, że wejdziesz z nimi w interakcję, a wieść o kanale rozniesie się chociażby pocztą pantoflową.

Jak zwiększyć oglądalność na youtube? Bądź aktywny w dyskusjach. Nawiązywanie wszelkiego kontaktu to świetny sposób na budowanie kontaktu z widzami i promowanie własnej marki. Jeśli pojawi się chociażby komentarz pod wideo, znajdź chwilę, by na niego odpowiedzieć. Z biegiem czasu może się to stawać trudne  ze względu na ilość subskrybentów, ale przynajmniej na początku działalności staraj się być na bieżąco i odpowiadać na komentarze.

Jak zwiększyć oglądalność na youtube poprzez interakcje? Zaangażuj swoich widzów w konkursy. Jest to świetny sposób, by zwiększyć ilość subskrypcji i zaangażować odbiorców. Zawsze jednak stosuj się do polityki youtube. Poza tym dbaj o to, by takie konkursy nie pojawiały się zbyt często o to może przynieść odwrotny skutek i subskrybenci zwyczajnie się tym znudzą. Jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie konkursu odczekaj jakiś czas i sprawdź, jaki jest odpływ i przypływ subskrybentów i jak wygląda zaangażowanie widzów na kanale. Jeśli po konkursie nie będziesz mieć kolejnych obserwujących czy nowych lajków to będzie odznaczać, że ludzie są zainteresowani wyłącznie nagrodami, a Twój kanał schodzi na dalszy plan.

Dla mnie ostatnio świetnym sposobem na rozruszanie kanału na youtube stał się mój nowy cykl wideo pt: „Niebanalne rozmowy o biznesie”, gdzie zapraszam do dyskusji różne osoby działające w tematyce online biznesu. Wywiady publikuje na swoim kanale, cieszą się one ogromną popularnością. Dzięki temu nie tylko zyskałem nowych subskrybentów ale też nawiązuje ciekawe kontakty biznesowe, z których na pewno będę czerpać zyski w przyszłości.

Staram się również współpracować z innymi twórcami na youtube. Otwieram się na nowych widzów. Znalezienie odpowiedniego partnera wydaje się być dobrym i skutecznym rozwiązaniem. Współpraca z ludźmi z podobnego obszaru daje większą szansę na sukces.

 

Jak zwiększyć oglądalność na youtube dzięki relacjom live?

Wideo na żywo to świetna sprawa, a ostatnio przeżywa prawdziwy rozkwit. Transmisje na żywo możesz wykorzystać na przykład do webinarów, samouczków, prezentacji produktów czy sesji w stylu pytania i odpowiedzi.

Nawet, gdy nie wszystko idzie po Twojej myśli, nie bierz tego do siebie. Małe potknięcia świadczą tylko o tym, że niczego nie udajesz. Nigdy nie masz pewności, że wszystko pójdzie jak z płatka ale to też ma swój urok 🙂

Już wiesz, jak zwiększyć oglądalność na youtube także działaj i baw się przy tym świetnie!

Możesz też skorzystać z moich jeszcze bardziej konkretnych rad, którymi nie dziele się publicznie. Wejdź tutaj >>>

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Podziel się