Każdy właściciel witryny internetowej chce w jak najbardziej naturalny sposób pozyskać większy ruch. Nie możesz od początku zrażać się trudnościami. Rozpromowanie bloga wymaga czasu, poświęcenia i dużego zaangażowania w działania marketingowe. Jeśli się tylko chce, można osiągnąć wszystko. W dzisiejszym artykule chcę podać Ci kilka sposobów na sprawne pozyskanie dodatkowych followersów. Jeśli zastosujesz się do poniższych zasad prowadzenie bloga będzie czystą przyjemnością.

Najpierw chcę jednak abyś zdał sobie sprawę dlaczego ruch na blogu jest tak istotny dla Twojej marki. Otóż przede wszystkim jest to źródło czytelników czyli Twoich potencjalnych klientów. To oni będą w przyszłości kupować Twoje produkty i usługi, a być może i promować Cię wśród kolejnych osób. O każdego zdobytego Klienta należy dbać. Z drugiej strony nie możesz równocześnie zapominać, że dążysz aby liczba Twoich subskrybentów nieustannie się zwiększała. Jak to zrobić?

  1. Buduj wartościową i pełną informacji treść. Nie możesz opierać się tylko i wyłącznie na promocji produktów. Takie działania nie przyniosą pożądanego efektu. Oferując nowy content możesz liczyć na płynny i systematyczny wzrost ruchu.
  2. Twórz zgodnie z zasadami SEO. Nie tylko wartościowa treść ale również jej strona techniczna ma istotne znaczenie. Pisanie według zasad pozycjonerskich, w dobie nieustannie zmieniających się algorytmów Google, może zdecydowanie zwiększyć Twoje szanse na powodzenie. Ruch, który pochodzi z wyszukiwarki ma ciągle najistotniejsze znaczenie.
  3. Linkuj do bloga. Ten element ściśle wiąże się z pozycjonowaniem. Linki pozycjonujące są bardzo istotnym elementem. To dzięki nim Twoja domena zyskuje na znaczeniu w wyszukiwarce – więcej osób ma szansę do niej trafić.
  4. Korzystaj z mailingu. Umiejętne jego wykorzystanie również może zwiększyć ruch na blogu. Mailing nie powinien Ci służyć wyłącznie do celów sprzedażowych. Skup się również na nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi Klientami, daj im coś za darmo. Zobaczysz, że takie zabiegi podniosą Twoją markę.
  5. Udzielaj się na innych blogach, dąż do współpracy z ludźmi z branży. Współpraca z innymi blogerami, poprzez chociażby gościnne wpisy, pokazuje, że jesteś otwarty na kooperację. Równocześnie jest to szansa na przejście z ich portalu na Twojego bloga. W dzisiejszych czasach blogerzy to nie nastolatkowie, którzy prowadzą pamiętnik ale poważni biznesmeni, którzy mają do przekazania coś ciekawego.

Nie krępuj się również komentować wpisy i artykuły, które zbliżone są treścią do tego, co sam robisz. Włącz się do dyskusji i pochwal się swoją wiedzą. Jeśli Twój komentarz jest merytoryczny i wnosi dużo informacji do dialogu, możesz śmiało podpisać się imieniem i nazwiskiem. Użytkownicy z zaciekawieniem śledzą autorów najciekawszych wpisów.

  1. Personal branding to podstawa. Twoja dobrze zbudowana marka może przynieść Ci nie tylko ruch na witrynie ale również zwiększyć dochody. Warto starać się aby marka ciągle pięła się do góry.
  2. Moc tkwi w social mediach. To najlepsze miejsce do budowania swojej marki i pozyskiwania Klientów. Wszechstronność social mediów daje Ci świetne pole do popisu. Wyjdź poza Facebooka i promuj się również na innych portalach, nawet tych, które w Polsce nie są aż tak popularne. Zrób research i dowiedz się, z którego kanału najczęściej korzysta Twoja grupa docelowa.
  3. Systematyczność jako słowo klucz. Jeśli już podjąłeś się prowadzenia bloga, bądź w to zaangażowany. Jeśli chcesz traktować bloga jako biznes, nie masz innego wyjścia. On sam na siebie nie zapracuje. Regularne planowanie i tworzenie contentu zapewnia stały odbiór przynajmniej tych, którzy już pokochali Twoją pracę.
  1. Nie wchodź w rolę hejtera. Wyrażaj opinie podparte konkretami i faktami. Nikt tak łatwo nie traci zainteresowania jak osoby, które ciągle krytykują i prowokują. Jest to bardziej zasada etyczna jednak równie mocno wpływająca na ruch.
  2. Oprócz tego, że działasz w sieci, pokazuj się również na spotkaniach branżowych. Im więcej osób dowie się o Twojej inicjatywnie w sposób bezpośredni, tym łatwiej będzie przeskalować odwiedziny na blogu. Pamiętaj, że osoby, które usłyszą o Tobie na takim spotkaniu mogą podać ciekawostkę o danej stronie dalej, zyskując dla Ciebie dodatkowy ruch.

Poświęć chwile czasu na dopracowanie tych elementów, a z pewnością będziesz mógł pochwalić się zwiększoną liczbą subskrybentów.

jak zwiększyć ruch?

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Podziel się