Świat się zmienia, a razem z nim znaczenie i transformacja słowa „za darmo”. W XX wieku rozumienie tego zwrotu najczęściej kojarzyło się z gratisowym i nieprzydatnym dodatkiem do zakupów. Pozyskiwanie nowych klientów w e-biznesie jest bardzo ważne, dlatego trzeba nauczyć się myśleć nieszablonowo. To, co chcesz zaoferować konsumentom powinno być czymś więcej niż tanim trickiem reklamowym zachęcającym do zakupu. Wykorzystaj model biznesowy, który stosują najlepsze marki, by zdobyć zaufanie Klientów.

Co to takiego??

Pozyskiwanie nowych klientówÓwcześnie słowo gratis trzeba zastąpić innym zwrotem – coś, co jest otwarte, dostępne dla wszystkich. Produkty, które się oferuje , faktycznie są darmowe i nic innego się za tym nie kryje. Nie ma drugiego ukrytego dna. Tak właśnie powinien działać i Twój biznes. O czym jeszcze musisz jednak pamiętać? O tym, że wartością dla użytkowników są nie tylko wybory materialne ale przede wszystkim wiedza, którą mogą wykorzystać w praktyce i przetworzyć według własnych oczekiwań. Dzięki temu pozyskiwanie nowych klientów staje się łatwiejsze.

Idąc za Chrisem Andersonem, autorem bestsellera „ Na tym, co za darmo możesz nieźle zarobić” , wszystko opiera się na ekonomii daru. W online biznesie nie chodzi bowiem o to, by dochodziło do wymiany za pieniądz. Częściej bowiem użytkownicy oczekują otrzymania czegoś więcej niż podrzędny produkt. Wolą gdy w ich posiadanie trafi wartość. W zamian za to, że udostępniasz cenną ale darmową wiedzę na blogu budujesz swój wizerunek, a Klientom dostarczasz możliwość zajrzenia w głąb własnych możliwości. Jedyne co robisz to naprowadzasz ich na odpowiednią ścieżkę rozwoju – i to jest najlepsze, co możesz im dać!

Marketing musi opierać się na ideologii dzielenia się. Jeśli dasz komuś swoją wiedzę, podzielisz się doświadczeniami to w zamian otrzymasz najcenniejsze z dóbr – respekt i uznanie wśród czytelników. Przez to pozyskiwanie nowych klientów będzie trwalsze niż najlepsza reklama.

Dodatkowo możesz poszperać u konkurencji, przyjrzeć się co dają swoim Klientom w zamian za pieniądze i, jeśli jesteś na to gotów, to samo zaproponować  to za darmo.

jak pozyskiwać nowych klientówDodatkowo pamiętaj, że Ci Klienci, którzy otrzymają darmową wartość zawsze mogą przyciągnąć i tych, którzy za konkretną wiedzę będą w stanie zapłacić. Ci, którzy stwierdzili, że prezentowane przez Ciebie gratisowe informacje mają sens, w późniejszym czasie mogą przekształcić się w pełnopłatnych Klientów. Stwierdzą bowiem, że Twoja wiedza jest warta tych pieniędzy, a oni sami chcą zainwestować we własny biznes zaczynając od kwalifikacji.

Jak więc pozyskać sobie dodatkowych Klientów nie ponosząc za to dodatkowych kosztów? Dawaj jak najwięcej wartości bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. Jeśli Twoja wiedza jest na przydatna i efektywna, zapewniam Cię, że bezpłatność zwróci Ci się z nawiązką.

Jeśli swoje usługi otoczysz płatnym dostępem paradoksalnie możesz więcej stracić niż zyskać.

Przeistocz biznesową rzeczywistość w świat darmowej wiedzy.

odbierz prezent

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

polub

Podziel się