Nie wiesz na jakich działaniach należy się opierać stosując skuteczny email marketing? Bardzo chętnie Ci w tym pomogę. Poświęć kilka minut na lekturę poniższego artykułu, a gwarantuję, że zapoznasz się ze wskazówkami, które pokarzą Ci drogę do sukcesu w sieci.

 

Skuteczny email marketing buduje strategie działania opierając się na potrzebach klienta

            Bez odpowiednio skonstruowanej koncepcji i planu nie łódź się, że spełnisz wszystkie swoje oczekiwania. Skuteczny email marketing powinien, w pierwszej kolejności, opierać się na stworzeniu klarownej strategii. Zacznij od ustalenia celów, do realizacji których będziesz skrupulatnie dążyć. Zastanów się co tak naprawdę chcesz osiągnąć wykorzystując skuteczny email marketing. Główne zamierzenia firm często oscylują wokół: skierowania jak największej liczby osób na stronę, edukacji klientów, zwiększania lojalności stałych klientów czy też generowania bezpośredniej sprzedaży.

Kolejny punkt strategii wynika tak naprawdę z ustalenia celów – najważniejszy bowiem jest klient! Precyzyjne określenie grupy docelowej to następny krok do sukcesu. W strategii działania nie może również zabraknąć stworzenia wewnętrznej bazy adresowej potencjalnych klientów. Skuteczny email marketing musi być przemyślany. Odpowiednio zbudowana wizja komunikacji, przy niewielkich kosztach, może sprawić, że osoby, które wcześniej tylko czytały maile, staną się naszymi klientami. Stworzenie wewnętrznej bazy danych może się okazać bardziej dochodowe i kilkanaście razy tańsze niż opieranie się na zewnętrznych bazach. Skuteczny email marketing nie może w żaden sposób zapominać o klientach, dlatego ważne jest, by ustalić ich oczekiwania względem produktu.

skuteczny email marketingDobrze jest również opracować automatyczną korespondencję z użytkownikami. Zaletą automatycznej korespondencji jest jednorazowa opłata i praktycznie zerowy koszt ciągłej obsługi. Niektóre firmy korzystają także z dodatkowych możliwości – stosują spersonalizowane wiadomości, a przez to jeszcze lepiej integrują się z potencjalnym klientem. Oprócz zaspokajania oczekiwań klientów skuteczny email marketing powinien mieć opracowane wytyczne dla przyszłych kampanii online oraz starać się o wdrożenie profesjonalnego narzędzia, które ułatwi obsługę własnych baz adresowych. Nie zapominaj, że kampanie tworzy się dla ludzi. Dlatego trzeba im również umożliwić ewentualne wypisanie się z newslettera czy mailingu.

 

Skuteczny email marketing troszczy się o jakość wiadomości

            Treść umieszczana w newsletterach czy mailingach powinna być dobrze przemyślana i trafiająca w gusta ludzi. Nie warto wabić klientów sloganami typu: „za darmo” , „wielka obniżka cen”. Trzeba ich przekonać, że nasza oferta, jest atrakcyjna i klient na pewno na niej skorzysta. W tym celu skuteczny email marketing musi tworzyć odpowiednie wiadomości, których treść będzie zwięzła i będzie przekazywała informacje istotne z punktu widzenia klienta. Dobrze jest stworzyć kilka rodzajów nagłówków i sprawdzić, który z nich cieszy się największym zainteresowaniem. Tematyka, którą przedstawiamy musi być ściśle z nim związana. W ten sposób unikniemy podstawowego błędu – klient nie będzie czuł się oszukany i nie potraktuje wiadomości jako spam. Tego rodzaju e-maile nie mogą być także zbyt długie. Skuteczny email marketing stawia na zwięzłe treści, przedstawiające główne korzyści dla klienta. Należy pamiętać o zamieszczeniu linku, zwierającego pełne informacje o ofercie. Poprawność linków wydaje się kwestią banalną ale jakże istotną z punktu widzenia kampanii. Co więcej, sukces zapewnić może korzystanie ze słów kluczowych czy też zamieszczenie odpowiedniego pytania, które będzie próbą nawiązania polemiki z klientem. Skuteczny email marketing dba również o szatę graficzną wiadomości. Obraz wizualny to niezbędny element kampanii mailingowej. Żeby zadziałać na percepcję klienta oprawą graficzną należy wrócić się do początku i zadać sobie pytanie co zwróciłoby uwagę grupy docelowej.

   

Skuteczny email marketing wzywa do akcji

skuteczny email marketingCall to action jest zwięzłym przekazem, który  – zgodnie ze swoim przeznaczeniem – powinien wzywać do działania. W kampanii reklamowej, a szczególnie tej online, ma on wielkie znaczenie ponieważ jest swoistym łącznikiem między wiadomością a stroną główną. Skuteczny email marketing to działanie! Kliknięcie w wyznaczony link czy „button”, zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży. Tak naprawdę wszystkie poszczególne kroki skutecznego email marketingu mają nas zbliżyć do ostatecznego celu jakim jest wezwanie do akcji. Zachęcać do działania można używając prostych haseł: „zamów teraz”, „odbierz rabat”, „zgarnij atrakcyjne nagrody”.

 

W każdej kampanii reklamowej najważniejszy jest klient – to do zaspokojenia ich oczekiwań skuteczny email marketing powinien dążyć.

 

Baw się dobrze

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

PS

Aby Otrzymać Listę Naskuteczniejszych Nagłówków do Twoich Kampanii E-mail, Zapisz Się na Bezpłatny Kurs –> Skuteczny Email Marketing

twoj robot biznesu

 

 

Podziel się