Wiele wskazuje na to, że czasy tzw. rynku pracownika minęły. Oznacza to znacznie większą konkurencję na rynku pracy i większe wymagania. Dlatego w obecnych czasach rozwój zawodowy ma jeszcze większe znaczenie. Świetnym pomysłem mogą być m.in. szkolenia certyfikowane pozwalające na zdobycie kwalifikacji uznawanych na całym świecie. Dowiedz się, jakie kursy tego typu odbywają się w naszym kraju i dlaczego warto w nich uczestniczyć.

Czym są szkolenia certyfikowane?

Szkolenia certyfikowane to programy edukacyjne przekazujące wiedzę wymaganą podczas egzaminów  pozwalających na zdobycie międzynarodowych certyfikatów z różnych dziedzin. Tego rodzaju potwierdzenia kwalifikacji zyskują obecnie na znaczeniu, stanowiąc uzupełnienie wyższego wykształcenia, które dziś zdecydowanie nie wystarcza do wyróżnienia się na rynku pracy. To właśnie dodatkowe umiejętności i wiedza coraz częściej przekonują pracodawców do zatrudnienia konkretnego kandydata. Certyfikaty wydawane przez uznane międzynarodowe organizacje mają zaś szczególne znaczenie i wartość. Do egzaminów umożliwiających zdobycie certyfikatu można przygotowywać się samodzielnie, jednak specjalne kursy mają wiele zalet, które znacznie ułatwiają ten proces.

Na jakie szkolenia certyfikowane warto zwrócić uwagę?

Międzynarodowe kwalifikacje potwierdzane certyfikatami są dostępne dla przedstawicieli różnych branż. Informacje o szkoleniach certyfikowanych można znaleźć w portalu Eventis.pl będącym bazą szkoleń na rozmaite tematy. Warto się zainteresować w szczególności kwalifikacjami takimi jak:

  • dla branży finansowej i rachunkowości: ACCA (wydawany przez Association of Chartered Certified Accountants) oraz CIMA (wydawany przez The Chartered Institute of Management Accountants);
  • dla project managerów: PMP (Project Management Professional wydawany przez Project Management Institute) i Prince2 (PRojects IN Controlled Environment wydawany przez the Office of Government Commerce);
  • dla menedżerów – MBA zdobywany poprzez specjalne studia na wyższej uczelni,
  • dla marketingu – szkolenia certyfikowane Google Ads potwierdzające profesjonalną znajomość programu reklamowego od giganta z Kalifornii.

Certyfikowane szkolenia – dlaczego warto?

„Zdobycie międzynarodowego certyfikatu to powszechnie akceptowane potwierdzenie umiejętności i większa konkurencyjność na rynku pracy. Badania wykonane na grupie profesjonalistów z branży finansowej, którzy uzyskali certyfikat ACCA, pokazują że zarabiali oni przeciętnie 23% więcej od swoich kolegów z podobnym doświadczeniem zawodowym, ale nie posiadających certyfikatu.” – mówi Anna Gajewska z portalu Szkolenia-News.pl.

Dlaczego jednak warto wybrać profesjonalny kurs przygotowujący do egzaminu? Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • oszczędność czasu – m.in. ze względu na brak konieczności samodzielnego wyszukiwania i weryfikowania informacji,
  • oszczędność pieniędzy – firmy szkoleniowe zwykle chwalą się wysoką zdawalnością, dzięki czemu kandydaci mogą zaoszczędzić na kolejnych podejściach do egzaminu,
  • aktualne materiały – opracowywane przez ekspertów i dostosowane do współczesnych wymagań,
  • sprawdzony program nauczania – pozwalający uzyskać optymalne rezultaty,
  • możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji – zadawania pytań, korzystania z porad specjalistów itd.,
  • wewnętrzne egzaminy próbne – pozwalające sprawdzić przygotowanie kandydata przed wniesieniem niemałej opłaty za międzynarodowy egzamin.

Jeśli więc jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji, nie zwlekaj z wyszukaniem odpowiedniego szkolenia.

Podziel się