10 powodów inwestycji w nieruchomości

Dzisiaj chcę Ci przedstawić 10 powodów inwestycji w nieruchomości.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nieruchomości są wielką wartością i przyczyniają się do wzrostu Twoich zer na koncie? Otóż dziś chcę Ci pokazać, że jest to świetna forma zabezpieczenia na przyszłość. Dlaczego?

Powód pierwszy

Po pierwsze (a może i zbytnio oczywiste) – życie bez nieruchomości jest niemożliwe.

Przecież ludzie muszą gdzieś mieszkać, mieć kawałek dachu nad głową i miejsce, w którym będą trzymać swój dobytek. Dach nad głową jest tak samo istotny jak pożywienie i woda. Poza tym w 10 powodach inwestycji w nieruchomości nie mogło zabraknąć jeszcze jednego elementu, zawsze będzie na nie popyt, bez względu na to, co działoby się na innych rynkach inwestycyjnych. Ciężko jest sobie wyobrazić życie bez nieruchomości.

Powód drugi

Nie ma nieskończenie wiele nieruchomości.

Na danym rynku lokalnym może powstać tylko pewna ich ilość. Znikające grunty powodują trend wzrostowy. Tak jak ropa naftowa się kończy, tak samo jest z nieruchomościami. Różnica jest jednak taka, że ropa kiedyś całkowicie się skończy, a nieruchomości będą dalej przedmiotem obrotu na rynku wtórnym.

Powód trzeci

Nie ulega też wątpliwości, że jednym z 10 powodów inwestycji w nieruchomości jest ich namacalność.

Wiele jest rynków inwestycyjnych gdzie kupujemy rzeczy, których nie możemy na własne oczy zobaczyć ani dotknąć. Nieruchomości mogą mieć postać gruntów, mieszkań czy ulic i mostów, a więc są przedmiotami w pełni widocznymi. Pozostałe elementy, takie jak akcje, obligacje czy lokaty bankowe to w tej chwili jedynie zapisy w elektronicznym systemie bankowym.

Oprócz powyższych uzasadnień, jednym z 10 powodów inwestycji w nieruchomości jest ich wartość, oraz możliwość pełnej kontroli i ulepszania w przyszłości.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nieruchomości są wielką wartością i przyczyniają się do wzrostu Twoich zer na koncie? Otóż dziś chcę Ci pokazać, że jest to świetna forma zabezpieczenia na przyszłość. Dlaczego?

Powód czwarty

Wartość każdej nieruchomości można podnieść, poprzez wprowadzanie dodatkowych walorów estetycznych i funkcjonalnych.

W przypadku gruntów na przykład możesz zmienić ich przeznaczenie przekształcając działkę rolną w działkę budowlaną. W tej sposób możesz z nich zyskać dodatkowy przychód (wiadomo przecież, że działki budowlane są więcej warte od rolnych). Ty jako właściciel nieruchomości zyskujesz najwięcej na zmianie jej wartości.

Powód piąty

Masz nad swoim gruntem 100% kontrolę.

Wiesz kiedy należy coś zmienić, sam podejmujesz decyzje i jesteś jej zarządcą. Wszystko, co się stanie z nieruchomością zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Tak samo decydujesz o tym, czy będziesz w niej coś ulepszać. Czy postawisz na remont, zmianę gruntu itp.

Jak otrzymać działkę na Mazurach za darmo?

 

Powód szósty

Możliwość podniesienia wpływowości nieruchomości to kolejny, niesamowity atut.

To właśnie na polu nieruchomości możemy wykonywać liczne zabiegi celem podniesienia wartości posiadanego przedmiotu. To, co możesz zrobić to na przykład odświeżyć wyremontować czy podnieść standard wnętrza. To najczęściej stosowany ruch przy nieruchomościach, takich jak mieszkania. W przypadku domów czy budynków posiadanych na własność dodatkowo możemy myśleć o rozbudowach, przebudowach czy zmianach w elewacji . Mówiąc o nieruchomościach gruntowych zabiegi takie jak zabudowa, doprowadzenie mediów lub ogrodzenie działki dają naprawdę świetne efekty, nie wspominając już o zmianach w przeznaczeniu terenu, które potrafią zwielokrotnić wartość początkową. Patrząc z poziomu przeciętnego człowieka interesu – trudno jest znaleźć inny sektor tak podatny na indywidualne działania.

A teraz przejdźmy to najważniejszych z 10 powodów inwestycji w nieruchomości czyli to, co tak naprawdę dzięki nim zyskujesz i czego możesz się spodziewać.

Powód siódmy

Nieruchomości = bezpieczeństwo.

To chyba jeden z najważniejszych jego filarów. To czynnik, który ośmiela, zachęca i przekonuje do tego, by na nich zarabiać. Przecież nikt nie ukradnie całego budynku czy wykopie działki.. Co najwyżej może ją zniszczyć ale zawsze jest ona do odratowania. Oprócz tego nieruchomość wyróżnia jej trwałość, która odzwierciedla się w stabilnych i wysokich cenach, co doskonale widać na przestrzeni lat. Jeśli nabywamy nieruchomość i otrzymujemy prawo własności, automatycznie dostajemy najmocniejszy zestaw uprawnień, jaki możemy. Nieruchomości, jako jedno z nielicznych środowisk, przełamują dwie bardzo istotne bariery inwestycyjne – barierę języka i ryzyka.

Powód ósmy

Nie trudno też zauważyć, że kwestia zysków z nieruchomości to jej niesamowity atut.

Oczywiście zawsze istnieje ryzyko straty ale to właśnie nieruchomości mają jedną z najlepszych proporcji zysku do ryzyka. Ceny nieruchomości rosną w czasie, a rynek jest stabilny i przeważnie opiera się większym wahaniom. Poza tym w generowaniu większych zysków pomaga rosnący popyt. Przede wszystkim ziemia jest dobrem, którego nie przybywa. Ziemia to zasób, który z czasem będzie zyskiwał coraz więcej na wartości. Tą prawidłowość można również przekuć na budynki – te strategicznie zlokalizowane będą zyskiwać na wartości i cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

Powód dziewiąty

To, co czym była już pokrótce mowa ale warto jeszcze podkreślić ten walor nieruchomości jakim jest ich elastyczność, czyli możliwość zarabiania w różny sposób.

Dzięki temu właśnie mają przewagę nad innymi dobrami inwestycyjnymi. W większości przypadków, żeby wygenerować jakikolwiek zysk, należy sprzedać przedmiot. W przypadku nieruchomości jest to tylko jedna z opcji. Możemy obiekt wynająć, podnająć, wydzierżawić itp. W ten sposób nie pozbywamy się ich na zawsze, a tym samym mamy z nich regularne zyski na przyszłość.

Powód dziesiąty

Poza tym nieruchomości dają nam możliwość wejścia na rynek, a co za tym idzie odpowiedniego finansowania.

Bez wątpienie nieruchomości są kapitałochłonne i stanie się ich posiadaczem wymaga nakładów. Jest jednak rozwiązanie. Powstaje coraz więcej programów, dzięki którym możemy nabyć nieruchomości za niewielką gotówkę lub rozłożyć kwotę na dogodne raty. Poza tym jeśli nie mamy wystarczającej sumy w gotówce, zawsze możemy skorzystać z kredytu. Banki chętnie finansują nieruchomości, gdyż są dla nich bardzo dobrym zabezpieczeniem.

Myślę że powyższe 10 powodów inwestycji w nieruchomości dały Ci jasny obraz tego, czy działać w tym kierunku czy też nie.

A co powiesz na to, że wiem jak możesz kupić nieruchomość gruntową na Mazurach za 300zł?

 

Zapisz się na Newsletter!

Wypełnij formularz poniżej i odbierz prezent powitalny dla moich subskrybentów. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach na blogu.

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

4 komentarze

 1. Hania

  Same korzyści. To dobry sposób inwestowania

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Zgadza się 🙂 Osobiście posiadam już 3 działki. Firma daje łatwą możliwość samofinansowania się nieruchomości, więc opcji jest naprawdę mnóstwo. Hania czy sama też inwestujesz?

   Odpowiedz
 2. Paweł

  Warto pamiętać że handel nieruchomościami to także bardzo zyskowna branża.
  Podejście do zakupu nieruchomości na zasadzie czystej kalkulacji (czasem idąc na kompromisy z własnym komfortem) daje nam sporą przewagę na osobami kupującymi dom czy mieszkanie “sercem a nie rozumem”.
  Scenariusz zakładający własną eksploatację zakupionej do celów inwestycyjnych nieruchomości jest dodatkowo atrakcyjny dzięki możliwości uniknięcia podatku dochodowego w przypadku sprzedaży po przynajmniej pięciu latach od daty zakupu.
  Paweł ostatnio opublikował…Ile trwa rejestracja VAT 2018 i jak wygląda kontrolaMy Profile

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Ciekawy sposób Paweł 🙂 Możesz o tym napisać coś więcej?

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *

CommentLuv badge
Artur Wiktor - Jak Zarabiać przez Internet
Podziel się