Ten artykuł poświęcony jest jego losom i działalności. Jeśli pragniesz zmienić coś w swoim życiu, nie wiesz dokąd zmierzasz, a wyznaczanie celów stanowi dla Ciebie problem – spojrzyj na nie z perspektywy człowieka, który nie mając nic, dzięki uporowi i samodyscyplinie, osiągnął niewyobrażalny sukces.

 

Biografia tego człowieka mogłaby stać się scenariuszem nie jednego filmu. Ma za sobą setki kilkugodzinnych spotkań z milionami ludzi na całym świecie. Swoją charyzmą pokazuje, że niemożliwie staje się rzeczywistością. Motywując innych do działania sam staje się coraz lepszy w tym, co robi. O kim mowa? Anthony Robbins – jedna z największych osobistości do spraw doskonalenia i samorozwoju.

            tony13Anthony Robbins urodził się 29 lutego w 1969 roku w Kaliforni. Od samego początku życie go nie oszczędzało. W wieku 7 lat jego rodzice rozwiedli się, kiedy Tony (tak pieszczotliwie nazywają go nabliźsi i współpracownicy) skończył 17 lat matka wyrzuciła go z domu. Od tamtej pory był zdany tylko na siebie. Początek lat 80 to czas frustracji i nieudolności. Gruby nastolatek, z dala od przyjaciół i rodziny, żyje z dnia na dzień, nie dbając o przyszłość, a brak wyznaczonych celów powoduje, że jeszcze bardziej zatraca się w nieporadności. W jaki sposób jednak Robbins potrafił odbić się od dna i już dekatę później stać się zamożnym i szczęśliwym mężem, którego roczny dochód przekraczał ponad pół miliona dolarów?

           

Tony dowiódł sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Amerykański sen naprawdę się sprawdza, a historia „od pucybuta do milionera” rozgrywa się na naszyh oczach. Całkowita zmiana swojego życia jest jak najbardziej możliwia – wszystko zależy jednak od nastawienia i sposobu postrzegania świata. Dzięki odpowiednim techinkom można osiągnąć naprawdę wiele. Tony propaguje metody, które mają wpływać na jakość podejmowanych decyzji, prowadzących do realizacji postawionych celów. Strategie działania Robinsa zaprowadziły go na sam szczyt świata biznesu. Najlepszym dowodem jego działalności są miliony zwykłych ludzi korzystających z jego porad. Co więcej zwracają się do niego z pomocą wybitne autorytety tego świata, od szanowanych głów państw (Ronald Regan, Bill Clinton, Nelson Mandela czy Księżna Diana) po znakomitych aktorów ( Sylvester Stallone, Anthony Hopkins).

            Ponad 20 lat doświadczenia w kilku branżach nauczyło Toniego jednej rzeczy – najważniejsze w zmianie są chęci i ciągłe dążenie do doskonałości. Podczas przeprowadzanych seminarów ten światowej sławy mówca motywacyjny korzysta z dość niespotykanych   i  niekonwencjonalnych metod. Seminarium „Unleash the Power Within” (UPW) znane jest z tego, że uczestnicy są namawiani do chodzenia po rozżarzonych węglach już pierwszego dnia szkolenia. Celem tego seminarium jest pokazanie kursantom, że wspólną cechą wszystkich, którzy osiągnęli sukces, jest umiejętność podejmowania działania, bez względu na pojawiające się przeszkody. Robbins twierdzi, że strach jest najlepszym motywatorem i to właśnie on powoduje, że ludzie pragnął wyzbyć się tego uczucia podejmując wyzwania, o których wcześniej nawet nie myśleli. Bezpieczne przejście po gorących węglach (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności) pokazuje uczestnikom, że nie wymaga ono posiadania żadnych, konkretnych cech – wystarczy być odważnym i mieć chęci do zmierzenia się z własnymi lękami. Robbins,stosując tą metodę, udowadnia, że codziennie wyzwania można osiągnąć jeśli tylko mocno się wierzy i dąży do ich realizacji.

            miniaturka.jpgAnthony prowadzi seminaria o różnorakiej tematyce. Te, najbardziej oblegane, są prowadzone w całości przez mistrza w swoim fachu. „Date with Destiny” pomaga kursantom uporządkować wartości jakimi kierują się w życiu, tak, by nie wchodziły ze sobą w konflikt ale stały się zgodne z wyznaczonymi celami, które pragniemy osiągnąć. Szkolenia „Life Mastery” dają wskazówki zdrowego stylu życia, natomiast „Wealth Mastery” uczą jak odnieść w życiu sukces finansowy. Pod koniec lat dziewiędziesiątych Robbins rozpoczął cykl szkoleń „Leadership Academy” , podczas których uczy kursantów jak budować właśną osobowość i dzięki temu rozwijać w sobie umiejętności liderskie. Jest również założycielem Anthony Robbins Foundation, której celem jest pomoc i zmiana życia więźniów jak również poprawa jakości życia dzieci, osób starszych i bezdomnych. Fundacja organizuje także zbiórkę żywności i organizuje letnie obozy „Discovery Camp” .

            Uczestnictwo w szkoleniach Robbinsa nie należy do  najtańszych. Jeśli jednak zdecydujemy się zainwestować w to niezwykłe przedsięwzięcie, pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane. Należy potraktować to jako lokatę na przyszłość. Robbins podczas swoich szkoleń zawsze jest blisko publiczności, nawiązuje interakcję przechadzając się pomiędzy rzędami, zadając pytania, patrząc słuchaczom prosto w oczy. Jego głos i energia są nie do skopiowania. Robbins, w trakcie kilkugodzinnego show, potrafi przekazać taką dawkę energii, którą można przyrównać do finału mistrzostw świata w piłce nożnej na stadione liczącym kilka tysięcy ludzi.

           

Pewnie zadajesz sobie pytanie – po co mi takie szkolenie, czy kiedykolwiek zauważę jego efekty? Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od Twojego nastawienia. Nawet najlepsi trenerzy świata nie pomogą Ci zmienić swojego życia jeśli Ty sam nie będziesz odczuwał takiej potrzeby. Wiem jednak, że Anthony Robbins to mistrz w swojej dziedzinie – daje ludziom motywacje i jeśli pragniesz aby Twoje życie nabrało sensu zainwestuj w jego szkolenie.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

Podziel się