Dobrze skonstruowany biznes plan pomaga zaplanować działania i skupić się na najważniejszych czynnościach. Jak to zrobić? Poniżej odpowiedź:

Biznes plan nie jest tylko charakterystyką działania przedsiębiorstwa ale może być również traktowany jako organizacja codziennego dnia pracy. Jeśli dobrze rozplanujemy działania, możemy łatwiej dopilnować by wszystkie jego elementy zostały zrealizowane.

biznes planJest to świetne narzędzie do planowania i organizowania. Codziennie bowiem mamy na głowie mnóstwo spraw. Ich natłok sprawia, że często trudno jest się odnaleźć. W rezultacie podwaja się wysiłek, marnuje czas i nie dotrzymuje terminów. Zła organizacja pracy może odbijać się echem na każdej sferze życia. Jak się jej pozbyć? Podstawą jest biznes plan. Nie bez kozery tak go właśnie nazywam. Opracowanie takiego planu to bowiem coś więcej niż wypisanie listy zadań do wykonania. Oczywiście od tego powinieneś zacząć. Pytanie jednak po co to robisz? Listę zadań tworzysz po to, żeby nie marnować cennych minut, które w późniejszym czasie mogą przynieść Ci zysk. Zadania trzeba zapisywać w odpowiedni sposób i również w odpowiedni sposób na bieżąco uzupełniać biznes plan. Możesz to zrobić następująco:

  1. Spisz wyczerpującą listę ale w formie krótkich notatek.
  2. Oszacuj czas na wykonanie poszczególnych czynności.
  3. Uwzględnij również dodatkowy czas na nieprzewidziane potknięcia i wpadki. Pamiętaj żeby wziąć pod uwagę również czynności, które wykonujesz codziennie na bieżąco.
  4. Ustal priorytety.

 

Taki biznes plan to jedynie wstęp do codziennej pracy. Zobacz jak inaczej możesz dysponować swoim czasem i czerpać z tego  profity.  

 

Biznes plan oparty na zasadzie Pareto sprawia, że Twoja produktywność wzrasta o 60%

konkretny biznes planMetoda Pareto, w przełożeniu na codzienność, może mieć następującą interpretacje: 20% zadań dostarcza 80% efektu. Jaki więc z tego wniosek? Należy stawiać na praktyczność działań i wybierać te, które będą najbardziej skuteczne. Priorytetowe działania mogą przynieść zdecydowanie więcej korzyści niż te mniej ważne. Stąd tak istotne jest, by biznes plan był dopracowany w każdym calu.

Zamiast być profesjonalistą, lepiej stać się parecistą. Chcę Cię namówić do tego, być zawsze znajdował najbardziej wartościowe zadania, które dadzą Ci 80% efektu. Jeśli skupisz się nad ich realizacją, Twój biznes plan na pewno zadziała tak jak trzeba. Zamiast spędzać dużo czasu nad każdym detalem, zainwestuj czas w kolejne, priorytetowe działania. Zaręczam Ci, że Twoja produktywność wzrośnie nawet dwukrotnie.

 

Dlaczego więc biznes plan jest tak istotny w codziennym życiu? Pozwala bowiem odłożyć na bok sprawy mniej ważne i wprowadzić do życia narzędzie najlepszego planowania jakim jest zarządzanie czasem.

Pewnie zauważyłeś, że wszystko toczy się wokół dobrej organizacji czasu pracy. Jeśli potrafisz wyznaczyć priorytety, z pewnością Twoja praca będzie zdecydowanie bardziej efektywna i przyniesie lepsze  zyski. Do tego właśnie ma zaprowadzić Cię biznes plan. Nie myśl, że jest to jedynie narzędzie w rękach przedsiębiorców. Jeśli nie masz własnej firmy, co z tego? Na co dzień kreujesz jednak zadania, które mogą być zalążkiem do powstania czegoś, na czym naprawdę możesz zarabiać. Zasada jest prosta:

Stwórz biznes plan

Zarządzaj czasem

Organizuj pracę

I dąż do oddzielenia tego co skuteczne i produktywne od bezsensownych działań.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor

Artur Wiktor

Połącz biznes plan z odpowiednią strategią marketingu internetowego i zarabiaj na automacie. Kliknij Poniżej:

biznes plan

Podziel się