Dlaczego czytanie książek jest sexy? Bo sprawia, że Twoja wyobraźnia pracuje, a Ty stajesz się bardziej podatny, na to, co Cię otacza.

Czytanie książek to przejaw nie tylko pasji ale przede wszystkim wspływu na rozwój osobisty, który później może odbić się pozytywnym światłem chociażby w sferze zawodowej. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że czytanie książek to wielka przyjemność, odprężenie i odpoczynek. Jeśli jeszcze nie doszedłeś do takich wniosków, ten artykuł powinien Cię do tego przekonać.

Czytanie książekNie wszyscy są molami książkowymi i wcale nie namawiam Cię abyś pochłaniał tomy opracowań jeśli nie masz na to ochoty. Chodzi mi o to, by pokazać Ci, że czytanie książek, chociażby po kilka minut dziennie, znakomicie wpływa na kształtowanie Twojego charakteru i ma świetny wpływ na to, w jaki sposób postrzegasz świat. Od książek obyczajowych, po te o tematyce społecznej i psychologicznej, niezależnie od wieku, kształtujemy swój charakter. Czytanie książek bowiem wpływa na Twoją osobowość. Dzięki nim uczysz się oceniać co jest pozytywne, a co negatywne, konfrontujesz życie bohaterów z własną egzystencją, uczysz się oceniać dane sytuacje. Niejednokrotnie to, co jest przedstawione w książce odzwierciedla Twoje codzienne życie. Czytanie książek sprawia, że jesteś bardziej skłonny do refleksji i częściej zastanawiasz się nad decyzjami, które chcesz podjąć.

Czytanie książek ma również znakomity wpływ na Twoją pamięć. Dzięki nim pobudzasz swoją wyobraźnię i kreatywność. Tworzysz nowe obrazy w swojej głowie, które później możesz wykorzystać chociażby w sferze zawodowej. Udowodniono naukowo, że czytanie książek tak samo ćwiczy Twoją pamięć, jak ćwiczenia siłowe rozwijają mięśnie. Każda nowo przyswojona informacja wpływa na mózgowe synapsy, tworzy nowe oraz poprawia działanie starych. Masz pewność, że zachowasz większą sprawność pamięciową na długie lata.

Oprócz możliwości rozwoju osobistego czytanie książek wpływa znacząco na Twoje życie społeczne. Stajesz się bowiem bardziej skłonny do publicznych wypowiedzi i uczestnictwa wśród społeczności. Szczególnie przydaje się to w sferze biznesowej. Jesteś bardziej zaangażowany w to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś skory do wystąpień publicznych i kształtowania swoich wypowiedzi, a przez to bardziej odważny, by budować swoją markę na zewnątrz.

Czytanie książek ma również znamienny wpływ na redukcję stresu i wprawiania się w lepszy nastrój. Twój umysł przenosi się całkowicie w inną sferę. Zapominasz o bożym świecie i przenosisz się do krainy fantazji, kreatywności czy nawet i tych przyziemnych spraw, które jednak są w jakiś sposób odzwierciedleniem tego, jak chciałbyś,by wyglądało Twoje życie. Czytając masz szansę choć na chwilę zapomnieć o wszechobecnych stresach i wyciszyć się na tych kilka minut.

Notabene czytanie książek pomaga przy uczeniu się nowych rzeczy. Książki przekazują wiele wartości. Dzięki  nim pochłaniasz ciekawe informacje, wzbogacasz swój sposób myślenia, a co więcej jesteś skory to jeszcze częstszej nauki z różnych dziedzin życia. Patrzysz na świat z różnej perspektywy, stajesz się bardziej obiektywny i uczysz się rozwiązywać problemy. Dzięki tego typu zabiegom ćwiczysz swoją pamięć, a przez to jesteś w stanie znacznie szybciej przyswajać informacje i jeszcze więcej ich przechowywać.

Poza tym czytanie książek potrafi poprawić humor, daje satysfakcje i po prostu zabija codzienną nudę. Jeśli dopada Cię zła chandra, pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, warto jest chwycić za ciekawą książkę i oddać się lekturze.

 

No dobrze. Jak widzisz czytanie książek to zdecydowana wartość dodana dla Twojego rozwoju osobistego. Z nim wiąże się jeszcze jedna kwestia…

Jeśli prowadzisz biznes z pewnością zauważysz w jaki sposób książki mogą stać się i w tej dziedzinie dodatkowym benefitem.

Wiesz o tym, że prowadzę również bloga „Kopalnia Wiedzy”? Opisuje tutaj szczere recenzje na temat publikacji z branży marketingu internetowego. Zobacz tutaj >>>

Sprawdź dlaczego czytanie książek przydaje się przy rozwoju biznesu!

Po pierwsze czytanie książek, a w szczególności tych związanych z biznesem, poszerza Twoją wiedzę w danej tematyce. Oczywiście obecnie masz wiele różnych możliwości, by to zrobić jednak nic nie zastąpi wieczornej lektury ciekawej pozycji na temat prowadzenia własnej działalności. Zależność jest prosta – im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Nie musisz oczywiście czytać encyklopedii, wystarczy, że sięgniesz po pozycje coachingowe czy poradniki, które zawierają wiele cennych rad biznesowych. Nauczą Cię rozwiązywać problemy i rozwijać wątpliwości na nurtujące pytania.

Czytanie książek, ale też nie tylko tych biznesowych, rozwija również Twoje słownictwo, co w biznesie ma duże znaczenie. Nie tylko bowiem dowiadujesz się jak wykorzystywać w praktyce dane techniki, ale też masz szansę pochwalić się przed swoimi Klientami nowym zasobem terminologii. Dzięki temu nie tylko wzbogacisz swoją wiedzę ale i zaimponujesz potencjalnym subskrybentom.

Czytelnie książek pomaga ćwiczyć umysł analityczny. W branży, w której ważne są pieniądze jest to bardzo przydatna umiejętność. Słowo czytane kształtuje i rozwija Twoje zdolności – pomaga Ci sortować i przetwarzać informacje. W ten sposób pobudzasz do życia zdolności logiczne, które przydają się na przykład w trakcie podejmowania ważnych, biznesowych decyzji.

Poza tym czytanie książek to ciągły rozwój w sferze zawodowej. Chcąc być biznesmenem, nieważne w jakiej dziedzinie, musisz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, z pewnością pomogą Ci w tym książki. Czytając pozycje związane z Twoim zawodem masz dostęp do najnowszych trendów i ciekawostek. Jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się w branży.

Oprócz tego czytanie książek pozwoli Ci nabyć cech dobrego rozmówcy. Biznes to relacje z ludźmi. Aby móc go dobrze prowadzić musisz wiedzieć w jaki sposób prezentować się wśród partnerów i klientów. Czytanie książek czyni Cię świetnym rozmówcom gdyż z jednej strony wzbogaca Twoje słownictwo ale też wyrabia w Tobie nawyk prowadzenia dialogów na poziomie. Książka to nauka komunikacji, a komunikacja to Twoja główna broń w prowadzeniu biznesu.

 

Powiem wprost – dla mnie czytanie książek to zdrowe uzależnienie, które gimnastykuje mój umysł, przez co lepiej radzę sobie w biznesie. 

Po ciężkim dniu pracy nie ma dla mnie nic bardziej relaksującego jak lektura ulubionego autora do poduszki. I nieważne czy jest to powieść czy kolejna pozycja związania z rozwojem w ramach marketingu internetowego. Każda przeczytana książka wnosi do mojego życia wielką wartość.

Poza tym obecnie czytanie książek można połączyć z nowoczesną technologią. Wystarczy zainwestować w e-book i cieszyć się ulubionymi pozycjami o każdej porze i gdzie tylko się zapragnie. Jeśli chcesz pobrać kilka e-booków to wejdź tutaj>

Dla mnie czytanie książek to rozwój w czystej postaci 🙂

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

Jeśli chcesz przeczytać szczere i ciekawe recenzje na temat publikacji z branży marketingu internetowego, zapraszam tutaj >>>

Kopalnia Wiedzy - czytanie książek

 

Podziel się