Jeśli choć raz zainteresowałeś się tym tematem, to na pewno już przeczytałeś o kilku rzekomo cudownych i pewnych sposobach na zarabianie w internecie. Ale czy ktoś spytał Cię o to, co chcesz w życiu robić i właściwie jaki biznes dałby Ci satysfakcję? Pewnie nie.

dobry pomysł na biznes w domuTak naprawdę w żadnym modelu działalności nie ma pewniaków. Biznesem, który można otworzyć z największą szansą na sukces jest McDonald’s, ale nawet tam nie ma 100% pewności. A co z zarabianiem w internecie? Tu możliwości jest tak dużo, że nikt nie powie Ci, na czym na pewno zarobisz. Warren Buffet, na pewno o nim słyszałeś, powiedział kiedyś „inwestuj w coś, co rozumiesz”. Ja dodaję do tego kolejny wymóg: inwestuj w coś, co lubisz. To jednak nadal nie daje gwarancji sukcesu, choć zdecydowanie zwiększa szanse na osiągnięcie celu, jaki by on nie był w Twoim przypadku.

Kluczem do sukcesu jest w każdym przypadku obsługa klienta – nie możesz liczyć na to, że będziesz jedynym sprzedawca danego produktu czy usługi. Konkurencja będzie zawsze, a jeśli produkty nie różnią się niczym, wygrywa ten najtańszy… Chyba że różnica tkwi w obsłudze klienta.

Dlatego właśnie szczególnie w biznesie w domu ważne jest, żeby skupić się na wartości pozamaterialnej, na nawiązaniu kontaktu, wytworzeniu więzi z klientem. Systematyczność i wytrwałość w tworzeniu najwyższego standardu obsługi klienta to ważna rzecz – jeden nieusatysfakcjonowany klient może łatwo zniszczyć wszystkie Twoje wysiłki. Dlatego plan na biznes w domu jest bardzo prosty.

  • Znajdujesz coś, co Cię naprawdę interesuje i na czym się znasz.
  • Szukasz sposobu na spieniężenie swoich zainteresowań.
  • Poświęcasz swój czas na to, żeby swoim profesjonalizmem przekonać klientów do obdarzenia Cię zaufaniem.
  • Pielęgnujesz delikatną relację z każdym z klientów tak, aby ten poczuł się kimś wyjątkowym.
  • Sprzedajesz więcej swoim lojalnym klientom, oni pomagają Ci budować opinię osoby godnej zaufania i wiarygodnego przedsiębiorcy.
  • Zdobywasz nowych klientów, z którymi budujesz trwałe relacje i wszystko zaczyna się od nowa, z tym że teraz zarabiasz jeszcze więcej.

Brzmi prosto i faktycznie tak jest – łatwo, jeśli trzymasz się planu. Nie możesz poddać się gorączce złota i rzucać się w wir produktów „popularnych” i „na topie”, jeśli niczego o nich nie wiesz, nie możesz traktować klienta, jak przeszkody na drodze do dochodu, ani jako źródła gotówki. Klient jest Twoim „współpracownikiem”. Jeśli nie pozwolisz mu poczuć się wyjątkowo, to nie tylko niczego nie sprzedasz, ale prawdopodobnie nastawisz potencjalnego klienta przeciwko sobie, a to podstawowy błąd.

Nie ma więc jednego, jedynego, zawsze skutecznego modelu biznesowego dla pracy w domu – jest za to prosty zbiór zasad, które wielu przedsiębiorcom tak trudno jest wprowadzić w życie. Mogę jednak zagwarantować Ci, że jeśli obsługa klienta będzie wartością dodaną Twojej firmy i sprzedawanego produktu, to biznes będzie się rozwijał sam i bez wielkiego wysiłku. Oczywiście nie daj się też nabrać na to, że zarobisz cokolwiek nie robiąc nic – przynajmniej na początku budowanie wartości i tworzenie atmosfery zaufania jest żmudną i trudną pracą. Ale się opłaca!

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor


Podziel się