Tak jak obiecałem w tym wpisie zajmiemy się tematem reklam kontekstowych w Google AdSense.Konkretniej w artykule skupie się na pojęciu 'dochodowe reklamy’. Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe do reklam AdSense. Słowa klucze pomogą Ci stworzyc dochodowe reklamy.

 

Dochodowe reklamy – gdzie ich szukać?

Chcesz zarabiać na AdSense? Masz pomysł na tematycznego bloga, z którego będziesz mógł czerpać korzyści finansowe? Chcesz stworzyć dochodowe reklamy? Uważasz, że Twój blog to odpowiednie miejsce do umieszczenia reklam kontekstowych? Jeśli tak to gratuluję! Ok, ale jak znaleźć odpowiednie słowa klucze w systemie AdSense?

Oczywiście możesz pójść na łatwiznę i jeśli masz dużo kasy, może takowe słowa kupić w Internecie. Możesz je również znaleźć za darmo> . W tym artykule postaram się również opisać, jak znaleźc słowa klucze osobiście. Co na pewno wpłynie na dochodowe reklamy na Twoim blogu.

A więc co się kryje za pojęciem 'dochodowe reklamy’?

Słowem wstępu pamiętaj, aby pisać o tym na czym się znasz. Nie ma sensu szukać niszy o której mało jest napisane, i Ty również zaczniesz, a nie masz o tym pojęcia. Ważne, abyś przekazał czytelnikowi odpowiednią treść i aby Twój blog był pomocny na klienta. Oczywiście znajdziesz reklamy na takie tematy, ale nie będą to odpowiednio dochodowe reklamy.

Ok., więc jak znaleźć odpowiednie słowa klucze? Na pewno będziesz potrzebował konta AdWords. Możesz je założyć klikając tutaj>. Oczywiście jest ono darmowe  i jeśli nie chcesz to możesz nigdy z niego nie korzystać.

dochodowe reklamyGdy już założysz konto, zalogujesz się, kliknij obok napisu utwórz nową kampanię na link kierowane na słowa kluczowe. Na kolejnej stronie pozostaw wszystko bez zmian lub dopasuj do swojego bloga. W sekcji utwórz kampanię i grupę reklam wpisz cokolwiek. Kontynuuj na dole strony. Na następnej stronie zostaw bez zmian, lub dopasuj do swojego bloga. Na kolejnej stronie wpisz w pola cokolwiek, wyjąwszy pole wyświetlany url, tam musisz wpisać istniejącą stronę www.  Dowolną… Teraz najciekawsze — wybieranie słów kluczowych. Właśnie tu odbywa się cała magia.

Dochodowe reklamy – najlepsze efekty uzyskuje się wpisując w to duże pole kilka różnych haseł i porównując stawki. Tym sposobem można znaleźć te hasła, które są najdroższe. Pomoże w tym wyszukiwarka. A więc w to małe pole wpisz propozycję hasła. Na przykład koty, jeśli tego dotyczy Twój blog (strona). Dodaj znalezione hasła do dużego pola i przejdź do kolejnej strony.

Teraz odszukaj łącze wyświetl narzędzie prognozy odwiedzin. Wpisz duże wartości CPC i budżet, np. 20 i 1 000 PLN. Kliknij pobierz szacunki. Zobaczysz tabelkę z tym, co nas najbardziej interesuje — stawkami za kliknięcia.

Teraz słowo wyjaśnienia. Te stawki, które widzisz, nie są stawkami, które otrzymasz za reklamy w AdSense. To jedynie przybliżone stawki, które zapłaci reklamodawca w AdWords. Dzieki temu narzędziu znajdziesz najbardziej dochodowe reklamy, które tworzą odpowiednie słowa kluczowe. Z pomocą tego narzędzia nie określisz dokładnie ile można zarobić na pojedynczym kliknięciu, ocenisz tylko, która tematyka jest bardziej dochodowa. Można jednak założyć, że stawki w AdSense będą proporcjonalne do tych, które znajdziesz tutaj.

Jestem pewny, że ten sposób można stosować również dla innych systemów reklamy kontekstowej, nie tylko AdSense. Pozwala Ci ona określić w przybliżeniu jakie słowa kluczowe są najbardziej opłacalne i najwyżej licytowane przez reklamodawców. w/w przykład napewno przełoży się na dochodowe reklamy, na Twoim blogu.

Baw się dobrze!

Zapraszam do kolejnego wpisu za kilka dni, ponieważ pomoże Ci on działać dalej w Google AdSense. Szukaj wpisu „Jak dopasować reklamy do treści strony”. Gdy już stworzysz dochodowe reklamy, musisz je dopasowac do treści strony.

A tymczasem zapraszam Cię do Nowej Ery Biznesu!

nowaerabiznesu

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Dochodowe reklamy – gdzie ich szukać? Jak je tworzyć?

Podziel się