dopasowanieCzytając ten artykuł dowiesz się więcej czy dopasowanie reklam kontekstowych na swojej stronie/blogu jest ważne. Poznaj skuteczne techniki działania z reklamą kontekstową w systemie AdSense.

 

Dopasowanie reklam do treści strony

System reklamy kontekstowej działa tak, że dopasowanie reklam tworzy się automatycznie do treści strony. W przypadku takiego programu jak OneKontekst (wyjaśnienie programu za jakiś czas), sprawę załatwią się ręcznie – podajesz hasła, do których będzie dopasowanie reklamy, administrator potwierdza lub nie i sprawa załatwiona.

Dopasowanie reklam w przypadku Google Adsense wygląda inaczej, ponieważ Twój portal będzie raz na jakiś czas odwiedzany przez ‘robota’ i na podstawie tego co masz na stronie, dopasuje on reklamę do treści.

Problem zaczyna się, gdy robot nie bardzo ma co zaindeksować. Sprawa dotyczy zwłaszcza systemów CMS, w których wiele miejsca zajmują stałe elementy witryny — menu, przeróżne boksy z nowościami, dyskusjami na forum, itd. Również na przykład galerie grafiki mają problemy z serwowaniem reklam na odpowiedni temat (pomijając fakt, że nie są mile widziane przez Google). Musisz zwrócić uwagę na tekst, aby dopasowanie reklam było prawidłowe.

 

dopasowanie reklamWięc jak sobie z tym poradzić? Dopasowanie reklam.

Najłatwiej będzie jeśli dodasz treść do strony i skorzystasz z narzędzia zwanego section targeting. W każdym razie dodanie merytorycznej treści, związanej z tym, co dzieje się na stronie (co na niej jest) pozwoli robotowi Google na zaserwowanie reklam na odpowiedni temat, o ile takie reklamy w ogóle istnieją. Dopasowanie reklam nie jest takie proste. Wiedz o tym, że zmiany nie będą widoczne w tej samej chwili jak to wykonasz ,ze względu na to, że robot Google nie siedzi cały czas na Twojej stronie, tylko odwiedza ją co jakiś czas.

Oczywiście można próbować dodawania tekstu na tematy nie związane bezpośrednio z treścią Twojej strony, lecz robiąc to po to, aby bardziej dochodowe reklamy pojawiły się u Ciebie. Jednak nie robił bym tego na Twoim miejscu. Droższe reklamy to wprawdzie wyższe CPC (wynagrodzenie za jedno kliknięcie), a jeśli dopasowanie reklam do treści strony jest złe, to niższy CTR (klikalność — ludzie nie będą klikać w reklamy, które ich nie ciekawią a ciekawi ich temat Twojego bloga / strony, inaczej by na nim nie byli, prawda?). Więc może się okazać, że eCPM (efektywny zarobek z tysiąca wyświetleń reklamy) wcale się nie zwiększy a to właśnie eCPM w moim mniemaniu jest parametrem do oceny skuteczności reklamy na stronie.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci lepiej działać w umieszczaniu reklam kontekstowych na Twojej stronie. Już wiesz o tym, że dopasowanie reklam do treści strony jest bardzo ważne.

 

Baw się dobrze!

Pozdrawiam

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

Czy poznałeś już system, który będzie budował dla Ciebie listę klientów i dawał Ci comiesięczne, wysokie prowizje? Poznaj Nową Erę Biznesu:

nowaerabiznesu

 

Dopasowanie reklam do treści strony

Podziel się