Email– ten skrót ówcześnie znany jest każdemu. Za parę miesięcy, a dokładnie w październiku, email będzie obchodził swoją 43 rocznicę. Jego rozpowszechnienie nie byłoby możliwie bez Internetu. Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakąkolwiek pracę bez funkcjonowania poczty elektronicznej. Poniższy artykuł ma na celu zapoznać czytelnika z początkami tego niezastąpionego narzędzia, a także ukazać jego szerokie zastosowanie.

Email i jego początki

            emailPaździernik 1971 roku to wyjątkowa data w dziejach. Wtedy bowiem został wysłany pierwszy na świecie email z zastosowaniem symbolu @. Wymyślono go natomiast parę lat wcześniej, w roku 1965. Jego zastosowani, na początku, było bardzo wąskie ponieważ można było przesyłać wiadomości jedynie między użytkownikami tego samego komputera. Nie możemy zapominać jednak o twórcy email – Rayu Tomlinsonie, to jemu zawdzięczamy możliwość przesyłania informacji za pomocą tekstowych wiadomości między różnymi komputerami.  Lata 90te to rozkwit ery Internetu. W tym czasie zarejestrowano również wysłanie pierwszej wiadomości email z Polski. Dokonał tego Krzysztof Heller i Rafał Pietrak z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ujmując rzecz bardziej profesjonalnie nie był to stricte email, jaki sobie wyobrażamy ale bardziej pakiet danych, który wysłano do Kopenhagi za pomocą Internetu. Niemniej jednak był to ewenement na szeroką skalę.

 

Rola email we współczesnym świecie         

            Stworzenie globalnej sieci komputerowej, a także wszelkich narzędzi w ramach Internetu, dało ludziom świetną możliwość rozwoju na różnych poziomach. Email, jako jeden z fundamentalnych instrumentów sieci, to przede wszystkim możliwość komunikacji z drugim końcem świata, nadawanie wiadomości tekstowych, graficznych, przesyłanie plików, zdjęć itp. Email stosowany jest we wszystkich dziedzinach życia. Jak już wspomniałem na początku, nie ma firmy, która nie posiadałaby własnej domeny poprzedzonej znakiem @.

Email umożliwia codzienną łączność i kontakt pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorstwami. Ma również szerokie zastosowanie w edukacji. Internet rozwinął infrastrukturę nauczania – dzięki poczcie elektronicznej czy innym, podobnym narzędziom możliwa jest synchroniczna jak i asynchroniczna komunikacja, jakże istotna w procesie nauczania. Co jednak najważniejsze, email ma obecnie ogromnie znaczenie w sferze marketingu internetowego – jest narzędziem budowania strategii i kampanii reklamowych zarówno prywatnych przedsiębiorców jak i międzynarodowych firm.

 

Po co i jak wykorzystać email do reklamy w sieci?

            emailJeśli chcesz pozyskać szeroką klientelę dla swojej działalności, nie powinieneś się wahać i skorzystać z potencjału email do budowania swojego brandu w sieci. Kampanie email to obecnie jedna z najbardziej popularnych form dotarcia do potencjalnego klienta. Oczywiście wszystko zależy od tego jak często wysyłamy wiadomości email i w jakiej formie. Najlepszym sposobem jest przedstawienie oferty firmy w formie newslettera z wykorzystaniem grafik. Jak wiadomo obraz wizualny lepiej oddziałuje na percepcję ludzi. Ważne jest również aby zebrać odpowiednią grupę docelową i to na niej skupić wszystkie swoje działania marketingowe. Przechwytywanie adresów email to kolejny ważny element w kampanii reklamowej. Tej kwestii należy jednak poświęcić więcej uwagi.

 

Zapraszam Cię więc do lektury mojego kolejnego artykułu, który w całości będzie poświęcony email marketingowi. Napisz co o tym sądzisz?

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Zapraszam Do Zapisu na Mój Darmowy Kurs

Twój Robot Biznesu

grafika02

 

Podziel się