Nauka poprzez zabawę?

Jak najlepiej zdobywać wiedzę jednocześnie nie nudząc się przy tym?

Pewni autorzy wpadli na genialny pomysł , nauki o finansach dzięki grze planszowej. Dokładnie tak! Grając w planszówki możesz zdobyć niezbędną wiedzę, dzięki której będziesz zarabiać prawdziwe pieniądze!

Prawda jest taka, że Polacy nie wiedzą nic o oszczędzaniu. Nasza edukacja nie przystosowuje do, jakby na to nie patrzeć, jednak z ważniejszych sfer życia jakim są finanse. Ci, którzy odnoszą sukcesy biznesowe to z reguły krętacze i oszuści. A przecież duże pieniądze może tak naprawdę zdobyć każdy!

Najwięksi gracze inwestycyjni tego świata przekonują, żeby móc zapanować nas swoimi pieniędzmi trzeba umieć zapanować nad emocjami. Nie wszyscy są przygotowani na wielkie straty czy też jeszcze większe zyski. Sfera emocjonalna ma znaczny wpływ na finanse. W przypadku kapitału bywa bowiem tak, że większość decyzji podejmujemy pod wpływem emocji, a dopiero na końcu je racjonalizujemy.

 

Euro cash – gra planszowa, która nauczy Cię strategicznego myślenia o finansach. Dzięki temu staniesz będziesz wiedział jak oszczędzać pieniądze.

No tak, ale jak w tym ma mi pomóc gra planszowa? Oczywiście nie rozwiąże ona wszystkich problemów. Wprowadzi jednak do Twojego życia element biznesu. Jest to bowiem symulacja biznesowego życia, w którym każdy gracz wciela się w postać przeciętnego Polaka z określonym bagażem finansowym, oszczędnościami i miesięcznymi zarobkami. Jego zadaniem jest wypracowanie jak największego przychodu ze swoich inwestycji i zrealizowanie swojego wcześniej wybranego marzenia.

euro cashCała rozgrywka jest symulacją prawdziwego, finansowego życia. Gracze inwestują na giełdzie, w nieruchomości czy też własny biznes. Gra polega na nauce przez zabawę jakie mechanizmy prowadzą człowieka do sukcesu oraz z jakim rodzajem zysku i ryzyka wiążą się poszczególne transakcje. W czasie całej gry można natrafić na losowe przypadki, z których trzeba wybrnąć, by odbić się od dna.

Gra eurocash to świetna okazja, by nauczyć się kontrolować swoje emocje na razie nie biorąc pod uwagę prawdziwej gotówki ale jedynie symulując to, co mogłoby się wydarzyć. Poznajesz strategie i skutki swoich decyzji, pozytywne jak i negatywne emocje, wyciągasz wnioski. Zapamiętujesz większość mechanizmów, które Tobą kierują. Dlatego ta gra jest tak wyjątkowa ponieważ naprawdę uczy i pomaga przygotować się do realnych transakcji biznesowo-finansowych.

Euro Cash to polskie realia, dlatego wszystko, czego się nauczysz będziesz mógł zastosować w prawdziwym życiu. Będziesz wiedzieć jak posługiwać się pieniędzmi ale co najważniejsze nauczysz się panować nas swoimi reakcjami, które w konsekwencji przełożą się na Twój finansowy sukces.

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

Jeśli chcesz zagrać w grę Euro cash to kliknij tutaj>

euro cash  

polub

Podziel się