Coraz częściej ludzie pragną stać się niezależni dlatego decydują się na otwarcie przedsięwzięcia. Z drugiej strony wiele osób obawia się niepowodzenia, złego przyjęcia produktu czy po prostu nie mają wystarczająco dobrych pomysłów by przekształcić plan w działanie. Czasem problemy zdecydowanie przewyższają oczekiwania przedsiębiorców, a ich zapał ma jedynie słomiany charakter. Dlatego poszukuje się alternatywnych sposobów na biznes, które mają większe szanse na sukces.

franczyzaJeśli jeszcze nie zdecydowałeś jak ma wyglądać Twój biznes zawsze możesz posłużyć się już gotowy projektem w ramach franczyzy. Jest to sposób prowadzenia własnej działalności gospodarczej pod szyldem znanej marki. W procesie powstawania franczyzy mamy do czynienia z franczyzodawcą ( firmą, która udziela pozwolenia na prowadzenie działalności pod swoim znakiem rozpoznawczym), a franczyzobiorcą ( czyli osobą, która takowe pozwolenie otrzymuje, oczywiście na konkretnych warunkach). Nie ma łatwiejszego sposobu na biznes. Skoro wiemy, że dana marka jest lubiana, a Klienci zadowoleni z jej korzystania – dlaczego nie spróbować własnych sił i stać się elementem większej układanki handlowej? Szansa na sukces wzrasta.

W Polsce franczyzy całkiem dobrze się mają. Najczęściej widzimy je pod postacią sklepów czy restauracji rozpoznawalnych, światowych marek. Pewnie zawsze zastanawiałeś się jak to jest możliwe, że firmy posiadają tak wiele placówek praktycznie w każdym zakątku świata. Otóż najczęściej nie robią tego sami – odpowiadają za nie franczyzobiorcy.

Franczyza jest opłacalnym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających przygodę z biznesem. Ci, którzy jeszcze nie do końca się z nim oswoili, mogą zrobić pierwszy krok w kierunku otwarcia działalności gospodarczej. To jedyna taka okazja, by nauczyć się pracy pod skrzydłami bardziej doświadczonych partnerów biznesowych. Takie rozwiązanie niesie zdecydowanie mniejsze ryzyko niepowodzenia, chociaż nie można go całkowicie wykluczyć. Poza tym trzeba również mieć własny kapitał na rozpoczęcie działalności.

Największa zaleta prowadzenia franczyzy to możliwość bycia swoim własnym szefem przy użyciu sprawdzonej i kompletnej koncepcji biznesowej. Masz niepowtarzalną okazję rozwinąć swoje umiejętności jako przedsiębiorca mając jednocześnie wsparcie i możliwość nauczenia się wielu trików handlowych od najlepszych z branży. W dzisiejszych czasach samodzielna działalność bez wsparcia silnego partnera biznesowego może nie mieć racji bytu.

Franczyza to bezpieczna i efektywna metoda prowadzenia działalności. Masz całkowitą niezależność w planowaniu dalszej kariery. Uczysz się biznesu, podejmujesz własne decyzje, a przy okazji budujesz dochodowe przedsięwzięcie oparte na gotowej koncepcji działania. Twoje zarobki nie wiążą się jedynie z czystym zyskiem finansowym ale  przede wszystkim poszerzaniem horyzontów biznesowych i zdobywaniem konkretniej wiedzy, która w późniejszym czasie może zaowocować rozwojem własnej działalności.

Zaglądnij na stronę https://franczyzawpolsce.pl i dowiedz się więcej na temat prowadzenia franczyzy w Polsce. Sprawdź, jakie panują obecnie trendy, co nowego w trawie piszczy albo po prostu, skorzystaj z porad na forum.

Jeszcze raz podkreślam – franczyza to świetny pomysł na start i wejście w świat biznesu, skorzystaj z niej i Ty!

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

polub

Podziel się