Gotowa strategia blogera – #24 Wskazówki Marketingowe – Artur Wiktor

Mam dla Ciebie gotową poradę biznesową. Oto strategia dla blogera. Co jest w niej najważniejsze? Planowanie treści z wyprzedzeniem!

Większość blogerów przypomina legendarny kwiat paproci. Miał on przyciągać do siebie swoim światłem śmiałków, którzy odważą się go zerwać. Kwiat ten był na tyle cenny, że dawał dostatek, szczęście i zdrowie. Kto by się nie skusił?

Każdy bloger myśli, że ma przed sobą tylko jeden dzień pracy. Myślą, że podzielą się jedną wskazówką, napiszą jeden post czy artykuł, a reszta roboty sama się zrobi. To jednak tak nie działa. Moja porada biznesowa dla Ciebie? Zawsze stawiaj na plan rozwoju bloga. Traktuj go jak każde inne przedsięwzięcie, do którego trzeba się solidnie przygotować. Plan musi być gotowy przed startem. Musisz bowiem dokładnie zaplanować o czym chcesz pisać i jaki masz pomysł/strategie na całego bloga. Wszystko należy przemyśleć zanim przejdzie się do działania.

Moja porada biznesowa jest taka, by przygotować się na miesiąc z góry. Nieważne czy piszesz bloga na wordpresie, prowadzisz fanpage na facebooku czy masz własny kanał na youtube. Zawsze bądź gotowy z treścią na przynajmniej miesiąc z góry. Pisz posty, artykuły, zrób zdjęcia czy nagraj filmy. Lepiej mieć gotowe teksty na zapas niż później na szybko tworzyć coś bezwartościowego.

Błąd nowicjuszy wynika z jeszcze jednej rzeczy – nie piszą regularne i publikują treści kiedy im się podoba. Blogowanie może być pracą jak każda inna dlatego trzeba się do niej przyłożyć i być systematycznym!

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Wesprzyj mnie na: https://patronite.pl/arturwiktor/
Zaproś mnie na Facebook: https://www.facebook.com/artur.wiktor
Obserwuj na Instagramie: https://instagram.com/arturwiktor/

Podziel się