W dzisiejszych czasach mówi się, że pracę powinno się zmieniać przynajmniej raz na trzy lata. Minął już okres, kiedy jak nasi rodzice, przez całe życie pracowało się w jednym miejscu. Teraz zdecydowanie łatwiej jest przeskoczyć do nowego miejsca pracy. Gorzej, kiedy ta praca podziękuje nam. Dlatego warto jest wiedzieć jak oszczędzać pieniądze by być bowiem zabezpieczonym na przyszłość.

Dziś omówię kilka technik, które będą na Ciebie wskazówką dlaczego i jak oszczędzać pieniądze.

 

Jak oszczędzać pieniądze dzięki poduszce finansowej? Sprawdź czy warto korzystać z tej metody.

jak oszczędzać pieniądzeNa początku wyjaśnijmy na czym w ogóle polega poduszka finansowa. Najprościej rzecz ujmując jest to odkładanie funduszy na czarną godzinę. Gromadzi się pieniądze po to, by w kryzysowej sytuacji móc po nie sięgnąć. Najbardziej ekstremalnym przypadkiem jest właśnie utrata pracy czy odcięcie od jakiegokolwiek innego przypływu gotówki. Jak oszczędzać pieniądze dzięki poduszce finansowej? A no właśnie odkładając środki po to, gdy znajdziemy się w sytuacji podbramkowej, móc do nich wrócić. Ludzie robią jednak jeden podstawowy błąd. Sięgają po tą gotówkę gdy na przykład chcą kupić rzecz, która zupełnie jest im zbędna do życia. Nie na tym to polega. Bardzo ważne jest żeby taki fundusz awaryjny zbudować przed wszystkimi kolejnymi oszczędnościami, a zwłaszcza przed inwestycjami czy innymi obrotem gotówką. Nigdy nie wiadomo, co nas w życiu może spotkać. Dlatego zawsze warto zastanowić się jak oszczędzać pieniądze odkładając właśnie na czarną godzinę.

Poduszka finansowa ma dwie zasady. Z jednej strony powinna być nie do ruszenia ale z drugiej strony dostęp do niej nie może być też utrudniony. Co bowiem w sytuacji, gdy nagle będziemy potrzebować gotówki?Jednym z lepszych sposobów jak oszczędzać pieniądze poprzez poduszkę jest konto oszczędnościowe. Praktycznie w każdym banku można założyć sobie subkonto. Ale też trzeba pracować nad swoją psychiką i nie ruszać pieniędzy wtedy, gdy nie trzeba.

Kolejna sprawa to…

 

Jak oszczędzać pieniądze dzięki funduszom inwestycyjnym oraz lokatom? Taki sposób pomoże Ci odłożyć pieniądze, które same będą na siebie pracować.


Fundusze inwestycyjne, jak każda inna forma inwestycji, ma swoje wady i zalety. Do najważniejszych zalet jak oszczędzać pieniądze w funduszach inwestycyjnych należy wysokie bezpieczeństwo środków finansowych.
Ryzyko ograniczone jest praktyczne do minimum. Inną ich zaletą jest elastyczność oferty oraz to, że inwestować może praktycznie każdy. Łatwo jest bowiem znaleźć fundusze z niskimi kwotami minimalnej inwestycji. Poza tym są zarządzane przez specjalistów z branży także ulokowane pieniądze są w rękach dobrych specjalistów.

Oczywiście są też i wady tego typu oszczędzania. Po pierwsze przeciętnemu inwestorowi jest trudno ocenić wyniki funduszy i porównać je z innymi. Oprócz tego czasem koszty zarządzania zdecydowanie przekraczają samą ich wartość. Dlatego należy dobrze się zastanowić zanim ulokujemy pieniądze w ramach funduszu i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Najprostszym sposobem i odpowiedzią na pytanie jak oszczędzać pieniądze jest to prostu ulokowanie środków na lokacie. Lokaty są czymś stałym, czego można być absolutnie pewnym. Gdy wpłacimy tam pieniądze możemy być absolutnie pewni, że one tam są i zawsze możemy po nie sięgnąć. Oprócz tego, że lokaty pozwalają oszczędzać zgromadzone już środki równocześnie dają nam zarobek. Gwarantuje to czynnik, jakim jest oprocentowanie lokat. Dzięki temu już po wygaśnięciu lokaty otrzymujemy odsetki od oszczędności. Nie są to duże kwoty natomiast mimo wszystko dobrze jest dostać dodatkowe pieniądze tylko za trzymanie gotówki na lokacie. Niestety na takiej lokacie moim zdaniem zarabiamy śmieszne pieniądze.

Obecnie lokaty można bardzo sprawnie założyć również przez Internet – to duża oszczędność czasu.

Istnieje jeszcze jeden sposób odkładania gotówki…

[sociallocker id=”6210″]

Jak oszczędzać pieniądze inwestując w złoto? Przekonaj się, że Auvesta działa skuteczne skupując najcenniejsze dobro.

jak oszczędzać pieniądze dzięki SatinelClubZłoto to uniwersalna waluta, która jest akceptowana na całym świecie. Możesz oszczędzać w sztabkach złota, srebra, palladzie i platynie. Zostając członkiem klubu uczysz się jak oszczędzać pieniądze dzięki zakupom najcenniejszego metalu. Oprócz tego firma oferuje możliwość zarobku pasywnego gdyż jest programem rekomendacyjnym. Oznacza to tyle, że polecając program osobom zainteresowanym oszczędzaniem w złocie możemy wielokrotnie zwiększyć swój kapitał. Dołączając do klubu każdy użytkownik zarządza własnym biurem online, który umożliwia dodawanie nowych osób, wymianę punktów na złoto oraz śledzenie swojej aktywności.

Jak oszczędzać pieniądze kupując złoto? Bardzo prosto. W Auvesta stajesz się właścicielem realnego złota, które w każdej chwili może być dostarczone do Ciebie do domu. W ten sposób masz pewność co tak naprawdę kupujesz.

Nie trzeba się również bać o pieniądze ponieważ klub współpracuje z jednym z najbardziej uznanych niemieckich depozytów. Każdy klubowicz może złożyć tam bezpłatnie konto i deponować złoto za dowolną kwotę. Można również dokonać zakupu złota za punkty uzbierane na koncie. Jest ono przesyłane do właściciela w formie sztabek o różnej gramaturze. To rozwiązanie również potwierdza, że pieniądze są bezpieczne.

Już wiesz jak oszczędzać pieniądze – inwestuj w złoto, a zobaczysz, że Twoje fundusze się podwoją!

[/sociallocker]
Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Podziel się