Jak schudnąć 10kg, by dalej czuć się zdrowym i pozbyć się efektu jojo? Dlaczego otyłość jest nazywana epidemią XXI wieku, jakie są jej przyczyny? W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na te pytania i zobaczymy w jaki sposób można łatwo zmienić swój styl życia.

 

To, że otyłość stała się chorobą cywilizacyjną jest już wiadome od dłuższego czasu. W ciągu ostatnich dziesięcioleci liczba osób otyłych potroiła się. Choroba ta zbiera również spore żniwa w naszym kraju. Nie tylko osoby w średnim wieku, ale i dzieci są szczególnie narażone na wszelkie skutki związane z tą chorobą. Co więc należy robić, jak schudnąć 10kg albo i więcej żeby cieszyć się zdrowiem przez długie lata? Na to pytanie na pewno jeszcze odpowiem.

Zalążka chorób zawsze trzeba szukać u ich przyczyn. Musisz mieć świadomość, że otyłość jest chorobą cywilizacyjną ale skąd się tak naprawdę bierze? Otyłość jest szczególnie związana z tak zwanym środowiskiem sprzyjającym jej rozwojowi. Wpływają na nie takie czynniki jak polityka gospodarcza, struktura społeczeństwa czy rozwój ekonomiczny. Mówiąc wprost, choroba ta może dotknąć każdego, kto nie dostosowuje swojego trybu życia do odpowiednich warunków.

Aby pozbyć się otyłości nie można myśleć w kategoriach „jak schudnąć 10kg i mieć wszystko z głowy”. Choroby tej nie ta się tak łatwo wyplewić. Trzeba najpierw zastanowić się nad przyczynami, które jak wspomniałem wcześniej, mogą mieć różne podłoża.

Czasy się zmieniają, a stąd również rośnie liczba wszelkich wygód i udogodnień, które niekiedy bardzo źle wypływają na nasz stan zdrowia, w tym właśnie dorzucają swoje 3 grosze do problemu otyłości.

jak schudnąć 10kgCoraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia. Ośmiogodzinna praca przy biurku sprawia, że po długim i wyczerpującym dniu nie ma się ochoty na żaden ruch. Poza tym większość osób woli jednak korzystać z różnych środków transportu niż narazić się na jakikolwiek wysiłek fizyczny, a przecież żeby schudnąć te 10 kg trzeba chociaż trochę pracy fizycznej włączyć do swojego codziennego trybu życia.

jak zgubić 10kgPoza tym jak schudnąć 10 kg skoro ciągle jest na tapecie jakieś jedzenie? Oprócz tego, że źle się odżywiamy to jemy za często i w nie odpowiednich porach co również przyczynia się do rozwoju otyłości. Żywość jest dostępna wszędzie tym bardziej żywność typu fast, która jest szczególnie niebezpieczna.

jak schudnąćOprócz tego jak schudnąć te przynajmniej 10 kg skoro firmy produkujące żywność stawiają bardziej na ilość produktów niż na ich jakość? To zdecydowanie utrudnia sprawę. Większość spożywanej przez nas żywności posiada dodatkowe ulepszacze poprawiające wygląd oraz smak, ale niestety działają one na szkodę naszych organizmów. Siła marketingu. Konserwanty i ukazują coraz więcej skutków ich użytkowania, które widać w kolejnych pokoleniach.

problemy z otyłościąElementem, który również przyczynia się do rozwoju otyłości jest depresja. Brak motywacji by zadbać o zdrowie, zbyt często użalanie się nad sobą prowadzi do tego, że coraz bardziej się zapuszczamy i nie dbamy o to, jak wygląda prawidłowy tryb życia. Depresja jest elementem, który ma znaczący wpływ na rozwój otyłości.

 

 

Pytanie więc nasuwa się inne – Jak schudnąć 10kg stosując odpowiednie zasady żywieniowe i treningowe? Te pierwiastki są najczęstszą przyczyną rozwoju otyłości dlatego warto spojrzeć jak dobrze wprowadzić je do swojego trybu życia i jak z nich korzystać.

Jak schudnąć 10kg

Odpowiednia dieta w chudnięciu to podstawa. Warto więc ją wprowadzić aby prowadzić zdrowy tryb życia. Zalecana jest dieta niskoenergetyczna. Energetyczność diety ustala się na podstawie spadku masy ciała. Jej stosowanie zaczyna się w głównej mierze od takiej, która dostarcza między 500 a 1000 kcal mniej w codziennym zapotrzebowaniu żywieniowym.

Jak schudnąć 10kg? Nie powinno się tego robić szybko! Szybki spadek masy ciała może bowiem prowadzić do efektu jojo. Zalecana redukcja masy ciała to około 0,5 – 1 kg tygodniowo.

Aby dieta, którą przyjmujesz była skuteczna, a równocześnie nie narażała Cię na niedobór odpowiednich składników odżywczych, musi składać się w odpowiednich proporcjach złożonych z tłuszczy, białka, węglowodanów, błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Jak schudnąć 10kg? Trzeba być przede wszystkim cierpliwym i stosować się do zaleceń żywieniowych, które przedstawiają się następująco:

Należy ograniczać węglowodany. Prawidłowa dieta składa się z 130-150 gramów węglowodanów dziennie.

Białka nie należy ograniczać! To około 15-20% dziennego zapotrzebowania.

Tłuszcze również należy ograniczać, ponieważ one zdecydowanie podnoszą kaloryczność posiłków.

 

Jak schudnąć 10 kg tylko i wyłącznie z dietą? Niestety tak się nie da.

Aby pozbyć się otyłości trzeba włączyć również do życia ruch fizyczny! Nie trzeba od razu wyciskać potów na siłowni. Zacznij od małych kroków. Na przykład przesiądź się z tramwaju na rower, zacznij chodzić na dłuższe spacery i tak dalej. Ruch niekoniecznie wiąże się z siłownią czy bieganiem kilometrów. Zasada małych kroków w tym przypadku bardzo dobrze się sprawdza.

Jest jeszcze inna alternatywa, która zbliży Cię do odpowiedzi na pytanie jak schudnąć 10kg. Powiem tylko jedno – program NowLifestyle będzie Twoim wsparciem w codziennym dążeniu do idealnej sylwetki.

jak schudnąć 10kg - NowLifestyleZ otyłością można walczyć przez lata, można też zacząć działać od razu i osiągać super efekty szybciej niż Ci się wydaje, a to przy pomocy produktów dostępnych od ręki. Co mam na myśli? W Polsce powoli zaczyna działać program, który w Stanach już ma swoich fanów. NowLifeStyle to kompleksowy zestaw ćwiczeń oraz zaleceń żywieniowych dla Ciebie i Twojej rodziny.

Masz wybór między konkretnymi produktami wspierającymi Twoją walkę ze złymi nawykami. Pierwszy z nich podpowie Tobie oraz członkom Twojej rodziny jak schudnąć 10 kg dzięki indywidualnie dostosowanemu programowi żywieniowemu. Kolejny produkt jest wsparciem dla poprzedniego. To domowy system treningowy, który sprawi , że nie tylko nabierzesz energii ale przede wszystkim nauczysz się, że ruch to zdrowie!

Ten program przekona nawet największych niedowiarków o mocy jaką niosą w sobie systemy do ćwiczeń i zdrowego odżywiania.

Dlatego jeśli dalej nie wiesz jak schudnąć 10 kg i pozbyć się problemu otyłości, NowLifestyle będzie odpowiedzią na Twoje bolączki!

Jeśli chcesz poznać szczegóły planu treningowego oraz możliwości zarabiania na nim, wejdź tutaj >>>>

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Kim jest Artur Wiktor

 

Podziel się