To nieprawda, że wideo jest lepsze od innych form promocji, ale prawda, że często skuteczniejsze, szczególnie jako „wstępniak”. Jednak stworzenie dobrego klipu reklamowego albo tzw. „explainera” kosztuje co najmniej 200 złotych, choć za te pieniądze nie należy oczekiwać zbyt wiele.
Proste narzędzia do tworzenia klipów wideo nie są drogie – kosztują mniej więcej tyle, ile jeden gotowy klip, a jeśli mają parę szablonów i rozbudowane opcje konfiguracyjne, to nie ma żadnego problemu, żeby stworzyć przy ich pomocy kilkadziesiąt zupełnie różnych filmów. Dodatkowym atutem jest fakt, że w takim filmie wszystko ma się pod stałą kontrolą, a kiedy zleca się komuś przygotowanie klipu, który zresztą często też powstaje z szablonu, nie można kontrolować prawie nic.
Proste wideo tak naprawdę składa się z kilku podstawowych animacji poprzetykanych zdjęciami i wzbogaconym efektami specjalnymi. I choć opis jest dość prosty, wykonanie takiego klipu standardowymi narzędziami zajmuje mnóstwo czasu, a efekt jest najczęściej raczej kiepski. Użycie kreatorów wideo ma tę jedną podstawową zaletę, że modyfikacja podstawowego szablonu, a zwykle zmodyfikować go można na mnóstwo sposobów, zajmuje kilka, może kilkanaście minut.
Proste wideo oczywiście nie będzie zdobywało ani Złotych Lwów, ani Złotych Globów, ale przynajmniej nie zakwalifikuje się też do Złotych Malin ani nagród dla najgorzej radzących sobie w sieci przedsiębiorców, którzy tylko patrzą, jak inni odnoszą sukces. Powiem więcej – są takie narzędzia do tworzenia klipów wideo, które kosztują 200 złotych, a są wykorzystywane przez profesjonalistów do realizacji klipów, które im zlecasz, a za które płacisz 200 złotych od sztuki, a czasem i trzykrotnie więcej. Samo to jest więc wystarczającym dowodem wielkiego potencjału, jakie drzemie w tego rodzaju oprogramowaniu.
Warto też dorzucić jeszcze parę słów o rozwiązaniach technicznych – wideo stworzone w kreatorach można zwykle zapisywać w różnych formatach, więc nada się i do prezentacji na stronie internetowej, i do wrzucenia na profil na YouTube, i jako plik do ściągnięcia z chmury dla potencjalnych kontrahentów. Możliwość zmiany rozdzielczości i związanej z tym zmiany rozmiaru też ma swoją wartość – dzięki temu można stworzyć lżejsza wersje dla serwisów reklamowych i innych kanałów promocji.
A teraz konkrety, jako że zbyt wielu takich narzędzi nie ma – ich szukanie na piechotę zajmuje sporo czasu, więc warto poszperać na stronach osób, które zajmują się doradztwem w sprawach budowania wizerunku. Można też przeszukać blogi eksperckie i komentarze – chodzi o to, żeby spośród tych narzędzi, które są dostępne, wybrać to, które cieszy się największym uznaniem. Dla tych, którym wystarcza tylko jedno zapewnienie eksperta jest też wersja prostsza, czyli przeczytanie kolejnego zdania. Najlepszym kreatorem klipów, jaki można znaleźć w sieci, jest VideoMakerFx. Z tego programu korzystają profesjonalne agencje interaktywne i naprawdę olbrzymia grupa amatorów, którzy dzięki niemu mogą się samodzielnie zająć promocją na wysokim poziomie.
Możliwość kupna programu VideoMakerFx znadziesz tutaj>
Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor