Jak stać się zorganizowanym człowiekiem? Wypróbuj metodę easy-win na systematyczność. Zobaczysz, że Twoje życie zmieni się w mgnieniu oka  – zyskasz dodatkowy czas na siebie.

systematycznośćNie ma żadnej wątpliwości, że najlepsze wyniki, w każdej dziedzinie życia, uzyskuje się ciężką i regularną pracą. Jak się jednak do tego zabrać? Szczególnie wtedy, gdy masz mnóstwo rzeczy na głowie , mnóstwo celów do zrealizowania, a godzin w ciągu doby zdecydowanie za mało?

 

Jedną z najlepszych i zdecydowanie najprzyjemniejszych technik na systematyczność jest wykorzystanie tak zwanego efektu easy-win. Metoda ma bardzo prostą fukcjonalność. Polega na rozpoczęciu dnia od łatwego zadania, którego zrealizowanie nie przysporzy Ci zbytniego trudu, a wykonanie jedynie wprowadzi w pozytywny nastrój i podsyci do dalszego działania. Aby wzbudzić w sobie systematyczność powinieneś z początkiem dnia zabrać się za takie zadanie, które:

01

Będzie względnie łatwe do wykonania

 

02

Nie zajmie Ci dużo czasu, najlepiej od 3 do 10 minut, by zminimalizować ryzyko odwlekania na później.

03

Będzie związane z długoterminowym celem i będzie oddziaływać na późniejsze czynności.

 

Aby jak najlepiej wykorzystać swoją produktywność w ciągu dnia i zadziałać na systematyczność warto sporządzić sobie każdego dnia plan do realizacji. Nie powinno Ci to zająć więcej niż kilka minut, a z pewnością przyniesie nie lada korzyści. Przede wszystkim zdobędziesz kontrolę nad czasem i zmotywujesz się do dalszego postępowania.

 

Systematyczność można wyćwiczyć również za pomocą codziennych działań. Sprawdź jak możesz łatwo to zrobić.

Realizowanie swoich postanowień. Działanie mimo tego, że los chce dla Ciebie inaczej. To trudny i mozolny proces ale wykonalny. Jakie elementy składają się na drogę systematyczności?

01

Praca nad silną wolą


Kiedy na Twojej drodze pojawia się nowe postanowienie siła woli będzie stanowić najważniejsze narzędzie. To od niej będzie zależało jak rozwinie się Twoja systematyczność i czy finalnie wytrwasz we własnej decyzji. To siła woli stanowi najbardziej kluczowy nawyk, który zapewni Ci sukces.

Siła woli jest najbardziej efektywna o poranku – wtedy też najlepiej jest o nią zadbać.

02

Zawsze dąż do sprawiania sobie małego szczęścia

To, co decyduje o tym czy będziesz z siebie zadowolony to właśnie te małe, codzienne kroki. Poza tym wszystko to, w co się angażujesz tylko napędza Twoje szczęście. Systematyczność to też realizowanie tych postanowień, które sprawiają Ci przyjemność. Wtedy zdecydowanie łatwiej się za nie zabrać i odnaleźć cel w życiu. Przyjemność i celowość zawsze powinny iść ze sobą w parze.

03

Jeśli już ukształtujesz w sobie pozytywny nawyk – pielęgnuj go.


Tutaj mechanizm jest bardzo prosty. Systematyczność potrzebuje jakiegoś bodźca, który będzie pchał Cię do kolejnego kroku w celu realizacji zadania. Zawsze więc będziesz potrzebować wskazówki, która pokaże drogę do nawyku. Następnie dobrze jest zdefiniować nagrodę, a następnie tak pokierować mózg, aby rozpalić w nim pragnienie zdobycia tej nagrody. w taki sposób tworzy się siła nawyku, który powtarzany może doprowadzić naprawdę do wielkich działań.

 

Wiesz co, Ci powiem?

Systematyczność po prostu się opłaca. Poświęcamy zdecydowanie mniej czasu na niektóre czynności jeśli robimy pewne regularnie i przemyślanie.

Musisz mieć powód, żeby być konsekwentny. Inaczej traci się poczucie sensu w to, co się robi. Praca staje się zdecydowanie milsza. Jeśli od razu po wykonanej pracy odkładasz rzeczy na swoje miejsce, oszczędzasz czas na późniejszym sprzątaniu.

Mówiąc najprościej – systematyczność jest podstawą dla Twojego dobrego samopoczucia. Życie staje się spokojniejsze, masz kontrolę nad tym, co się dzieje. Konsekwencja ma silne działanie motywujące, a co za tym idzie podnosi codzienną produktywność.

Systematyczność jest Twoją przepustką do sukcesu!

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Jeśli chcesz poznać więcej skutecznych metod na systematyczność to wejdź tutaj>

kliknijtutaj

polub

Podziel się