Początkujący użytkownicy często zadają sobie pytanie jak założyć bloga aby w przyszłości stał się dla nas nie tylko miejscem, w którym piszemy o swojej pasji i zainteresowaniach ale pozwolił również uzyskać dodatkowy dochód. Najczęstszym błędem, jaki popełniają użytkownicy jest niedocenianie potencjału jaki tkwi w blogu. Publikując interesujące wpisy prędzej czy później uzyskasz ruch, na którym najbardziej Ci zależy, zdobędziesz fanów, a dzięki komentarzom i udostępnieniom polepszysz swój wizerunek. Dlatego musisz korzystać z miejsca, które spełni Twoje oczekiwania i przyniesie pożądane efekty.

 

Jak założyć bloga, by uzyskać to, na czym nam naprawdę zależy?

W przypadku blogowania mamy dwie możliwości wyboru. Możemy skorzystać z darmowych platform takich jak na przykład Blogspot lub też zbudować go opierając się na własnej domenie, wykorzystując do tego celu najbardziej popularne z narzędzi – wordpress.org.

Jeśli nie przywiązujesz zbytnio wagi do tego, czy blog ma faktycznie na Ciebie w przyszłości pracować – polecam skorzystanie z darmowych platform. Wtedy problem jak założyć bloga praktycznie sam się rozwiąże. Tego typu miejsca same za Ciebie stworzą taką witrynę. Z drugiej strony mają one również spore ograniczenia. Niewielka ilość szablonów do wyboru czy ograniczona ilość funkcji w przyszłości mogą zmniejszyć potencjał bloga. Dlatego warto poświęcić więcej czasu i nauczyć się jak założyć blogau siebie”.

 

Jak założyć bloga  korzystając z własnej domeny

WordPress , w porównaniu z blogspotem może wydawać się skomplikowany, jednak to tylko pozory. Oczywiście musisz poświęcić więcej czasu by zdobyć wiedzę i dowiedzieć się jak założyć bloga ale też uzyskasz dzięki temu lepsze wyniki.

jak założyć bloga?Własna domena daje większą swobodę i niezależność. W pierwszym roku rejestracja domeny jest najczęściej bezpłatna. W późniejszym okresie koszt odnowienia waha się między 30, a 150 zł rocznie. Wykorzystanie domeny jest zdecydowanie bardziej skuteczne. Daje ona nieograniczone możliwości dostosowania wyglądu – nadajesz swojej witrynie niepowtarzalny charakter, a przy tym sam wiesz jak założyć bloga, by wizualnie odpowiadał Twojej grupie docelowej.

Dodatkowo możesz również integrować się z sieciami partnerskimi i reklamodawcami. Dostajesz również masę przydatnych wtyczek, a dzięki własnemu serwerowi Twoje dane mogą czuć się bezpiecznie.

Więcej na temat wtyczek wordpress znajdziesz na moim kanale YouTube, klikając tutaj>

Pojawia się jednak pytanie…

Jak założyć bloga w oparciu o system servaq?

Otóż powiem Ci, że owszem, domena i darmowe platformy to jedno. Jednak masz niepowtarzalną możliwość skorzystania ze wsparcia, które dokładnie wyjaśni Ci jak założyć bloga. Mało tego, praktycznie zrobi to za Ciebie! Dzięki systemowi Servaq otrzymujesz nie tylko dostęp do akademii wiedzy biznesowej online ale przede wszystkim możliwość korzystania z wszelkich narzędzi, które między innymi pozwolą Ci założyć dobrze prosperującego bloga.

Dlatego jeśli dalej nie jesteś przekonany jak założyć bloga i jaka platforma będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia , zachęcam Cię do skorzystania z możliwości testowania systemu Servaq. Będziesz mógł na własnej skórze przekonać się jak działają poszczególne narzędzia i w jaki sposób je wykorzystać na swoje potrzeby.

Zasięgnij po poradę Servaq i dowiedz się jak założyć bloga i dostosować go do swoich oczekiwań.

Testuj narzędzia tutaj>

testuj narzędzia servaq

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor

Artur Wiktor

Podziel się