Nie wiesz jak zdobyć poleconych dla Twojego biznesu? Skup się na kilku głównych zasadach, a na pewno odniesiesz sukces. 

Jak zdobyć poleconych?Namówienie potencjalnych Klientów do subskrybcji wcale nie jest prostym zadaniem. Nieważne jaki produkt czy usługę chcesz rozpowszechnić, zawsze będziesz musiał wykazać się sporą cierpliwością i dużym zaangażowaniem w działania, by ich do siebie przekonać.

 

Oto kilka zasad, które odsłaniają rąbka tajemnicy jak zdobyć poleconych:

Jak zdobyć poleconych?

Pierwsza z nich dotyczy prawdomówności. Ze swoimi potencjalnymi Klientami zawsze musisz być do bólu szczery. Nie traktuj poleconych jak głupków, którzy dadzą sobie wcisnąć byle jaki produkt. Oni na pewno posiadają chociażby minimalną wiedzę na temat produktów, tym bardziej tych, których w danym momencie poszukują. Jak zdobyć poleconych? Przedstawiać im ofertę rzetelną, zgodną z prawdą i taką, która w jakikolwiek sposób będzie miała wpływ na ich codzienne funkcjonowanie.

Nie możesz być również natarczywy w stosunku do Klientów. Oni nie lubią być zasypywani tymi samymi ofertami po stokroć. Jeśli raz zdecydowałeś się przesłać informacje o produkcie, odczekaj kilka dni na odzew ale unikaj sytuacji, w której codziennie będziesz przesyłać to samo.

Jak rekomendować?

Jak zdobyć poleconych i jednocześnie stać się dla nich ekspertem w danej dziedzinie? To proste, bądź pomocny, a oni z pewnością z Tobą zostaną. Bądź zawsze do dyspozycji swoich poleconych, a przekonasz się jaka siła tkwi w prostych radach. Dla Ciebie to niewielki wysiłek, im może to pomóc oswoić się z produktem. Kto wie, może w przyszłości przybędą do Ciebie kolejne osoby z polecenia?

 

Jak pozyskiwać nowe osoby?

Ostatnia ale nie mniej ważna reguła wiąże się z wyjątkowością. Twoja oferta powinna być nieszablonowa czyli najlepiej taka, na jaką jeszcze nikt nie wpadł. Jak zdobyć poleconych? Być dwa kroki przed konkurencją, dawać upominki, oferować bezpośredni kontakt telefoniczny i wychodzić na przeciw oczekiwaniom Klientów.

 

Oprócz tego musisz nauczyć się …

 

Jak zdobyć poleconych za pomocą darmowych metod? Poznaj kilka gratisowych sposobów, dzięki który zdobędziesz subskrybentów dla swojego biznesu.

Zwróć uwagę na skuteczność tych witryn, które w swoim zasięgu posiadają największą liczbę potencjalnych Klientów.

marketing na social media

Pierwsze co przychodzi na myśl to portale społecznościowe. Jak za ich pomocą zdobyć poleconych, którzy będą ciągle powracać po nowe produkty?

Przede wszystkim musisz się dobrze zareklamować. Najlepiej użyć do tego fanpage’a, gdzie będziesz mieć możliwość przedstawienia swojej oferty ale i nie tylko. Fanpage to również gra wizerunkowa. Oddziałujesz tutaj na opinię firmy i zdobywasz zaufanie dla swojej osoby. Jak zdobyć poleconych na portalach społecznościowych? Oprócz fanpage’a powinieneś również dołączyć do grup branżowych albo też założyć własny wątek o danym produkcie. Dodatkowo możesz też dodawać linki w komentarzach i w ten sposób się reklamować.

Jak polecać?

Dodawanie do grup w social mediach to jedno, a działanie w na forach internetowych to drugie. To kolejna, darmowa opcja, która odpowiada na pytanie jak zdobyć poleconych. Jeśli zostanie założony temat na produkt, który Ty również chcesz rozpowszechniać, nie powinieneś mieć obiekcji żeby do takiej grupy dołączyć. Takie fora skupiają bowiem wokół siebie ludzi, którzy naprawdę są daną ofertą zainteresowani. Teraz Twoja w tym głowa, by ich do siebie przekonać. Jeśli pod Twoim wątkiem rozwinie się ciekawa dyskusja, włącz się w nią i odpowiadaj na wszelkie pytania. Możesz również promować produkt w sygnaturach profilowych. Zanim jednak to zrobisz dokładnie zapoznaj się z regulaminem forum.

Jak pozyskiwać nowe osoby?

Prawda też jest taka, że poleceni najchętniej zaglądają na konkretne strony internetowe bądź blogi. Żeby nie odstawać od reszty też powinieneś jedną założyć. W ten sposób zbudujesz własną siatkę poleconych na dłuższą metę. Użyj do tego celu darmowych platform blogowych takich jak WordPress czy blogger.com. Jak zdobyć poleconych dzięki platformom blogowym? Te bezpłatne pomagają lepiej pozycjonować bloga, a co za tym idzie potencjalni Klienci mają do nich łatwiejszy dostęp.

Jak zapraszać nowe osoby?

Z pewnością wiesz jak ważny w sieci jest obraz. Dlatego do przyciągnięcia uwagi poleconych wykorzystaj filmy promocyjne. Za pomocą laptopa czy kamery w telefonie nagrasz własne, krótkie wideo, które obrobisz za pomocą darmowych programów dostępnych w Internecie, a następnie udostępnisz je na własnym kanale YouTube. Dzięki wizualizacji bardziej zbliżasz się do poleconych gdyż pokazujesz, że jesteś realną postacią. W ten sposób Klienci łatwiej będą się z Tobą identyfikować.

 

Oprócz darmowych sposobów istnieją techniki, które podpowiedzą Ci jak zdobyć poleconych ale za odpowiednią opłatą. Czasem płatne elementy mogą okazać się jeszcze bardziej skuteczne. 

gdzie znajdę poleconych?Jednym z najlepszych, odpłatnych sposobów zdobycia poleconych jest wykorzystanie w działaniach marketingowych mailingu. Nawet jeśli nie posiadasz własnej bazy, możesz skorzystać z cudzej za odpłatą. Usługa płatnego mailingu dostępna jest na wielu aukcjach. Na Allegro czy eBay administratorzy oferują dostęp do bazy kontaktów i możliwość wysłania oferty do czytelników. Kolejny sposób jak zdobyć poleconych i wysłać do nich mailing, to zapytanie do administratora forum, które Cię interesuje, by za opłatą udostępnił maile osób korzystających z forum. Również możesz dogadać się z innymi blogerami i zapytać o cenę mailingu do ich list.

Gdzie szukać nowych osób do biznesu?Kolejnym, bardzo skutecznym sposobem płatnej reklamy jest wykorzystanie banerów marketingowych. To właśnie banery graficzne najlepiej przyciągają uwagę odbiorców, w szczególności te ruchome. Warto na przykład zawiązać spółkę z właścicielem strony internetowej czy bloga. Często oni czekają na taką okazję. Dla nich to zarobek, dla Ciebie możliwość dotarcia do szerszego grona zainteresowanych.

 

metody polecania

Wypróbuj również reklamę na facebook. Dzięki niej będziesz mieć możliwość trafienia do ściśle sprecyzowanej grupy odbiorców. Musisz jednak zdobyć odpowiednią wiedzę targetowania list odbiorców, dzięki temu nie stracisz pieniędzy, które przeznaczyłeś na reklamę. Ostatnio znajomy z branży opisał jeden ze sposobów targetowania grup odbiorców na swoim blogu. Przeczytaj artykuł tutaj>

 

Odpowiedź na pytanie jak zdobyć poleconych nie jest jednoznaczna – wszystko zależy od produktów, które chcesz rozpowszechniać oraz od funduszy jakie posiadasz.

Niezależne od tego, na jaką metodę się zdecydujesz musisz wiedzieć, że wszystkie Twoje poczynania marketingowe powinny dążyć do tego, jak zdobyć poleconych. Zawsze musisz mieć cel swoich działań w Internecie.

[sociallocker id=”4309″]

Jeśli chcesz poznać więcej technik pozyskiwania nowych osób do biznesu – zapisz się na mój bezpłatny kurs marketingu>
kurs-marketing1

[/sociallocker]

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

 

polub

Podziel się