Jak zmienić myślenie, aby stać się Panem własnego losu? Staraj się wpłynąć na swoją podświadomość.

Wszystko, w jaki sposób działasz, zachowujesz się, podchodzisz do różnych spraw, ma swoje odzwierciedlenie w narzędziu jakim jest myślenie. To właśnie od niego w dużej mierze zależy Twoje dotychczasowe położenie, status społeczny czy życie osobiste. To Ty bowiem kształtujesz to, co wokół Ciebie się dzieje i masz na to realny wpływ. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Biorą od życia to, co przynosi im los, nie troszcząc się jak będzie wyglądało jutro. Życie z dnia na dzień nie przynosi żadnych pozytywnych efektów. Wszystko zaczyna się w głowie człowieka. Jeśli pesymistycznie będziesz podchodzić do życia, gwarantuję Ci, że nic dobrego się w nim nie wydarzy. Dlatego trzeba wiedzieć jak zmienić myślenie, aby wystrzegać się takiego zachowania, wizualizować sobie pozytywne aspekty życia i konsekwentnie dążyć do realizacji marzeń.

Realiści odnoszą w życiu znacznie więcej szczęścia. Wiara w powodzenie, pewność siebie to elementy, które dają człowiekowi siłę. Nie czekaj aż ktoś przyjdzie i powie Ci: „ tak, zasługujesz na najlepsze”, ale sam zacznij sobie to wpajać. Przecież to tylko do Ciebie zależy jak potoczą się Twoje dalsze losy. Jak zmienić myślenie aby wpłynęło na dalsze przekształcenie życia? Otóż właśnie, nie daj sobie wmówić, że czegoś nie da się zrobić. Jesteś Panem własnego losu, a pozytywne myślenie to Twój klucz do szczęścia. Zmiana myślenia to jedno ale takie zmiany trzeba też na bieżąco realizować. Co z tego, że wieczorem pomyślisz sobie: „ jutrzejszy dzień będzie pasmem sukcesów”, jeśli nic w tym kierunku nie zrobisz. Los Ci sprzyja, a w jaki sposób Ty to wykorzystasz, to jedynie zależy od Twojego postępowania.

Jeśli zdasz sobie sprawę, jak ważna jest potęga podświadomości, będziesz również wiedzieć jak zmienić myślenie i nakierować swoje życie na odpowiednią ścieżkę działania. Odwołuję się tutaj do klasycznego poradnika psychologicznego „Potęga podświadomości” Murphy’iego. Autor przekonuje, że wszystko zależy od nas samych i ja zdecydowanie zgadzam się z tym stwierdzeniem. To, co dzieje się wokół Ciebie to wynik wiary i siły sugestii podświadomości. Jak zmienić więc myślenie? Wykorzystać prosty zabieg psychologiczny. Ciągle powtarzanie sprawia, że coraz bardziej przekonujemy się do zmiany, a w końcowym etapie po prostu wdrażamy ją w życie. Warto przekonywać samego siebie, że może być lepiej, bo gdy wierzysz w to, co się wydarzy przestajesz temu przeszkadzać. Czasem bywa tak, że to Ty sam podkładasz sobie kłody pod nogi i porzucasz marzenia dla życia doczesnego bo sam w nie nie wierzysz. Dlatego musisz wiedzieć jak zmienić myślenie aby takiego zachowania się wyzbyć. Warto mieć wiarę, możesz wiele osiągnąć i dotrzeć tam, gdzie innych jeszcze nie było.

 

Jak zmienić myślenie i osiągnąć sukces? Oczyść swój umysł z negatywnych myśli !

To, co zazwyczaj wpływa destrukcyjnie na działania to właśnie brak wiary w siebie i sceptyczne podejście do życia. Po co na zapas się zamartwiać i zaprzątać głowę niekorzystnymi myślami? Trzeba oczyścić umysł z negatywnych myśli raz na zawsze! Warto stosować w życiu poradnik pozytywnego myślenia, zmienić nastawienie do życia i przestać przejmować się opiniami tych, którzy jedynie chcą Ci w życiu zamącić. To przez nich bardzo często porzuca się swoje marzenia bo ktoś powiedział tak a nie inaczej, skrytykował Twój plan, a Ty nawet nie zdążyłeś go wprowadzić w życie.

Ile razy słyszałeś od obcych osób:” to się nie uda?”, ile razy ich posłuchałeś? A może gdyby sprawy potoczyły się inaczej dzisiaj mógłbyś im tylko powiedzieć: „ a nie mówiłem?” W życiu warto kierować się własnym instynktem, wyzbyć się negatywnych nawyków wpajanych przez innych, a zamienić je na pozytywne myśli.

Jak zmienić myślenie z negatywnego na pozytywne? Sceptyczne fluidy warto w sobie zabijać poprzez stawianie czoła problemom. Kiedy staniesz z problemem twarzą w twarz łatwiej będzie Ci się go pozbyć. Uciekanie w inne zadania nie przyniesie żadnej korzyści ponieważ natrętne myśli prędzej czy później powrócą. Dlatego musisz ćwiczyć pewność siebie i nauczyć się walczyć ze złym samopoczuciem. Poza tym poczujesz się znacznie lepiej jeśli przywykniesz do radzenia sobie ze stresem. Poczujesz wielką dumę i siłę, że przeciwstawiłeś się niemożliwemu.

Rana jest prosta – nie ignoruj mniej przyjemnych sytuacji życiowych, stawiaj im czoła w bardziej pozytywny i produktywny sposób. Po prostu zakładaj, że będzie lepiej niż gorzej. Z takim podejściem łatwiej odpowiesz sobie na pytanie jak zmienić myślenie na pozytywne.

Nad myślami często jest jednak zapanować, szczególnie nad tymi, które mają negatywny wydźwięk. W takich chwilach ważne jest dążenie do zachowania spokoju i równowagi. Niekoniecznie musi to być gonitwa za kontrolowaniem treści, które kłębią się w Twojej głowie. Warto zająć czymś ręce, zaangażować się sportowo, pomagać innym czy po prostu poświęcić się priorytetowym zadaniom na 100%.

 

Jak zmienić myślenie, które ostatecznie przemieni się w konkretne czyny? Nie stój w miejscu i zacznij działać!

Produktywne działanie to najlepsze, co możesz zrobić dla siebie i realizacji własnych marzeń. Już wiesz jak zmienić myślenie, teraz wszelkie koncepcje, które do tej pory miałeś w głowie, przekuj w realizm. To właśnie do tego masz dążyć. Pozytywny rozwój podświadomości ma jedynie przybliżyć Cię do ostatecznego celu. Dobre nastawienie, odpowiednia filozofia to droga do osiągnięcia sukcesu.  Strach to tylko myśl, zastąp to wiarą i działaniem na rzecz sukcesu! Nikt, ale to nikt na świecie, nie ma prawa odwieść Cię od życiowego celu. Dlatego ja zawsze mówię, że w życiu warto podejmować wyzwania, nawet te najstraszniejsze. W ten sposób ćwiczysz swoją głowę, wpływasz na rozwój podświadomości i kształtujesz pozytywne myślenie. Jeśli się nie uda, trudno. Życie jest za krótkie, by negatywne myśli Tobą zawładnęły.

Podświadomość ma znamienny wpływ na sukces. Wyobrażając sobie końcowy rezultat sprawisz, że podświadomość zareaguje, urzeczywistniając to wyobrażenie. Ona działa na Twoją korzyść. To, w jaki sposób ją wykorzystasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Stan, w którym obecnie się znajdujesz , lepszy czy gorszy, to nic innego jak owoc Twojej własnej pracy. Nikt inny nie może kształtować Twojego myślenia i życia, to Ty sam jesteś za to odpowiedzialny. Jak zmienisz myślenie, wszystko inne potoczy się już swoim rytmem i torem. Ty będziesz jedynie musiał pilnować, aby z tej drogi nie zejść. Jeśli w Twoim umyśle zamieszkają dobre myśli, świat dookoła zmieni się na lepsze. Realistom łatwiej jest bowiem patrzeć przez różowe okulary, widząc świat w kolorowych barwach.

Jak zmienić myślenie, by w ostateczności wpłynąć na pozytywny rozwój sytuacji? To właśnie najpierw Twój umysł musi się zmienić i stać się punktem wyjścia do zmierzania w upragnionym kierunku. Musisz mieć wiarę we własne możliwości i przekuć myśli w realne działania! Głowa to tylko podstawa do wszelkich zmian.

Moja rada? Idź wyznaczonym przez siebie torem, nie zapominaj, że pytanie które przed Tobą stawiam, jak zmienić myślenie, nie jest receptą na sukces, ale jedynie pierwszym krokiem do przekształcenia swojego życia na lepsze.

 

Uśmiechnij się 🙂
Podpis Artur Wiktor
Zdjęcie Artura Wiktora

Wesprzyj Artura na Patronite

Podziel się