Kreatywnosc , zdolność do tworzenia i bycia innowacyjnym, to jedna z najbardziej pożądanych cech u każdego człowieka. Otaczające środowisko kształtuje społeczeństwo, przepełniają je bowiem impulsy, bodźce i natchnienia do działania. Bez względu na zawód, jaki wykonujemy, kreatywnosc jest tą dziedziną, która pozwala na rozwój w sferze zawodowej jak i osobistej.

Kreatywnosc? Jak ją pobudzić?

            kreatywnoscCzy kiedykolwiek próbowałeś odpowiedzieć sobie na pytanie skąd czerpać inspiracje? Czym jest kreatywnosc?W jaki sposób stać się osobą kreatywną? Tak naprawdę nie musisz się bardzo wysilać. Nasze procesy myślenia są ściśle powiązane z działaniami i pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy. Jak każdy jesteś więc w stanie obudzić w sobie ducha pomysłowości, jedyne co musisz zrobić to uwierzyć w swoje możliwości.

            Potencjał drzemie w duszy. Nie potrzebujesz nic więcej, prócz swojego umysłu, który gwarantuje Ci sukces. Złe podejście potrafi zrujnować wszystko. Ludziom często wydaje się, że nie są zdolni do kreatywnego myślenia, po prostu poddają się w połowie drogi. Pomysły nie wpadają do głowy w cudowny sposób. Kreatywnosc wymaga wypracowania odpowiedniej ścieżki działania, technik, które pomagają wykorzystać potencjał. Jednym z pierwszych kroków jest wiara w siebie, swoje możliwości i głośnie powiedzenie: „ja też jestem kreatywny”!

 

Negatywne myślenie niszczy kreatywnosc

            Oczyść swój umysł ze zbędnych, a przede wszystkim negatywnych myśli. Zacznij swoją drogę ku innowacyjności od spojrzenia na siebie i własne błędny. Postaraj się stworzyć odpowiednią strategię postępowania. Zamiast wpadać w przerażenie, postaraj się przekuć swoje myśli w konkretne działania. Nie narzekaj i nie siedź z założonymi rękami aż pomysły same wpadną Ci do głowy. Narzekanie niszczy kreatywnosc!

            Ludzie są różni, tak samo istnieją inne sposoby na stanie się kreatywnym. Nie ma sensu porównywać się do innych i z góry stwierdzać, że nasze działania nie mają szans powodzenia. Nie przekreślaj się dopóki dopóty nie spróbujesz! Być kreatywnym to znaczy również umieć stawiać przed samym sobą wyzwania i korzystać z koncepcji i rozwiązań, o których wcześniej nawet się nie myślało. Otwartość umysłu to cecha każdego człowieka, jednak każdy z nas korzysta z niej w inny sposób. Próbuj, testuj i stwarzaj dla siebie nowe możliwości.

 

Kreatywnosc – niebezpieczny wróg!

            kreatywnoscStrach jest największym wrogiem kreatywności. Staraj się nie skupiać na tym, co powiedzą o Tobie inni, jak zareagują na Twoje pomysły. Odnieść zwycięstwo pewnością siebie , daj innym przykład i powód do zastanowienia się. Wszystko, co robisz ma sens. Zostaw więc za sobą wątpliwości i bądź nowatorski pomimo.

            Kreatywnosc to magia, którą tworzymy na co dzień. Nie bierze się jednak z powietrza. Ważne byś dostrzegał ją systematycznie, każdego dnia w prostych czynnościach. Zadawaj sobie samemu pytania. Czy naprawdę dążysz do tego, co chcesz, w jaki sposób osiągasz cele. Zadbaj o jakość swoich pomysłów, a zobaczysz, że większość z nich jest na wyciągnięcie ręki. Łatwo jest mieć milion pomysłów na minutę , trudniej natomiast wytrwać w postanowieniach.

Podziel się swoją opinią na temat Twoich spostrzeżen jak działa kreatywnosc?

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

Jak szybko i bez żadnych ćwiczeń spotengować swoją koncentrację i zdolności umysłowe?

kreatywnosc

Podziel się