Modern Investor Club czyli bezpieczne produkty inwestycyjne — krótka historia firmy Mexlun S.A i wejście na rynek nowego projektu o zasięgu globalnym.

Modern Investor ClubModern Investor Club, jako hub projektowo-inwestycyjny, pomaga zarabiać na inwestycjach w projektach międzynarodowych. Tym razem wziął sobie pod lupę Operadora Mexlun S.A. Jest to spółka z siedzibą w Meksyku, której akcjonariusze zajmują się inwestycjami w obszarze zarządzania gruntem i nieruchomościami. Podczas wielkiego kryzysu w 2008 roku  firma przechodziła trudny okres i aby wyjść z finansowego dołka rozpoczęła inwestycje w uprawy roślin bambusa na skalę przemysłową. Pierwsze sadzonki pojawiły się w 2013 roku. Będąc jednym z czołowych projektów Modern Investor Club firma zaczęła zastanawiać się nad możliwościami zastosowania surowca bambusa w różnych gałęziach gospodarki. W roślinie tej bowiem drzemie wielki potencjał. Firma uruchomiła więc działanie międzynarodowego projektu inwestycyjnego o nazwie Bamburain. Aktualnie firma zarządza, w imieniu swoich inwestorów, wszystkimi plantacjami bambusa.

Modern Investor Club zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie niesie za sobą bambus i jego właściwości. To odkrycie sprawiło, że rozpoczęto wytwarzanie i zastosowanie biowęgla otrzymanego z roślin uprawianych na własnych plantacjach.

Był to również moment podjęcia decyzji o włączeniu do portfolio upraw żywności organicznej na skalę przemysłową. We wrześniu 2017 roku oficjalnie wprowadzono program rolny, którego celem jest produkcja najwyższej klasy żywności organicznej uprawianej na bazie pozyskanego biowęgla. Firma ciągle rozwija się w ramach Modern Investor Club i rozbudowuje projekt. Biznes w tym przypadku polega na znalezieniu odpowiednio myślących inwestorów, którzy podzielają filozofię projektu i są nastawieni na długofalowy, rosnący przychód, który jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

 

Jak Modern Investor Club działa w obszarze projektu Bamburain i jakie są jego poszczególne działy.

Projekt można określić jak start-up, który jest na dość zaawansowanych etapie i stadium rozwoju. Solidne aktywa w postaci zieli pozwalają mieć gruntowną pozycję w ramach Bamburain. Kolejne elementy będą uruchamiane na przestrzeni najbliższych 12 lat. To, na co Modern Investor Club zwraca uwagę w ramach projektu Bamburain to właśnie wykorzystanie rośliny bambusa do wytwarzania biowęgla oraz przetwarzanie produkowanej żywności za pomocą technologii liofilizacji.

Omówimy sobie teraz poszczególne działy projektu w ramach Modern Investor Club.

Cały projekt jest podzielony na kilka działów. Każdy z nich stanowi o oddzielnie działającym produkcie firmy.  Chcę Ci pokazać jakie poszczególne działy dają możliwości i jaki tkwi w nich potencjał.

 

Pierwszy dział, w ramach Modern Investor Club, stanowią oczywiście plantacje bambusa. Decyzja o wejściu w ten biznes, z perspektywy czasu, była bardzo słusznym krokiem. Bambus, jako surowiec roślinny, ma tysiące zastosowań. Dzięki technologii z dziedziny nano firma jest w stanie znaleźć zastosowanie dla tej rośliny w bardzo wielu dziedzinach gospodarki. Wystarczy wymienić kilka z nich:

Bambus bardzo szybko rośnie, około 30cm dziennie.

Adaptuje się do bardzo trudnych warunków.

Pochłania 30% więcej CO2 niż inne drzewa i emituje więcej tlenu do atmosfery.

Jest świetnym surowcem do przetwarzania go na biowęgiel.

 

Kolejna sprawa to przetwarzanie surowca bambusa na biowęgiel.

 

To, co należy do głównego kierunku uprawy bambusa to przede wszystkim możliwość pozyskiwania najwyższej jakości biowęgla.

Modern Investor Club odkrywa coraz to nowe możliwości zastosowania tej rośliny. Co więcej, ważną informacje stanowi fakt, że cennym aktywem firmy są rejestracja jej upraw w agencjach rządowych w Meksyku. Jest to bardzo ważne dla właściwego działania projektu. Daje to możliwość uzyskanie coraz to lepszych cen za surowiec wyprodukowany z plantacji.

biowięgiel - modern investor club

Biowęgiel ma wiele zalet. Przyczynia się między innymi do zwiększenia produktywności rolniczej upraw i poprawienia jakości gleb, efektywnego wykorzystania naturalnych nawozów czy zmniejszenia efektu cieplarnianego.

 

Modern Investor Club zdaje sobie również sprawę z możliwości jakie daje nano grow media czyli nanoziemia.

 

nano grow media - modern investor clubJest to nowo otwarty dział w firmie, który został stworzony w kwietniu 2017 roku. Operadora Mexlun S.A jako jedyna firma na świecie rozpoczęła eksperymenty z użyciem biowęgla do stworzenia mieszaki, która jest świetnym substratem w uprawie roślin jadalnych. Prawdopodobnie będzie to jeden z najlepiej rozwijających się segmentów w projekcie Bamburain, który da najszybszy przychód. Firma posiada wszystkie niezbędne komponenty, by uruchomić produkcję najwyżej jakości produktu. To, co należy również zaznaczyć to to, że Nano Grow Media jest w 100% naturalnym procesem. Pozwala uzyskać najwyższą jakość upraw. To szansa na powrót do naturalnej żywności, bez GMO czy pestycydów.

Firma zdaje sobie również sprawę, że świetlej lokalizacji do upraw jaką jest Meksyk. Wykorzystując te wyjątkowe uwarunkowania klimatyczne firma jest w stanie uprawiać rośliny jadalne w systemie szklarniowym, które dają pełną kontrolą w prowadzeniu upraw. W połączeniu z Nano Grow Media uprawy szklarniowe dają wielki potencjał do uzyskania najlepszej jakości żywności na świecie. System szklarniowy pozwala na odpowiednią selekcje i separacje roślin, przez co nie mieszają się jej naturalne smaki i zapachy.

 

żywność organiczna - modern investor clubModern Investor Club w ramach projektu Bamburain wprowadza również rozwiązania liofilizacji, która poleca na odparowaniu wody z materiału. To ona bowiem stanowi największy współczynnik masy warzywa czy owocu i to w niej znajdują się drobnoustroje, które powodują psucie się produktów. Dzięki zastosowani technologii liofilizacji firma pozbywa się wielu problemów. Między innymi obniża koszty transportu, przechowywania czy wykorzystania zakupionych produktów, które nie podlegają procesowi psucia.

 

Jaka jest strategia rozwoju Modern Investor Club w ramach projektu Bamburain?

Firma znajduje się w fazie uruchamiania projektu. Prowadzi zaawansowanie prace implementacji kolejnych jego składowych. Każdy element jest planowany na skalę globalną, dlatego tak ważne jest odpowiednie jego przetestowanie w mniejszej, lokalnej perspektywie. Według analiz aby firma mogła w pełni uruchomić produkcję, potrzeba jeszcze około 12 lat. Co jest ważne to to, że w trakcie tworzenia procesu produkcji żywności organicznej powstaną inne działy przynoszące dochód inwestorom.

Największy potencjał daje dział biowęgla oraz nano grow media. Strategia jest bardzo prosta – ma być oparta na uruchomieniu pełnego mechanizmu produkcji w każdym z działów oraz stopniowy powiększaniu zasięgu działania firmy.

Filozofia firmy opiera się przede wszystkim na stworzeniu międzynarodowej społeczności stanowiącej fundament dla projektu. Jest tu miejsce dla kilku milionów beneficjentów. Tak naprawdę każdy z inwestorów staje się beneficjentem programu, a jednocześnie też potencjalnym prosumentem czyli klientem i ambasadorem marki.

Modern Investor Club, jako partner dla międzynarodowych projektów, zdaje sobie sprawę, że żywność jest nieodłącznym składnikiem naszego funkcjonowania. Potrzebujemy go codziennie i niezmiennie. Dlaczego więc nie zrobić biznesu na generowaniu zadowolonych klientów na szybko zbywalnym produkcie w postaci najwyższej jakości żywności na rynku?

Dlatego nie zastanawiaj się i już dziś stań się częścią Modern Investor Club i zacznij inwestować w to, co najważniejsze  – własne zdrowie.

Modern Investor Club

Modern investor Club zapis

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor zdjęcie

 

 

 

Podziel się