Szczere Opinie o PayPal – pozytywne czy negatywne?

 

Podzielone opinie o PayPal? Zobacz jak użytkownicy procesora wypowiadają się na jego temat.

PayPal ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Wszystko najczęściej zależy od tego w jakim stopniu użytkuje się ten procesor płatniczy.

Przeglądając się sieci, na temat opinii o PayPal, w dużej mierze są to pozytywne wypowiedzi.  Użytkownicy chwalą sobie ten środek płatniczy ponieważ jest prosty i łatwy w obsłudze ale co najważniejsze jest bezpieczny. Charakteryzuje się również szybkością. Takie opinie o PayPal zdecydowanie w Internecie przewyższają.  Ludzie korzystając z niej od dłuższego czasu nie mają z nią najmniejszych problemów.

Osoby, które posiadają konta indywidualne zwykle są zadowoleni ponieważ PayPal nie pobiera od nich dodatkowych pieniędzy za przelewy na konto. Pozytywne opinie o PayPal są więc wtedy, gdy nie bierzesz udziału w transakcjach jako sprzedawca ponieważ wtedy ryzyko jakichkolwiek strat jest praktycznie zerowe.

 

Co się dzieje jednak w momencie, gdy chcesz coś sprzedawać? Jakie opinie o PayPal wtedy się tworzą?

Jak się okazuje PayPal nie jest już tak dobrym procesorem dla tych, co chcą wejść w rolę sprzedającego i korzystają z aplikacji na trochę innych zasadach. Niestety przez PayPal sporo biznesów bankrutuje. Dlaczego? Ich regulamin zakłada, że mogą zablokować ponad 90% zysków danej firmy na 180 dni. Nie dziwota więc, że opinie o PayPal przyjmują niekiedy bardzo negatywny wydźwięk.

Sporo klientów jest oszukiwanych przez procesor i to na dość spore sumy. PayPal korzysta również z takiej operacji jak obciążenie zwrotne, co może być szczególnie krzywdzące dla osób sprzedających dzięki niemu. PayPal w ramach ochrony sprzedawcy sprawdza czy towar został dostarczony. W ramach gwarancji dostawy pobierają środki z konta PayPal – po prostu tak mogą. Opinie o Paypal są takie, że chronią tylko siebie i nie biorą odpowiedzialności za nic innego.

 

Opinie o PayPal są jeszcze bardziej krzywdzące ze względu na fakt, że ostatnimi czasy procesor zmienił dostawcę usług szybkich przelewów online – może być to krzywdzące również dla zwykłych użytkowników, dlaczego?

Najprawdopodobniej, ze względu na oszczędności, twórcy PayPal zrezygnowali z doładowań kont metodą BlueMedia i zastąpili tą czynność firmą Trustly.  Nowy operator wymaga, by podać swoje dane do konta bankowego! Co nie idzie w parze z tym, że opinie o PayPal mają charakter bezpiecznych transakcji. System ten loguje się na konto bankowe w imieniu użytkownika, zleca przelew i prosi także, o podanie kodu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia transakcji. Mimo wszystko jest to podwykonawca PayPal i należy dwa razy się zastanowić, zanim poda się swoje pełne dane bankowe.

Opinie o PayPal są tak różne ile użytkowników – sam zdecyduj czy jest to dla Ciebie dobry sposób na dokonywanie transakcji.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

 

 

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

5 komentarzy

  • Artur Wiktor

   Dokładnie 🙂 W zależności do czego wykorzystujemy PayPal. W większości przypadków sprawdza się, jednak negatywne możliwości, jak widać również się pojawiają. Hmm ciekawe pytanie 🙂 trzeba zapytać Elona, podejmiesz się?

   Odpowiedz
 1. Piotr

  Aktualnie Musk zastanawia się jak szybko kopać tunele pod miastem dla szybkiej kolejki hyperloop.
  Piotr ostatnio opublikował…JPK – Pytania OgólneMy Profile

  Odpowiedz
 2. Wierzbicki

  UWAGA!! Omijajcie szerokim łukiem PAYPAL, jeśli nie chcecie mieć problemów i nie zostać wykiwani. Działają nieuczciwie nie zważając na regulamin. Szybko przyjmują pieniądze, ale jeśli się komuś coś należy to zaczyna się zabawa w ,,kotka i myszkę,, by w końcu oświadczyć, że się nic nie należy.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Ja mam troszkę inne doświadczenia z PayPal, często otrzymałem zwrot jeżeli dana instytucja gdzie wpłacałem pieniądze okazały się oszustwem. Możesz rozwinąć dokładniej dlaczego zatrzymali Twoje pieniądze?

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *

CommentLuv badge
Podziel się