Podzielone opinie o PayPal? Zobacz jak użytkownicy procesora wypowiadają się na jego temat.

PayPal ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Wszystko najczęściej zależy od tego w jakim stopniu użytkuje się ten procesor płatniczy.

Przeglądając się sieci, na temat opinii o PayPal, w dużej mierze są to pozytywne wypowiedzi.  Użytkownicy chwalą sobie ten środek płatniczy ponieważ jest prosty i łatwy w obsłudze ale co najważniejsze jest bezpieczny. Charakteryzuje się również szybkością. Takie opinie o PayPal zdecydowanie w Internecie przewyższają.  Ludzie korzystając z niej od dłuższego czasu nie mają z nią najmniejszych problemów.

Osoby, które posiadają konta indywidualne zwykle są zadowoleni ponieważ PayPal nie pobiera od nich dodatkowych pieniędzy za przelewy na konto. Pozytywne opinie o PayPal są więc wtedy, gdy nie bierzesz udziału w transakcjach jako sprzedawca ponieważ wtedy ryzyko jakichkolwiek strat jest praktycznie zerowe.

 

Co się dzieje jednak w momencie, gdy chcesz coś sprzedawać? Jakie opinie o PayPal wtedy się tworzą?

Jak się okazuje PayPal nie jest już tak dobrym procesorem dla tych, co chcą wejść w rolę sprzedającego i korzystają z aplikacji na trochę innych zasadach. Niestety przez PayPal sporo biznesów bankrutuje. Dlaczego? Ich regulamin zakłada, że mogą zablokować ponad 90% zysków danej firmy na 180 dni. Nie dziwota więc, że opinie o PayPal przyjmują niekiedy bardzo negatywny wydźwięk.

Sporo klientów jest oszukiwanych przez procesor i to na dość spore sumy. PayPal korzysta również z takiej operacji jak obciążenie zwrotne, co może być szczególnie krzywdzące dla osób sprzedających dzięki niemu. PayPal w ramach ochrony sprzedawcy sprawdza czy towar został dostarczony. W ramach gwarancji dostawy pobierają środki z konta PayPal – po prostu tak mogą. Opinie o Paypal są takie, że chronią tylko siebie i nie biorą odpowiedzialności za nic innego.

 

Opinie o PayPal są jeszcze bardziej krzywdzące ze względu na fakt, że ostatnimi czasy procesor zmienił dostawcę usług szybkich przelewów online – może być to krzywdzące również dla zwykłych użytkowników, dlaczego?

Najprawdopodobniej, ze względu na oszczędności, twórcy PayPal zrezygnowali z doładowań kont metodą BlueMedia i zastąpili tą czynność firmą Trustly.  Nowy operator wymaga, by podać swoje dane do konta bankowego! Co nie idzie w parze z tym, że opinie o PayPal mają charakter bezpiecznych transakcji. System ten loguje się na konto bankowe w imieniu użytkownika, zleca przelew i prosi także, o podanie kodu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia transakcji. Mimo wszystko jest to podwykonawca PayPal i należy dwa razy się zastanowić, zanim poda się swoje pełne dane bankowe.

Opinie o PayPal są tak różne ile użytkowników – sam zdecyduj czy jest to dla Ciebie dobry sposób na dokonywanie transakcji.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

 

 

Podziel się