Systematyczne oszczędzanie jest podstawą w planowaniu domowego budżetu. Poznaj kilka sposobów jak możesz to zrobić.

oszczędzanie pieniędzyOszczędzanie jest ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Powinni zwracać uwagę na nie szczególnie osoby młode. Trzeba wyzbyć się stwierdzenia, że nie mając z czego odkładać trzeba od razu wydawać całość posiadanej gotówki. W ten sposób daleko się nie zajedzie.

Najważniejsza zasada mówi, że oszczędzanie dotyczy również małych kwot. Odkładając regularnie po pewnym czasie, można się zorientować, że takie postępowanie ma sens, a po kilkunastu miesiącach, małe kwoty urosły w całkiem sensowne pieniądze.

Warto również dokonać swoistej analizy przychodów i wydatków. Spróbuj się zastanowić na co miesięcznie przeznaczasz większe kwoty i czy faktycznie są one konieczne. Jeśli nie, pewną ich część można przeznaczyć na oszczędzanie i odkładanie chociażby na wakacje. Ustal więc miesięcznie kwotę stałą, którą będziesz umieszczać chociażby na koncie, taką kwotę, która jednocześnie nie będzie Cię pozbawiać przyjemności, ale też jej odłożenie pozwoli Ci swobodnie funkcjonować.

Gdzie takie pieniądze trzymać? Dobrą opcją są konta oszczędnościowe. Bardzo przydatne, gdy oszczędzanie ma na stałe wejść do Twojego życia. Powinno to być miejsce, na które wpływa właśnie określona kwota każdego miesiąca. Na co dzień nie korzystasz z tych środków ale w razie potrzeby masz je pod ręką. Dodatkowa korzyść to oprocentowanie tych środków.

 

Oszczędzanie to przede wszystkim planowanie codziennych wydatków z głową. Jedzenie, ubrania, środki codziennego użytku. Poszukaj rzeczy, które niekoniecznie są Ci potrzebne, a na które miesięczne wydajesz znaczne sumy. Szukaj również promocji. Mając ograniczony budżet trzeba myśleć co się kupuje.

Wiesz również, że…

Oszczędzanie może odbywać się równocześnie przez inwestowanie w niektóre dobra? Nieruchomości, farmy wiatrowe i energetycznie to tylko mały procent pomysłów na dobry i łatwy zysk.

Kupując nieruchomość na początku trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Natomiast jest to o tyle dobra opcja ponieważ pozwala przede wszystkim zabezpieczyć Twój kapitał. Dobrze zarządzana nieruchomość może służysz przez dziesiątki lat, a oszczędzanie z tego tytułu staje się tylko faktem. Nieruchomości są bowiem podmiotami fizycznymi, a nie wirtualnymi.

Po drugie nieruchomość, daje Ci możliwość pasywnego dochodu, stałego strumienia dopływu gotówki przede wszystkim w postaci czynszu.

Co powiesz również na możliwość inwestycji w farmy wiatrowe? To odnawialne źródło energii sprawia, że oszczędzanie dzięki niemu, staje się coraz bardziej realne. Poza tym, ich opłacalność jest wysoka ponieważ mogą pracować przez całą dobę we wszystkich porach roku. Istnieje więc możliwość korzystania z niej nie tylko w dzień, ale także i nocą. Co więcej farmy wiatrowe produkują więcej energii w okresie zimowym, co można wykorzystać do ogrzewania domów i innych obiektów oszczędzając przy tym spore kwoty.

Inwestując w farmy wiatrowe trzeba się liczyć z pewnością ze sporymi kosztami, szczególnie na początku. Z biegiem czasu natomiast ich wykorzystanie może przynieść zdecydowane korzyści, szczególnie dla większych gospodarstw domowych.

Kolejną możliwością są plantacje bambusa, które przetwarzane są na węgiel aktywny (biomasę). Co prawda nie ma możliwości nabycia plantacji bezpośrednio w firmie, ale zdarza się, że znajdą się osoby, które sprzedają swoje plantacje, ze względu na brak możliwości dalszego opłacania. Odezwij się do mnie, jeśli interesuje Cię taka forma inwestycji (oszczędzania). Więcej o tej możliwości przeczytasz tutaj>

 

Najfajniejsze jest jednak to, że…

Oszczędzanie może odbywać się również poprzez inwestowanie w złoto! Stając się partnerem programu Auvesta, masz możliwość kupna prawdziwych sztabek złota, które stanowią Twój kapitał.

oszczędzanie złotemOszędzanie w złocie jest jak najbardziej możliwe poprzez zakup prawdziwych sztabek, które zostaną dostarczone bezpośrednio do Twojego domu. Sztabki posiadają różną gramaturę, od 1g do 100 gram. Po prawej zdjęcie mojej pierwszej sztabki.

Firma jest równocześnie programem partnerskim, który umożliwia Ci dochód pasywny dzięki jego rekomendacji wśród innych zainteresowanych inwestowaniem w złoto.

Jak widzisz oszczędzanie może odbywać się na różnych wymiarach, pamiętaj, że możesz stosować równocześnie kilka metod, które zwiększą Twoje szanse na powodzenie.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

Podziel się