Czy PayPal oznacza szybciej taniej i bezpieczniej? Niektórzy przekonują, że tak. Zobaczmy czy to faktycznie się opłaca i czy jego użytkowanie ma sens. W dzisiejszym wpisie chciałbym przybliżyć Ci działanie tego serwisu. Zacznijmy jednak od początku.
PayPal – innowacyjny procesor płatniczy? Czym tak naprawdę jest i w jaki sposób z niego korzystać by przynosił pożądane efekty. Sprawdź jakie są jego zalety.
PayPal jest serwisem, który umożliwia dokonywanie płatności, wysyłanie pieniędzy oraz otrzymanie płatności bez konieczności ujawniania swoich danych finansowych i osobowych. Teoretycznie jest to system, który pozwala na bezpieczne i szybkie dokonanie płatności za usługi i przedmioty w Internecie. PayPal stał się bardziej rozpoznawalny w 2002 roku, kiedy to został zakupiony przez eBay.
W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić niekorzystanie z tego typu udogodnień jak PayPal. Dzięki temu procesorowi można łatwo łączyć swoją kartę z bankiem i dokonać płatności za produkty w dosłownie kilka sekund w większości sklepów internetowych. Dodatkowo może przekonywać fakt, że jest to jedna z najbezpieczniejszych tego typu metod. PayPal oferuje swoim użytkownikom program ochrony kupujących przez co staje się jeszcze bardziej wiarygodny i chętniej użytkowany. W momencie kiedy dany sklep będzie chciał dokonać oszustwa, cała kwota zostanie automatycznie zwrócona na konto.
Co jeszcze? PayPal to również bardzo duża wygoda. Często występują sytuacje, kiedy nagle potrzebujesz pieniędzy. Wtedy każdy z rodziny czy przyjaciel może przyjść z pomocą przesyłając parę groszy na Twoje konto. W ciągu zaledwie kilku chwil środki mogą znaleźć się na Twoim koncie PayPal. Aplikacja, która jest specjalnie dedykowana dla tego systemu pozwoli Ci mieć swoje finanse zawsze pod ręką. Jest ona bardzo przejrzysta i czytelna. Dodatkowo prostota i intuicyjność ułatwiają jej codzienne użytkowanie.
Jakie są więc największe zalety korzystania z PayPal?
Bezpieczeństwo i ochrona.
Wygoda
Szybkość i łatwość w dostępie do swoich środków i codziennym stosowaniu aplikacji.
Sprawdź jak możesz założyć konto PayPal. Tak naprawdę możesz to zrobić w kilku prostych krokach.
Proces rejestracji w systemie nie jest skomplikowany. Wystarczy, że wejdziesz na stronę PayPal po czym klikniesz w okno „załóż konto”.
Kliknij w polską flagę aby przejść do portalu w języku polskim, co zdecydowanie jeszcze bardziej usprawni cały proces rejestracji.
Następnie wybierz, czy Twoje konto ma spełniać funkcje prywatne czy firmowe. Swój profil PayPal uzupełnił podstawowymi informacjami takimi jak: kraj, adres email oraz hasło.
Automatycznie zostaniesz przeniesiony do dalszej części formularza, w której będziesz musiał podać swoje pełne dane kontaktowe. Dane muszą się zgadzać z danymi podanymi na karcie kredytowej bądź debetowej. W innym przypadku dokonywanie opłat będzie niemożliwe.
Ostatni krok to możliwość podpięcia karty bankowej do swojego konta. Jeśli powiążesz swoją kartę z kontem PayPal będziesz mógł od razu dokonywać zakupów. Jeśli natomiast w tym momencie nie zamierzasz podawać danych swojej karty, po prostu zamknij okno przeglądarki.
Jedyne co musisz jeszcze zrobić to zalogować się na swoją pocztę i kliknąć w link aktywujący konto PayPal. I już.
Jedna z najlepszych funkcji PayPal? To możliwość przesyłania środków innym.
Możesz tego dokonać bez uiszczania dodatkowej opłaty i prowizji. Wystarczy, że klikniesz w panel – wyślij pieniądze do przyjaciół/rodziny. Następnie wystarczy, że podasz adres email osoby, która powinna środki otrzymać. Ważne jest, aby ta osoba również posiadała konto PayPal. Później wpisz jeszcze kwotę, która ma być wysłana. I zrobione 🙂
Możesz już swobodnie korzystać ze swojego konta PayPal.
Masz jakieś pozytywne lub negatywne przeżycia z PayPal? Podziel się w komentarzach poniżej…
tyko że ostatnio pojawiły sie głosy że ludzie zaczynaja kombinowac przy uzyciu paypala kupja dostają dostep do materiałow elektronicznych a potem kasuja płatnośc anuluja ją 🙂
Ludzie niestety będą kombinować. Dlatego nie chce skupiać się tylko na pozytywach PayPal. W najbliższy czwartek pojawi się artykuł na temat opinii o procesorze PayPal. Jestem pewny, że wywoła lawinę dyskusji 🙂