Żeby prowadzić własny biznes w sieci trzeba posiadać dobrze wypozycjonowaną stronę internetową, dzięki której Klienci zapoznają się z oferowanymi przez Ciebie usługami. Na co więc należy zwrócić uwagę, by przyciągnąć do siebie jak największą rzeszę potencjalnych nabywców?

 

Jednym z najlepszych działań do promowania swojego biznesu w Internecie jest dbanie o pozycję  witryny firmowej. Taki efekt można uzyskać tworząc na bloga czy stronę www, tekstów SEO. W jaki sposób dbać, by tworzone artykuły seo przynosiły jak najwięcej korzyści? Oto kilka prostych i sprawdzonych technik, które już dziś możesz wdrożyć w swoje codzienne działania:

 

01

Teksty tworzone na daną witrynę muszą być przyjazne zarówno dla wyszukiwarki jak i dla czytelnika. Każdy z nich czyta informacje na zupełnie inny sposób. Dlatego warto jest zadbać o to, aby wilk był syty i owca cała.

 

02Przede wszystkim zwracaj uwagę na to, ile fraz kluczowych zamieszczasz. Nie chodzi tu bowiem o to, by nafaszerować tekst jak największą ich ilością. Przeładowanie może Ci jedynie utrudnić dobre wypozycjonowanie. Artykuł powinien być zbalansowany pod względem ilości słów kluczowych. Zanim zamieścisz tekst na swojej stronie przeczytaj go i zobacz czy przechodzisz od zdania do zdania w sposób naturalny. Jeśli stwierdzisz, że mimo wszystko słów kluczowych jest za dużo, po prostu zastąp je innymi frazami, o takim samym znaczeniu – tekst na pewno zyska na stylistyce ale równocześnie będzie się go przyjemniej czytać.

 

03Właściwy dobór fraz również ma znaczenie. Nie sprawdzą się słowa bardzo ogólne, takie które czytelnik może odnaleźć w każdym artykule z danej branży. Ogólnie rzeczy biorąc jest to trudny temat bo na słowa kluczowe również panuje duża konkurencja. Trzeba odnaleźć takie, które stanowią niszę dla branży ale jednocześnie będą często wpisywane w wyszukiwarkę. Dlatego lepiej czasem skupić się na krótkich zdaniach aniżeli na pojedynczych słowach, które niczego nie mówią.

 

04W artykułach seo bardzo dobrze sprawdzają się nagłówki. To w nich dobrze jest zawszeć frazy kluczowe jednocześnie zwracając uwagę na korzyść jaką użytkownik wyniesie po jego przeczytaniu. Dawanie wartości w każdego rodzaju artykułach ma kluczowe znaczenie dla ich powodzenia i popularności. Dlatego warto w artykuł wplatać przynajmniej 2-3 nagłówki będące zapowiedzią dalszej części tekstu. Nagłówki powinny być również wyróżnione poprzez pogrubienie lub ich podkreślenie, co stanowi dodatkowy element zwracający uwagę. Wiadomo, że użytkownik pierwsze co przeczyta to właśnie uwydatniony tekst.

 

SEO ma też to do siebie, że nie lubi tekstów długich, które jedynie co to mogą pochwalić się wodolejstwem. Tego zdecydowanie chcemy uniknąć. Zawsze pisz więc zwięźle i na temat. Staraj się nie powtarzać danych treści.

jak zwiększyć ruch na stronie

I tu znów uczulam na ponowne przeczytanie artykułu przed publikacją. Jeśli nie widzisz jakiś błędów możesz poprosić inną osobę, która spojrzy na tekst świeżym okiem. Oprócz pisania krótkich i wartościowych tekstów pamiętaj żeby pisać często! Podstawa udanego bloga? Esencjonalnie i nieustannie. Blog czy witryna musi żyć! Nie wystarczy, że wrzucisz jeden krótki wpis raz w tygodniu. W ten sposób nigdy nie uzyskasz odpowiedniej liczby fanów, a co za tych idzie ruch na Twojej stronie po prostu umrze. Artykuł musi być ciekawy od samego początku. Nie ma co się łudzić, że czytelnik przebrnie do dalszych jego części jeśli początek nie da mu tej iskierki, że warto poświęcić choć chwilę na jego lekturę. Dlatego tak ważne jest abyś zawsze dobrze zaczynał i poświęcił najwięcej czasu na dobre zoptymalizowanie nagłówków i odpowiedni dobór treści do niego. Nigdy nie odbiegaj od tematu, który ma być esencją artykułu.

Częstotliwość pisania również nie oznacza, że masz publikować byle co i byle jak. Twoja branża na pewno jest przepełniona nowinkami i ciekawostkami, którymi warto podzielić się z czytelnikiem. Poza tym Ty sam masz spore doświadczenie i możesz przekazywać techniki i metody skutecznego prowadzenia biznesu w branży. Zawsze znajdzie się dobry temat, by stworzyć pod niego wartościowy tekst. Nie możesz rezygnować z częstego pisania ale równocześnie nie możesz pozwolić sobie na dublowanie treści. To z pewnością nie zatrzyma Internautów. Sieć jest nieskończona. Pomysł na artykuł zawsze się znajdzie.

SEO to nie tylko wartościowa treść ale zadbanie o część techniczną artykułu. Oprócz tego, że tworzysz fajne nagłówki i dbasz o ich wyróżnienie, zwróć uwagę na całościową konstrukcję tekstu, rozpoczynając od tytułu, przez krótki wstęp oraz znaczniki na przykład w postaci pogrubienia czy podkreślenia. Oprócz tego niech tekst będzie podzielony na akapity i odpowiednio sformatowany – to z pewnością ułatwi jego przyswojenie.

 

Wszystkie powyższe elementy mają na celu jedną rzecz – przyciągnięcie na Twoją witrynę jak największej liczby Internautów i zwiększenia ruchu. To właśnie ruch sprawia, że Twoja strona żyje i będzie się miała coraz lepiej jeśli Ty będziesz dbać o prezentowaną na nim treść.

 

Dlatego jeśli chcesz poznać jeszcze więcej wskazówek jak tworzyć artykuły seo, które dają BEZPŁATNY RUCH to skorzystaj z mojego e-booka:
jak zwiększyć ruch na blogu

zobacz

 

 

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

 

 

polub

Podziel się