Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ludzie oczytani lepiej pracują, lepiej myślą i zdecydowanie lepiej prosperują w ówczesnym świecie. Niestety w erze telewizji i Internetu, populacja osób czytających książki zanika. Jest to bardzo zła tendencja i ciągle się powiększa. Statystyczny Polak nie przeczytał w ciągu roku nawet jednej książki. Ważne jest, żeby przywrócić trend czytania, ponieważ wpływa ono pozytywnie na egzystencję każdego człowieka. Dzisiaj przekazuję odpowiedź na pytanie, dlaczego warto czytać książki i czemu są one tak ważne w naszym życiu?

Książki to możliwość kontaktu i komunikacji ze świetnymi mówcami, z którymi na co dzień nie masz okazji się spotkać. To dzięki nim masz możliwość spotkania się z ich opiniami i teoriami. Czytanie można w tym kontekście potraktować jako osobiste konsultacje.

Po co czytać książki? Kopalnia wiedzyNie trzeba się tego bać, ale moim zdaniem należy to głośno podkreślić. Ludzie, którzy sięgają po książki są po prostu mądrzejsi. Oczytanie powoduje, że zwiększa się Twój zasób słownictwa. Mając bogatsze słownictwo zdecydowanie łatwiej jest Ci się komunikować. Poza tym lepiej formułujesz myśli i zdobywasz wartościową wiedzę. Osoba, która sięga po książki wzbogaca wiele aspektów swojego życia, od osobistej po biznesową. Dzięki czytaniu poszerzasz bowiem swoje horyzonty i patrzysz na świat z różnych perspektyw.

Po co czytać książki? Czytanie jest bardzo ważne dla Twojej kariery zawodowej.

Poprawia bowiem pamięć i koncentrację. Mózg przyswaja znacznie więcej informacji i stymuluje go do lepszej pracy.

 

Czytając tworzysz nowe obrazy, łączysz to, co już znasz z czymś zupełnie nowym.

 

Czytanie zmusza Twój mózg do dodatkowego wysiłku, ćwiczysz go jak każdy inny mięsień. Tworząc wizualizacje przy czytaniu zdecydowanie lepiej się pracuje, szczególnie jeśli Twoja praca wymaga kreatywnego myślenia.

Jeśli Twoja praca wymaga tworzenia wszelkiego rodzaju tekstów, czytanie również Ci w tym pomoże. Mając za zadanie przelewanie myśli na papier, musisz to zrobić w taki sposób, aby tworzone informacje były zrozumiałe dla czytelników. Czytanie nie tylko ustosunkuje Cię w tym kierunku ale i pozwoli dostosować język do konkretnej grupy docelowej.

Poza tym czytanie wpływa w znaczący sposób na rozwój twojego charakteru i poczucia własnej wartości. Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz, tym czujesz się pewniej. Jeśli czujesz się pewniej to zwiększa się poczucie własnej wartości. To jest krąg, który jedynie może pomóc Twojemu codziennemu funkcjonowaniu i nic mu nie zaszkodzi, a wręcz przyniesie pożądane efekty.


Jak dodatkowo czytanie może pomóc Ci w pracy? Po co czytać książki?

Czytanie sprawia, że stajesz się świetnym mówcą i jeszcze lepszym rozmówcą. Traktuj książki jako źródło przydatnej wiedzy, którą zawsze możesz się podzielić z innymi. Im bardziej różnorodne książki będziesz wybierać, tym więcej ciekawostek będziesz miał do powiedzenia. Poza tym, jeśli prowadzisz własny biznes, spotykasz się z innymi ludźmi, książki sprawią, że oni będą traktować Cię jako profesjonalistę w swojej dziedzinie, nauczą odpowiednio się wypowiadać, formułować zdania i przemawiać do szerszej publiczności.

Po co czytać książki?W każdym zawodzie czytanie książek pomaga w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Ciągłe podnoszenie umiejętności sprawi, że nie tylko będziesz lepszym pracownikiem, przez co poprawią się chociażby Twoje zarobki. Przede wszystkim rozwiniesz się personalnie, poprawią się Twoje umiejętności komunikacyjne. Jeśli będziesz czytać książki tematyczne, związane z Twoim zawodem, będziesz na bieżąco podążać za trendami i nie umknął Ci żadne rynkowe nowinki. Będziesz cenniejszym kandydatem na rynku pracy od człowieka, którego w ogóle nie interesuje, co dzieje się w branży. Poprzez czytanie, zgłębiaj swoje wykształcenie na bieżąco.

Poza tym dzięki czytaniu oszczędzasz również pieniądze. Jeśli nie masz funduszu na drogie kursy czy szkolenia, a chcesz podnieść swoje kwalifikacje z danej dziedziny, praktycznie te same umiejętności jesteś w stanie posiąść z książek, dostępnych na przykład online. Znajdziesz tam wszelką wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną. Po co wydawać pieniądze jeśli tego samego możesz się nauczyć z książek dostępnych za darmo?

Jeśli chcesz w życiu więcej osiągnąć, zachęcam Cię do czytania książek 😊

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Jeśli chcesz przeczytać szczere recenzje i rekomendacje odpowiednich książek z dziedziny biznesu, marketingu i rozwoju osobistego – zapraszam na mój blog https://kopalniawiedzy.com
Kopalnia Wiedzy

Podziel się