To, że Twój produkt jest zdecydowanie lepszy od konkurencji wiesz jedynie Ty sam dopóki nie stworzysz odpowiedniego komunikatu dla grupy docelowej. Informacja na temat Twoich usług musi być na tyle klarowna i zrozumiała, by potencjalni Klienci odebrali ją jako najlepszą z możliwych reklam.

Bez względu na to jakim biznesem się zajmujesz, musisz poznać kilka metod, które pomogą Ci zwiększyć i uskutecznić sprzedaż.

Pierwsza z technik polega na testowaniu. To zdecydowanie jedna z najlepszych metod. Nie odnosi się ona jedynie do sfery marketingowej, chodzi tutaj o poprawianie i testowanie wszystkiego, na co masz wpływ i co może przynieść Ci lepsze rezultaty. Czasem jedno zdanie, jeden artykuł bądź odpowiedni sposób rozmowy z Klientem może przynieść zupełnie inne efekty. Bardzo ważne jest żebyś na bieżąco monitorował wdrażanie wszystkich swoich pomysłów. Możesz skorzystać z gotowych narzędzi ( np. Google Analytics) bądź poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety informacyjnej.

Kolejna technika dotyczy systemu rekomendacji. Dzięki temu możesz łatwo i skutecznie zwiększyć ilość Klientów poprzez zarekomendowanie Twojej firmy, produktów i usług wśród ich znajomych. W sieci jest to bardzo proste. Wykorzystaj do tego założenie prostej zakładki na witrynie „ Poleć produkt znajomemu” lub zaangażuj się w jeden z licznych programów partnerskich. W swoim systemie rekomendacji możesz wynagradzać Klientów finansowo lub też jako nagrodę wykonać darmową usługę lub dostarczyć swój produkt.

Następna rzecz to kwestia kooperacji. Traktowanie konkurencji jako potencjalnego wroga w efekcie nie przynosi żadnych korzyści. Znalezienie partnera – firmy, która poszukuje podobnej grupy docelowej do Ciebie to strzał w dziesiątkę! Jeśli prowadzisz biznes w Sieci Twoim partnerem może być właściciel strony internetowej , na której zamieszczone są artykuły i porady o tematyce podobnej do Twojej. Jeśli ma rozbudowaną listę email warto taką osobę namówić na współpracę. W zamian za polecanie Twoich produktów zaoferuj prowizję od każdego Klienta, który coś od Ciebie kupił.

Fajnym i skutecznym sposobem jest również wykorzystywanie kuponów rabatowych. Jeśli Klient już zdecydował się na zakup jednej z Twoich usług zaoferuj mu rabat zniżkowy na kolejne produkty. Może dzięki temu poleci Cię również wśród swoich znajomych? Co jakich czas możesz również dać Klientom co za darmo. Zaoferuj im ebook, artykuł, czy po prostu darmową wiedzę, która będzie na nich użyteczna i sprawi, że za jakiś czas chętnie do Ciebie powrócą.

sposoby zwiększenia sprzedażySposób prezentacji produktów i usług jest obecnie bardzo istotny, szczególnie gdy mówimy o sprzedaży internetowej. Prezentacja jest ważnym elementem, który może sugerować dbałość o szczegóły i w ostateczności wpływać na decyzję o zakupie. Obok zwykłych zdjęć i teksów opisujących korzyści z zakupów warto również posłużyć się klipami wideo omawiającymi przedmiot sprzedaży. Wpływanie na zmysły Klientów odegra tutaj kluczową rolę. Poza tym ciekawość sprawia, że ludzie częściej i chętniej klikają na przycisk „play” i powodują, że zwiększa się ruch na stronie.

Techniki, które przedstawiłem są niskobudżetowe i nie wymagają od Ciebie dużego poświęcenia. W zamian jednak mogą zdecydowanie poprawić wyniki sprzedaży. Po więcej informacji zapraszam Cię do mojego poradnika dla początkujących „Pierwsze Kroki w Marketingu Internetowym”

kliknijtutaj

Pierwsze kroki w marketingu internetowym

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Podziel się