Realny email marketing to taki, który można wykorzystać w praktyce i który daje konkretne zyski, ale przede wszystkim skupia się na konkretnych rozwiązaniach dla subskrybentów!

 

W każdym biznesie to Klienci są najważniejsi ponieważ, to wokół nich kręci się cała sprawa. Nie inaczej jest w e-przedsięwzięciach. Realny email marketing powinien więc skupiać się przede wszystkim na ich pozyskaniu, zachęceniu do skorzystania z oferty i nawiązaniu relacji, która zaprocentuje w przyszłości.

Subskrybenci codziennie zasypywani są wieloma wiadomościami i newsletterami, które mniej chętnie otwierają. Nie wspominam już nawet o podjęciu jakichkolwiek kroków, by zapoznać się z treścią zawartą w wiadomości. Realny email marketing musi więc wystrzegać się błędów, aby nie zniechęcić do siebie Klientów.

realny email marketingZdobycie zaufania subskrybenta to połowa sukcesu. Zaufanie jest czymś, nad czym firmy pracują latami. Nie da się ot tak, po prostu namówić Klienta to danego produktu czy usługi. To musi być coś więcej, zachęta, która przekona go, że to właśnie Twoje produkty są najlepsze i z nich najwięcej skorzysta. W realnym email marketingu zaufanie najlepiej zdobywa się poprzez poznanie potrzeb Klientów. Każdy, ale powtarzam, każdy subskrybent zapisujący się na listę mailingową zasługuje na szczególną uwagę. To on wyraził chęć i zainteresowanie Twoją markę! Nie możesz więc zmarnować tej szansy i po prostu sobie odpuścić. Tutaj zaczyna się Twoja rola. Musisz wyciągnąć do niego rękę, wysłać prywatną wiadomość i dać Klientowi do zrozumienia, że jest dla Ciebie bardzo ważny. Jeśli odpowiesz na jego potrzeby możesz być pewien, że szybko do Ciebie wróci.

Komunikacja w realnym email marketingu również odgrywa istotną rolę. Musisz dać subskrybentowi wejście z Tobą większą interakcje. Twoja rola nie może kończyć się tylko i wyłącznie na sprzedaży produktu ponieważ takim działaniem nic nie zyskasz. Aby komunikować się z Klientem możesz wykorzystać wiele kanałów. Obecnie najpopularniejsze i najbardziej powszechne są social media. To świetny kanał, który pozwoli Ci zwiększyć swoje szanse na rynku jeśli ze swoimi Klientami będziesz prowadzić realny dialog!

Wszystkie powyższe kroki sprowadzają realny email marketing to budowani trwałej relacji. To ona sprawia, ze subskrybenci chętniej wracają po więcej jeśli otrzymują w zamian to, czego oczekują. Pamiętaj, że to Ty jesteś dla Klienta, a nie on dla Ciebie!

Podsumowując, realny email marketing winien więc być budowany na podstawie takich kroków jak:

Zaufanie

Zbadanie potrzeby potrzeby

Komunikacja

Budowanie trwałej relacji

Kolejne pytanie jakie się nasuwa to…

 

Jaki, realny email marketing najlepiej się sprzedaje? Taki, który opowiada historie pisane przez życie i będące odzwierciedleniem życiowych doświadczeń. Mam dla Ciebie konkretne wskazówki tworzenia historii, które zachwycą Twoich subskrybentów.

Całe nasze życie to splot różnych historii, czasem bardzo szczęśliwych, czasem mniej. Opowiadamy o wszystkim. O tym, co dzieje się w pracy, szkole, w domu, o przeszłości i przyszłości. Historie budują emocje i są odzwierciedleniem prawdziwego życia, na to właśnie stawia realny email marketing. Dlaczego więc nie wykorzystać tych opowieści w swoim biznesie?

Historia dobrze się sprzedaje, ponieważ jest faktycznym odbiciem tego, co się wydarzyło. Historia w biznesie ma wielką moc, szczególnie tą emocjonalną.

Historie, które możesz opowiadać swoim Klientom powinny być również pokazaniem Twojej własnej ścieżki do rozwoju biznesu. Tylko wtedy pokażesz, że Twój realny email marketing nie jest żadną ściemą ale wydarzeniami wyjętymi prosto z życia. Jak możesz to zrobić?

Możesz opowiadać zabawne historie. Są one tworzone po to, by rozbawić Klienta. Niekoniecznie muszą nieść za sobą jakiś morał. Wystarczy, że go rozśmieszają.

Druga sprawa to opowieść o tym, kim jesteś i jak znalazłeś na na obecnym miejscu. To jest ten rodzaj historii, która przekonuje Klienta, że każdy kiedyś musiał zacząć od zera. Poza tym opowiadasz coś wartościowego, mówisz o swoich planach, kłopotach i trudnościach. Opowiadasz to, w co wierzysz, a przez to budujesz własną, silną markę.

Historie efektów opowiadają o Twoich sukcesach. To Klienci również lubią ponieważ widzą jak realny email marketing może wpłynąć na życie zwykłego człowieka.

Warto również mówić i pisać o motywacji. Historie, które pokazują dlaczego robisz, to co robisz, jakie zdarzenia Cię do tego pchnęły również działają cuda.


Warto również opowiadać o tym, co dzieje się u Ciebie w sprawach bieżących. Po prostu podziel się tym, co dzieje się w Twoim życiu.

 

Pokaż, że masz wizję! Roztaczaj wizję życia jaką masz dla Klientów. Niech Twoja historia będzie odbiciem idealnego świata, do którego razem z nimi dążysz.

Rozwiej wątpliwości. Opowiedz historie, w której pokażesz, że osoby sceptycznie do Ciebie nastawione nie miały racji, a teraz jedynie Ci zazdroszczą 🙂

 

Realny email marketing nie może też być nudny, dlatego stosuj na zmianę różne historie, przynajmniej jedną w tygodniu.

Na koniec jeszcze rada…

Realny email marketing musi uderzać w sendo sprawy! Powinien być tworzony w sposób ciekawy i przyciągający uwagę czytelników.

realny e-mail marketingJeśli jeszcze do Ciebie nie dotarło, powtórzę to ponownie – dobry biznes to taki, który traktuje każdego Klienta indywidualnie i rozpatruje każdą jego potrzebę w przemyślany sposób. Tylko wtedy jesteś w stanie utrzymać go przy sobie i móc w przyszłości zaproponować nowe, ulepszone rozwiązanie, które go zaciekawi, a to wszystko dzięki prowadzonemu dialogowi.

Poza tym, realny email marketing musi mieć treści tworzone w sposób skrupulatny, który przyciągnie uwagę. Dlatego zawsze musisz pamiętać o tym, by pisać z sensem, starać się zaciekawić użytkownika czy to słowami kluczowymi, synonimami czy za pomocą grafik. Wszystkie chwyty są dozwolone. Staraj się również nie przesadzić z długością wiadomości. Treść musi być konkretna i prosta. Szanuj czas Klienta dlatego niech post zwiera tylko najważniejsze informacje, które masz mu do przekazania.

Realny email marketing to przede wszystkim skupianie się na potrzebach i relacjach z Klientami poprzez opowiadanie intrygujących historii, a także konkretne i przydatne informacje, które od ręki można wykorzystać w praktyce.

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób ja prowadzę swój realny email marketing? Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą współpracy.

Ankieta Współpracy z Arturem

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Zdjęcie Artur Wiktor

 

 

Podziel się