Wskazówki Marketingowe #07 – Z kim NIE robić biznesu?  

Dziś bardziej lekcja marketingowa niż wskazówka. 

Zastanawiałeś się kiedyś z kim nie warto robić biznesu? Otóż odpowiedź jest prosta, z Klientami, którzy są biedni umysłowo. Zaraz tłumaczę o co chodzi.

Klient biedny zawsze odpowie Ci, że bez inwestycji nie da się zrobić żadnego biznesu. Ty mu wtedy udowadniasz, że jest zupełnie na odwrót. Biedny Klient nie zaangażuje się w propozycje z niewielką inwestycją – mało wsadzi, mało więc zarobi. Biedny Klient nie będzie ryzykował dłużej inwestycji bo nie ma gwarancji, że ona wypali. Ty, jako dobry biznesman, będziesz mu proponować nowe metody, nowy model biznesowy ale on jednak nie skorzysta z tej lekcji marketingowej gdyż uzna ją za zwykły bubel. Piramidy finansowe przecież nie działają.

Jaka z tego lekcja marketingowa płynie dla Ciebie?

Na Klientów biednych umysłowo nie ma sensu marnować czasu. Oni zawsze znajdą jakąś wymówkę, by nie zabrać się do działania. Ich problemem jest fakt, że zamiast szukać odpowiedzi na dane pytania, bardziej zagłębić się w tematykę danej branży, wolą korzystać z porad osób w ogóle nie doświadczonych.

Biedni Klienci charakteryzują się szóstym zmysłem czarownictwa – nic nie ma dla nich sensu. Dlatego nigdy nie trać swojego czasu na takie osoby.

Ciekaw jestem czy Ty też spotykasz takich ludzi na swojej drodze biznesowej i jak sobie z nimi radzisz. Podziel się tym i ze mną.

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Wesprzyj mnie na: https://patronite.pl/arturwiktor/
Zaproś mnie na Facebook: https://www.facebook.com/artur.wiktor
Obserwuj na Instagramie: https://instagram.com/arturwiktor/

Podziel się