SEO, czyli Search Engine Optimization to ogół działań polegających na optymalizacji witryn internetowych pod kątem ich pozycjonowania w sieci. Chcąc wypromować swój serwis internetowy na jak najwyższe miejsca w wyszukiwarce www, warto zainteresować się możliwościami jakie stwarza SEO hosting.

Czym jest serwer SEO?

W jaki sposób pozycjonowanie wiąże się z usługą hostingową? Otóż, SEO hosting to bardzo użyteczne, potężne narzędzie, które w rękach specjalistów SEO może przynieść niebagatelne korzyści właścicielom stron internetowych. Różnica pomiędzy tradycyjnym hostingiem a hostingiem SEO tkwi w tym, że klient otrzymuje szeroki wachlarz adresów IP w różnych klasach. To umożliwia mu stworzenie wielu stron na potrzeby tworzenia zaplecza pozycjonerskiego. Decydując się na hosting serwera np. w Sprint Data Center, również można skorzystać z kilku adresów w ramach jednej usługi.

SEO hosting jest wygodnym, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu z zarządzaniem kilkoma serwerami pochodzącymi od różnych usługodawców hostingu. Klient płaci za niego w jednej firmie i korzysta z jednego panelu administracyjnego, co jest dużą dla niego wygodą. Wybierając SEO hosting należy zwrócić uwagę na to, jakie parametry ma oferta danego usługodawcy. Jeśli prowadzimy pozycjonowanie dla kilku firm i w zamiarze mamy rozwój naszej działalności na kolejne branże, powinniśmy wybrać serwer SEO o mocnych parametrach, aby nie dochodziło w jego przypadku do przeciążeń, co w efekcie wyłącza z obiegu na pewien czas strony zapleczowe i wpływa negatywnie na pozycjonowanie witryn internetowych.

Dla kogo serwer SEO?

Search Engine OptimizationNa ogół to agencje SEO i agencje marketingowe zajmujące się pozycjonowaniem witryn internetowych w sieci korzystają z serwerów SEO. Dzięki nim mogą wspomóc efekty pozyskiwane w pozycjonowaniu organicznym. Usługodawca daje klientowi dostęp do kilkudziesięciu lub niekiedy nawet kilkuset adresów IP, na których można postawić strony www. Wspomagają one proces pozycjonowania stron w sposób wydajny i zgodny z polityką prowadzoną przez Google. Nie wpływa to w żadnym stopniu ujemnie na wyniki wyszukiwania SERP.

Przy wyborze usługi hostingu SEO należy wybrać system operacyjny – Linux lub Windows, powierzchnię dysku oddaną do dyspozycji klienta oraz limit transferu, z którego można będzie korzystać przy użytkowaniu takiej usługi serwerowej. Ważne jest to, że Google w swych algorytmach wyszukiwania daje pierwszeństwo wynikom stron zlokalizowanym na serwerach fizycznie powiązanych z pozycjonowaną lokalizacją.

 

Uśmiechnij się

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

Podziel się