Jak stworzyć stronę internetową? 10 punktów, o których musisz pamiętać

 

W świecie, w którym Internet stał się oknem na świat niemożliwym wydaje się prowadzenie własnego biznesu bez strony internetowej. Witryna www od kilku lat pełni funkcję najlepszej wizytówki firmy – to pierwsze miejsce, na które trafiają klienci i to tu szukają najważniejszych informacji o ofercie spółki. Jak zatem zbudować stronę, która nie tylko będzie wizualnie atrakcyjna, ale również spełni założone cele marketingowe? Poznaj 10 elementów, o których musisz pamiętać, projektując stronę internetową.

1. Profesjonalny i bezpieczny hosting – „dom” twojej witryny. Utrzymanie strony www i zapewnienie ciągłego wsparcia technicznego jest kwestią priorytetową.

2. Prosta domena z certyfikatem SSL – prostsze adresy są łatwiej zapamiętywane. Warto o tym pomyśleć, by zwiększyć szanse, że klient wróci na twoją stronę.

3. Łatwa nawigacja – logicznie i hierarchicznie ułożone menu powinno pomagać użytkownikom w poruszaniu się po stronie.

4. Dane kontaktowe w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

5. Responsywna wersja strony (RWD) – nawet 2/3 użytkowników ogląda strony internetowe na komórce lub tablecie. Tendencja ta zwiększa się każdego roku, więc niezbędne jest dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

6. Wysokiej jakości content – treści na stronie muszą w prosty i zrozumiały sposób przedstawiać twoją wizję, powinny być unikalne i pisane z myślą o zwykłym użytkowniku, a nie pod roboty wyszukiwarek. Warto zadbać o poprawność gramatyczną i ortograficzną. Niedbały content może już na wstępie zniechęcić internautów.

7. CTA (call-to-action) – na stronie www powinny znajdować się przyciski z prostym wezwaniem do działania, np. „Sprawdź”, „Czytaj dalej” czy „Kup teraz”. Użytkownicy lubią być prowadzeni za rękę. Zastanów się, do czego chcesz zachęcić swoich klientów i wskaż im te akcje.

8. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) – dobrze zoptymalizowane witryny są lepiej indeksowane przez Google i zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co generuje dodatkowy (i cenny!) ruch na stronie

9. Optymalizacja pod kątem pozycjonowania i prowadzenia kampanii w Google Ads (dawniej Google AdWords) – przygotowanie strony pod pozycjonowanie na frazy kluczowe oraz prowadzenie kampanii w sieci reklamowej Google Ads, np. stworzenie dedykowanych podstron i treści pod frazy, na które chcemy pozycjonować witrynę. To trudne zadanie, które najlepiej oddać w ręce wykwalifikowanych profesjonalistów, np. https://www.web-development.com.pl/

10. Intuicyjny system zarządzania treścią (CMS) – prosty w obsłudze panel, który umożliwia autorowi edycję treści: modyfikację nagłówków, uzupełnienie metatagów, opisów alternatywnych dla grafik itd. CMS wspiera pozycjonowanie witryny na wybrane frazy.

Projektowanie stron internetowych jest sporym wyzwaniem. Dobrze zbudowana witryna powinna być przede wszystkim użytkowa – przyciągać klientów, dostarczać odpowiedzi na pytania i sprzedawać. Co nam z kolejnej ładnej strony, która nie konwertuje? Stworzenie witryny warto powierzyć doświadczonemu twórcy, który zrealizuje postawione cele – wizualne, marketingowe i reklamowe.

Poprzedni Artykuł:

2 komentarze

    • Artur Wiktor

      Zgadza się. Miałem sporo przypadków u klientów, którzy korzystają z narzędzi marketingowych, albo uczą się ode mnie blogowania, którzy zaniedbali hosting i w pewnym momencie stracili wszystko. Jeszcze gorzej, że nie robią systematycznych kopii zapasowych. Dobrze jest to przypilnować.

      Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podziel się