W świecie, w którym Internet stał się oknem na świat niemożliwym wydaje się prowadzenie własnego biznesu bez strony internetowej. Witryna www od kilku lat pełni funkcję najlepszej wizytówki firmy – to pierwsze miejsce, na które trafiają klienci i to tu szukają najważniejszych informacji o ofercie spółki. Jak zatem zbudować stronę, która nie tylko będzie wizualnie atrakcyjna, ale również spełni założone cele marketingowe? Poznaj 10 elementów, o których musisz pamiętać, projektując stronę internetową.

1. Profesjonalny i bezpieczny hosting – „dom” twojej witryny. Utrzymanie strony www i zapewnienie ciągłego wsparcia technicznego jest kwestią priorytetową.

2. Prosta domena z certyfikatem SSL – prostsze adresy są łatwiej zapamiętywane. Warto o tym pomyśleć, by zwiększyć szanse, że klient wróci na twoją stronę.

3. Łatwa nawigacja – logicznie i hierarchicznie ułożone menu powinno pomagać użytkownikom w poruszaniu się po stronie.

4. Dane kontaktowe w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

5. Responsywna wersja strony (RWD) – nawet 2/3 użytkowników ogląda strony internetowe na komórce lub tablecie. Tendencja ta zwiększa się każdego roku, więc niezbędne jest dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

6. Wysokiej jakości content – treści na stronie muszą w prosty i zrozumiały sposób przedstawiać twoją wizję, powinny być unikalne i pisane z myślą o zwykłym użytkowniku, a nie pod roboty wyszukiwarek. Warto zadbać o poprawność gramatyczną i ortograficzną. Niedbały content może już na wstępie zniechęcić internautów.

7. CTA (call-to-action) – na stronie www powinny znajdować się przyciski z prostym wezwaniem do działania, np. „Sprawdź”, „Czytaj dalej” czy „Kup teraz”. Użytkownicy lubią być prowadzeni za rękę. Zastanów się, do czego chcesz zachęcić swoich klientów i wskaż im te akcje.

8. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) – dobrze zoptymalizowane witryny są lepiej indeksowane przez Google i zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co generuje dodatkowy (i cenny!) ruch na stronie

9. Optymalizacja pod kątem pozycjonowania i prowadzenia kampanii w Google Ads (dawniej Google AdWords) – przygotowanie strony pod pozycjonowanie na frazy kluczowe oraz prowadzenie kampanii w sieci reklamowej Google Ads, np. stworzenie dedykowanych podstron i treści pod frazy, na które chcemy pozycjonować witrynę. To trudne zadanie, które najlepiej oddać w ręce wykwalifikowanych profesjonalistów, np. https://www.web-development.com.pl/

10. Intuicyjny system zarządzania treścią (CMS) – prosty w obsłudze panel, który umożliwia autorowi edycję treści: modyfikację nagłówków, uzupełnienie metatagów, opisów alternatywnych dla grafik itd. CMS wspiera pozycjonowanie witryny na wybrane frazy.

Projektowanie stron internetowych jest sporym wyzwaniem. Dobrze zbudowana witryna powinna być przede wszystkim użytkowa – przyciągać klientów, dostarczać odpowiedzi na pytania i sprzedawać. Co nam z kolejnej ładnej strony, która nie konwertuje? Stworzenie witryny warto powierzyć doświadczonemu twórcy, który zrealizuje postawione cele – wizualne, marketingowe i reklamowe.

Podziel się