Czy warto uruchomić własny sklep internetowy zamiast sprzedawać na Allegro?

 

Polski rynek e-commerce to nie tylko Allegro. Choć wciąż wielu klientów zaczyna poszukiwanie towaru od wpisania adresu najpopularniejszej platformy aukcyjnej, to sytuacja powoli się zmienia – warto więc zareagować na te zmiany i uprzedzić konkurencję.

Idź pod prąd – załóż własny sklep

Pomijając fakt, że odchodzenie od oferowania swoich produktów na Allegro i promowanie sprzedaży przez swój własny sklep online staje się powoli trendem, to nadal wielu przedsiębiorców pozostaje przy platformie aukcyjnej jako podstawowym kanale sprzedaży. W pewnym sensie nie ma co się dziwić, przecież od lat tam sprzedają, potrafią korzystać z mechanizmów oferowanych przez Allegro, cały czas są klienci, po co zatem robić rewolucję? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale jednym z podstawowych jest porównanie zysku z handlu na Allegro dziś i kilka lat temu. Co z tego, że klientów i transakcji przybywa, skoro wciąż rosnące prowizje i inne opłaty zjadają większość zysku? Czy naprawdę uważamy za właściwe, że większość naszego zarobku musimy zapłacić pośrednikowi? W początkowym okresie działania nie są to może ogromne sumy, ale wraz ze wzrostem popularności naszej oferty sytuacja zaczyna wyglądać coraz gorzej. Jak temu zaradzić?

Wykorzystać sklep na abonament

Jeśli Allegro nie chce z nami rozmawiać o ew. obniżeniu prowizji, to musimy poradzić sobie inaczej. Dość naturalnym sposobem jest tu właśnie zainwestowanie we własny sklep internetowy. Dzięki temu zyskamy dwie, bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze – będziemy mogli skonfigurować wygląd i zachowanie naszego sklepu tak, jak tylko to sobie wymarzymy. Platforma aukcyjna pozwalała nam przecież jedynie na wklejenie naszej oferty do przygotowanych przez nią formatek, a na ostateczny wygląd całości mieliśmy bardzo niewielki wpływ. Pomijam już sam fakt, że ciężko jest budować markę gdy działamy wciąż nie pod swoją domeną, tylko pod domeną pośrednika. Po drugie, wybierając sklep na abonament jak np. Sky-shop.pl realny poziom naszych opłat spadnie, gdyż zniknie konieczność opłacania prowizji od każdej transakcji. Dodatkowo możemy liczyć na integrację naszego sklepu z Allegro i łatwy import produktów do sklepu internetowego.

Aby dowiedzieć się więcej polecam artykuł, który opisuje bliżej, co zrobić gdy chcesz mieć sklep internetowy, a nie jesteś znawcą tematu. Zobacz Tutaj >>>

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Poprzedni Artykuł:

Następny Artykuł:

6 komentarzy

 1. Karol Nachwilke

  Na pewno warto, ale pod warunkiem że go dobrze wypromujemy i wypozycjonujemy. Idealna opcja to teraz promocja przez portale społecznościowe, FB, Twitter, Instagram.. można na prawdę zbudować fajną markę mając własny pomysł na internetowy sklep.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Masz racje, ale jest kilka prostych sposobów na tanie i skuteczne pozycjonowanie 🙂 Po za tym, własnie jak wspomniałeś, można w trakcie działań seo tworzyć darmową reklamę na Social Media. Też o tym wspominam w innych artykułach. Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
   • Dominik

    Skuteczność może zapewnić tylko dobre mieszanie wszystkich metod marketingu online, jak słusznie zauważyłeś. Moim zdaniem najlepiej wchodzić w interakcję z potencjalnymi klientami 🙂

    Odpowiedz
    • Artur Wiktor

     Zgadza się, jeśli dobierzemy odpowiednią strategię do naszych działań marketingowych, to dużo szybciej możemy spodziewać się oczekiwanego efektu. Myślę, że zawsze interakcja przynosi największe korzyści. Dominik może zdradzisz jakich metod sam używasz?

     Odpowiedz
 2. Blake

  Promocja własnego sklepu nie jest prosta. Allegro daje nam dostęp do tysięcy kupujących. Mając swój sklep, o wszystko trzeba zadbać samemu. Bardzo ważną rzeczą jest jaki towar sprzedajemy. Z niszowym towarem przebijemy się o wiele szybciej. Z bardziej popularnymi towarami będzie o wiele trudniej. Czasami nawet wręcz nie będzie to możliwe, gdyż koszty promocji pochłoną całe przedsięwzięcie. Na koniec muszę dodać że koszty jakie allegro pobiera są zdecydowanie za wysokie. Ebay jest o wiele tańszy, choć mniej popularny w Polsce niż na zachodzie.

  Odpowiedz
  • Artur Wiktor

   Z jednej strony masz racje, ale z drugiej jeśli uda nam się rozwinąć nasz sklep to zdecydowanie lepiej na tym wychodzimy 🙂 Dokładnie, towar gra tutaj główną rolę. Dlatego coraz więcej osób szuka innych możliwości, ponieważ Allegro w większej ilości sprzedawanego towaru się coraz mniej opłaca. Dzięki za konkretny komentarz 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *

CommentLuv badge
Artur Wiktor - Jak Zarabiać przez Internet
Podziel się