Polski rynek e-commerce to nie tylko Allegro. Choć wciąż wielu klientów zaczyna poszukiwanie towaru od wpisania adresu najpopularniejszej platformy aukcyjnej, to sytuacja powoli się zmienia – warto więc zareagować na te zmiany i uprzedzić konkurencję.

Idź pod prąd – załóż własny sklep

Pomijając fakt, że odchodzenie od oferowania swoich produktów na Allegro i promowanie sprzedaży przez swój własny sklep online staje się powoli trendem, to nadal wielu przedsiębiorców pozostaje przy platformie aukcyjnej jako podstawowym kanale sprzedaży. W pewnym sensie nie ma co się dziwić, przecież od lat tam sprzedają, potrafią korzystać z mechanizmów oferowanych przez Allegro, cały czas są klienci, po co zatem robić rewolucję? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale jednym z podstawowych jest porównanie zysku z handlu na Allegro dziś i kilka lat temu. Co z tego, że klientów i transakcji przybywa, skoro wciąż rosnące prowizje i inne opłaty zjadają większość zysku? Czy naprawdę uważamy za właściwe, że większość naszego zarobku musimy zapłacić pośrednikowi? W początkowym okresie działania nie są to może ogromne sumy, ale wraz ze wzrostem popularności naszej oferty sytuacja zaczyna wyglądać coraz gorzej. Jak temu zaradzić?

Wykorzystać sklep na abonament

Jeśli Allegro nie chce z nami rozmawiać o ew. obniżeniu prowizji, to musimy poradzić sobie inaczej. Dość naturalnym sposobem jest tu właśnie zainwestowanie we własny sklep internetowy. Dzięki temu zyskamy dwie, bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze – będziemy mogli skonfigurować wygląd i zachowanie naszego sklepu tak, jak tylko to sobie wymarzymy. Platforma aukcyjna pozwalała nam przecież jedynie na wklejenie naszej oferty do przygotowanych przez nią formatek, a na ostateczny wygląd całości mieliśmy bardzo niewielki wpływ. Pomijam już sam fakt, że ciężko jest budować markę gdy działamy wciąż nie pod swoją domeną, tylko pod domeną pośrednika. Po drugie, wybierając sklep na abonament jak np. Sky-shop.pl realny poziom naszych opłat spadnie, gdyż zniknie konieczność opłacania prowizji od każdej transakcji. Dodatkowo możemy liczyć na integrację naszego sklepu z Allegro i łatwy import produktów do sklepu internetowego.

Aby dowiedzieć się więcej polecam artykuł, który opisuje bliżej, co zrobić gdy chcesz mieć sklep internetowy, a nie jesteś znawcą tematu. Zobacz Tutaj >>>

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Podziel się