Zbuduj wizerunek na Facebooku dzięki konkretnym trikom

Fanpage na Facebooku to kanał komunikacyjny między Tobą, a Twoimi klientami. Chcesz aby Twój wizerunek na Facebooku był odbierany w sposób pozytywny? Musisz więc starać się, by nie zaniedbywać swoich czytelników i przekazywać im taką wiedzę, która będzie dla nich przydatna. Długotrwałe podtrzymywanie relacji pomaga polepszyć wizerunek na Facebooku. Należy jednak pamiętać aby często udzielać się na swoim profilu/fanpage’u poprzez zamieszczanie interesujących treści. Trzeba pisać dużo wartościowych artykułów, które związane są z daną branżą lub rodzajem usług i produktów jakie oferujesz.

 

Obraz jako skuteczny sposób na wizerunek na Facebooku

wizerunek na facebookuOprócz artykułów wizerunek na Facebooku tworzy się dzięki zamieszczaniu infografik z różnymi zapytaniami. Przykład takiej grafiki widzisz po prawej stronie. Wizualizacje świetnie działają na percepcję klientów, którzy często nie mają ochoty czytać długich i nużących postów. Dlatego warto wykorzystać grafikę i za ich pomocą sprawić, by użytkownicy włączyli się w dialog. Jeśli rozwiąże się dyskusja jest to z korzyścią również dla Ciebie ponieważ dzięki temu możesz dowiedzieć się czego potencjalni klienci oczekują i jakie wiadomości chcieliby otrzymywać.

Ważnym elementem wizualnym są również filmy na youtube. Powinny mieć one charakter informacyjny, a nie typowo sprzedażowy. Klienci nie lubią kiedy chce im się „wcisnąć” jakieś produkty za wszelką cenę. Trzeba ich subtelnie zachęcać, a pierwsze co zainteresować usługami. Aby polepszyć wizerunek na Facebooku użytkownicy muszą oswoić się z myślą i zastanowić czy faktycznie nasza oferta im odpowiada – dobrze jest zrobić to za pomocą filmów. Ruch, odpowiedni dobór kolorów, światło, ciekawe obrazy łatwiej zadziałają na ich podświadomość i sprawią, że z pewnością będą chcieli otrzymywać więcej tego rodzaju treści.

Fajnym pomysłem jest również publikowanie grafik motywacyjnych zawierających pytania, cytaty znanych osób, podrasowane własnym komentarzem. Przekazywanie osobistych przemyśleń i wskazówek pokazuje, że chcesz dzielić się wiedzą z Internautami, a dzięki temu Twoja pozycja i wizerunek na Facebooku staje się coraz bardziej pożądany i wartościowy.

 

Odpowiednie relacje z konkurencjom jako metoda na wizerunek na Facebooku

Udzielanie się na portalu społecznościowym nie polega tylko i wyłącznie na zamieszczeniu i dbaniu o treści na swoim fanpage. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces trzeba również być aktywnym uczestnikiem życia online na innych portalach branżowych i fanpage’ach konkurencji. Angażując się w dyskusje pokazujesz, że masz swoje zdanie i wypowiadasz się zarówno w tych dobrych i jak złych tematach. Twój wizerunek na Facebooku podnosi się wtedy do wyższej rangi, będziesz szanowany, a co najważniejsze zauważalny wśród konkurentów. Komentując i linkując posty innych dajesz wyraz znajomości branży i posiadania opinii na szerokim polu.

Jeśli chcesz poznać konkretne liczby dotyczące tego, w jaki sposób kreować swój wizerunek na Facebooku, dowiedzieć się ile linków, postów czy komentarzy jest potrzebnych – zachęcam Cię do zalogowania poniżej. Po zostawieniu maila otrzymasz dostęp do prezentacji wideo „40-dniowego planu działania”.

wizerunek na facebooku
Wizerunek na Facebooku to klucz do sukcesu – daj sobie szansę na poznanie dokładnego planu dążenia do perfekcjonizmu, zostaw maila, klikając na grafikę pod fragmentem nagrania.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

wizerunek na facebooku

Podziel się