W obecnych czasach właściwości bambusa mogą być wykorzystywane na szeroką skalę w wielu różnych dziedzinach życia. Jaką wartość ma on dla Ciebie, a przy okazji dla całego środowiska?

właściwości bambusaBambus to jedna z najbardziej egzotycznych i rozpoznawalnych roślin, która ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Światu coraz bardziej potrzeba odnawialnych źródeł energii, a właściwości bambusa właśnie na to pozwalają. Coraz większe zapotrzebowanie sprawia, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad istotną i ważnością tego typu roślin. Zasoby węgla kiedyś mogą się wyczerpać. Wystarczy jednak, żeby społeczeństwa, tam gdzie to możliwe, zadbały o środowisko tym samym zwiększając szansę na produkcję odnawialnych źródeł pozyskiwania energii.

Biomasa to jedna z najważniejszych właściwości bambusa. Jest to bowiem najbardziej efektywne rozwiązanie, by zmierzyć się z problemem globalnego kryzysu środowiska, a tym samym zaspokoić potrzeby energetyczne. Właściwości bambusa takie jak szybki wzrost czy samo utrzymywanie się wzrostu sprawiają, że jest to roślina, która rozwija się w ekspresowym tempie. W ciągu kilku lat upraw można powstać wystarczająco dużo bambusów, by następnie korzystać z powstałej dzięki niemu biomasie i pozyskiwać czystą energię.

Następna z ważnych właściwości bambusa to umiejętność przechwytywania zdecydowanie większej ilości dwutlenku węgla. To ponad 35% CO2 niż pozostałe rośliny. Równocześnie produkuje znacznie więcej tlenu. Co więcej jest rośliną, która szybko i bezproblemowo adaptuje się do praktycznie każdych warunków klimatycznych.

Jeszcze masz wątpliwości? Czytaj dalej.

 

Oprócz powyższych zastosowań dla ekosystemu, właściwości bambusa mogą być wykorzystywane prze Ciebie na co dzień – w kosmetykach, ekologicznych materiałach czy żywności.

właściwości bambusa-kosmetykiBambus, docierając do Europy z dalekiej Azji zrobił nie małą furorę i ma zasadniczy wpływ na zdrowe życie. Właściwości kosmetyczne bambusa mają znakomite zastosowanie przy codziennej pielęgnacji skóry, włosów, paznokci, a także mają działanie antybakteryjne. Nie są to informacje przydatne jedynie dla kobiet. Dbanie o zdrową skórę powinno tyczyć się również mężczyzn, a właściwości bambusa świetnie się do tego nadają.

Pędy młodego bambusa to także świetna alternatywa dla zdrowej żywności. Młode pędy to bogate źródło składników żywieniowych takich jak przeciwutleniacze oraz o właściwościach chroniących przed zachorowaniami na raka. Bambus zapewnia odpowiednią ilość białka, węglowodany, minerały oraz błonnik. Najwięcej tej rośliny spożywa się w Chinach  – może warto jednak to zmienić?

Właściwości bambusa sprawdzają się również przy produkcji materiałów budowlanych, które są w 100% naturalne. To zdecydowanie ekologiczny materiał przyszłości.

Wiesz co jednak jest najlepsze? Dzięki tej roślinie możesz również realnie zarabiać. Nie wierzysz?

 

Właściwości bambusa pomogą Ci równocześnie podreperować domowy budżet. Przekonaj się, że na jego plantacji możesz zarobić prawdziwe pieniądze. I nie, wcale nie musisz go hodować samodzielnie 🙂

właściwości bambusa - bamburainBamburain to według mnie jeden z najlepszych programów jaki powstał. To plantacja tych roślin założona w Meksyku, gdzie każdy, z dowolnego miejsca na Ziemi, może zainwestować w sadzonki i cieszyć się z właściwości bambusa, tym razem również tych zarobkowych, na wiele lat. Nie tylko pozwala Ci się rozwijać jako biznesmen ale również przy okazji masz realny wpływ na środowisko naturalne. Działanie programu jest bardzo proste – kupujesz sadzonki bambusa, które są zarejestrowana i monitorowane. Ty sam stajesz się Nowoczesnym Rolnikiem, który dokładnie wie gdzie znajduje się jego plantacja. Jesteś w 100% właścicielem tego biznesu – dzięki rejestracji Twoje rośliny są bezpieczne i przynoszą zysk Tobie.

Jak widzisz właściwości bambusa mają jedyne pozytywny wpływ na życie człowieka – inwestycja w te rośliny to inwestycja na przyszłość.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor 

Podziel się