wordpress

Dowiedz się więcej!

WordPress to największa platforma blogowa w sieci. Dzięki funkcjonalnemu działaniu jest idealna dla początkujących jak i zaawansowanych. WordPress daje Ci wielkie możliwości, które poznasz w tym artykule.

 

 

 

Czy zastanawiałeś się jakie korzyści daje platforma WordPress? A może pojęcie to nie jest Ci jeszcze znane? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości publikowania treści w Internecie – zapoznaj się z informacjami zawartymi w poniższym artykule.

Czym jest WordPress?

            wordpressJuż od ponad dekady spece od internetowych narzędzi głowili się jak ułatwić użytkownikom wprowadzanie wszelkiej treści do sieci. Stąd właśnie wziął się pomysł na stworzenie platformy WordPress. Dzięki niej, każdy z użytkowników może w bardzo prosty sposób nadzorować teksty, które zamierza umieścić w Internecie. WordPress jest platformą, która została stworzona przede wszystkim z myślą o blogerach. Jednak jej uniwersalność
i prostota sprawiły, że znalazła również zastosowanie dla bardziej profesjonalnych serwisów internetowych, takich jak katalogi czy wszelkiego rodzaju portale. Mówiąc krótko – WordPress pozwala na sprawne zarządzanie treścią w Internecie. Dlatego nie bez powodu traktuje się go jako jeden z podstawowych narzędzi CMS (Content Management System).

 

Zalety platformy WordPress

           wordpress Projektując stronę internetową zwracamy uwagę na szczegóły, które przyciągną uwagę potencjalnego użytkownika. Z drugiej strony dbamy również o własną wygodę. Jeśli jesteś osobą, która dopiero doskonali swój warsztat w zakresie blogosfery czy tworzenia stron internetowych, zwróć uwagę na korzyści płynące z aplikacji WordPress. Przede wszystkim łatwość w użyciu. Nie trzeba posiadać zaawansowanej wiedzy w zakresie programowania. WordPress, dzięki odpowiedniemu przeinstalowaniu wtyczek i szablonów, powoduje, że wystarczy jedynie kliknąć i je zainstalować. Dodatkowym plusem korzystania
z systemu jest prostota w jego edycji oraz wprowadzania treści i multimediów.   Kolejną zaletą jest bezpłatna możliwość korzystania z platformy. Nie ponosimy żadnych kosztów związanych z jego użytkowaniem. Co więcej, WordPress posiada setki szablonów graficznych. Dzięki nim uatrakcyjnisz swoją stronę internetową czy bloga.  Dodatkowo, stosując tą aplikację możesz w łatwiejszy sposób wpłynąć na pozycjonowanie swojej strony. Dzięki temu bez trudu zostaniesz odnaleziony w sieci przez potencjalnych klientów. Żeby zwiększyć ruch na stronie możesz również skorzystać z wtyczek, które dadzą Ci bezpośrednie łącze z mediami społecznościowymi. Promowanie na Facebook’u czy Google+ może przynieść dodatkowe zyski. 

 

Wady platformy WordPress

            Niestety, nie ma rzeczy doskonałych. To samo tyczy się i WordPressa. To właśnie blogerzy byli główną grupą docelową, z myślą o których zostało stworzone to narzędzie. Wersja standardowa bardziej przypomina blog niż profesjonalny serwis. Stąd też wynika większość jego wad. Mimo tego, że w ramach WordPressa, dostępnych jest mnóstwo szablonów, większość z nich jest bardzo do siebie podobna – przez co tracą one na atrakcyjności. Decydując się na wszelkie zmiany grafik, użytkownik powinien mieć już pewną wiedzę z zakresu CSS i HTML. Posiadanie bardziej rozbudowanego serwisu w ramach WordPress wymaga umiejętności programistycznych.

 

Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z blogowaniem lub chcą stworzyć własną stronę internetową,  zdecydowanie polecam korzystanie z platformy WordPress. Jest to znakomity fundament do zapoznania się ze światem treści internetowych.

 

Baw się dobrze,

Artur Wiktor

 

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

Podziel się