Ostatnio środowe wpisy połączone z instrukcjami ’wtyczki wordpress’ zostały przerwane przez problemy techniczne na blogu. Na szczęście już wszystko jest ok i dzięki mojemu programiście, mogę wrócić do systematycznych wpisów/artykułów (dzięki Daniel!) 🙂

 

Dziś opiszę Wam bardzo przydatną wtyczkę, która pomaga zpotymalizować grafikę i ją po prostu zmniejszyć. Dzięki temu wasz blog, będzie działał dużo szybciej i sprawniej. Wtyczki wordpress pozwolą Ci szybko poprawić działanie witryny.

 

Wtyczki WordPress 'WP smush.it’

wtyczki wordpressObrazki to zwykle jedne z największych elementów strony. Jeśli mamy ich w naszym serwisie dość dużo, to warto pokusić się o ich optymalizację celem zmniejszenia rozmiaru. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, z pomocą może nam przyjść darmowa usługa Smush.it – wystarczy zainstalować wtyczke Smush.it, która pracuje w tle i nie wymaga od nas żadnych dodatkowych działań. Wtyczki wordpress pomogą Ci w konkretnej optymalizacji. Każdy obrazek, który przesyłamy na nasz serwer, jest optymalizowany
przez serwery Smush.it, co w praktyce powoduje jego zmniejszenie o 10-15 procent (czasem trochę więcej). Jeśli chcemy zoptymalizować obrazki już istniejące w naszej bibliotece, możemy skorzystać z opcji Bulk Smush.it, znajdującej się w menu Media.

 

Wtyczki wordpress – prosta stronka i obsługa.

Wystarczy przejść do zakładki uploader, kliknąć żółty przycisk Select files and Smush, czyli wybrać zdjęcie, odczekać dosłownie pół sekundy i mamy już wygenerowane nasze odchudzone zdjęcie i przedstawiony rezultat. Seria tej wtyczki wordpress jest maksymalnie uproszczona. Limit wgrywanego pliku, to 1 MB. Wtyczki wordpress są bardzo pomocne. Dodatkowo możemy optymalizować zdjęcia z linków, czyli nie musimy mieć zdjęcia na naszym dysku.

 

Wtyczki wordpress – WP smush.it: Instalacja i Konfiguracja

Aby otrzymać wtyczkę „wp smush.it” za darmo, zostaw ponizej swój najlepszy adres e-mail. Dodatkowo gdy odblokujesz dostęp, zobaczysz nagranie wideo, które krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces instalacji i konfiguracji.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

 

 

Wtyczki wordpress to świetne narzędzie do poprawienia pracy i
jakości Twojej witryny. Bądź na bieżąco i subskrybuj kanał tutaj>

sobskrybuj

Podziel się