W dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć kwestie „Pingowania” na blogu. Wydaje się to rzecz banalna, jednak jest bardzo ważna. Wiele początkujących blogerów o tym zapomina i dlatego bardzo ważne jest, abyś zapoznał/a się z poniższym artykułem.

Wtyczki WordPress: „Pingowanie”

wtyczki wordpressCzym w ogóle jest pingowanie? Pingowanie jest to wysłanie informacji na temat nowego wpisu do Google. Dzięki temu Twój artykuł może być dużo szybciej zaindeksowany w wyszukiwarkach. Jest to jedna z prostszych technik seo w sieci. Odpowiednie wtyczki wordpress pomagają przy prawidłowym pingowaniu.

Pingowanie polega na wysłaniu informacji do robotów wyszukiwarek dzięki czemu nowy wpis zostanie „przeskanowany” przez odpowiednie algorytmy, dzięki czemu dużo szybciej Twój artykuł może pokazać wyżej w wynikach wyszukiwania. Takie działanie pozwala na to, iż robot przegląda naszą stronę i o ile wszystko jest w porządku w niedługim czasie pingowany adres URL zostanie zaindeksowany.

 

Wtyczki WordPress pomogą w pingowaniu?

wtyczki wordpressW sieci można bez problemu znaleźć wiele serwisów, które za darmo wyślą „ping” o Twoich wpisach. Ich działanie jest niezwykle proste i ogranicza się do dodania prawidłowego adresu Twojego wpisu i potwierdzenia zwykle jednym przyciskiem. Przykładem takiego serwisu jest np. www.pingler.com

Jeśli korzystasz z wordpressa masz niejako ułatwioną sprawe. Ponieważ platforma wordpress automatczynie wysyła pingi o Twoich nowych wpisach czy też stronach statycznych. Jednak musisz zainstalować pewne wtyczki wordpress ponieważ możesz zaszkodzić swojemu blogowi.

 

Wtyczki wordpress uratują Cię przed zablokowaniem!

Niestety wordpress jest tak ustawiony, że wysyła informacje (pingi) nie tylko w trakcie dodania nowego wpisu, ale przy każdej edycji, przy dodaniu do nich nowej treści, czy też przy wszelkich zmianach na blogu. A więc pingowanie w wordpressie domyślnie jest spamerstwem ponieważ cały czas jest informacja o tych samych wpisach. 

Na szczęście z pomocą przychodzą nam odpowiednie wtyczki wordpress: MaxBlogPress Ping Optimizer oraz Cbnet Ping Optimizer. W/w wtyczki wordpress pilnują, aby pingowanie było wykonywane tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Wtyczki możesz pobrać zapisując się poniżej. Dodatkowo po odblokowaniu dostępu otrzymasz instrukcje krok po kroku, która przeprowadzi Cię przez proces instalacji i konfiguracji.


Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

Kliknij Tutaj!

 

 

 

Czy chcesz poznać mój Biznes Premium? Kliknij Tutaj>

wspolpraca

Podziel się